Zbiórka Rehabilitacja i Pasja -Etap 2z3 - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja i Pasja -Etap 2z3

Łukasz Śmietana - awatar

Łukasz Śmietana

Organizator zbiórki

Próbka możliwości brzmieniowych Organów Główne Bazyliki w Rybniku

Witam wszystkich,

Mam25 lat, od urodzenia choruję na Mózgowe Porażenie Dziecięce Spastyczne. Jestemjedynym w Polsce niepełnosprawnym ruchowo organistą-kościelnym i jest to mojanajwiększą pasją i miłością w życiu. Moim marzeniem jest samodzielne granie namszach świętych. Niezbędne do tego jest codzienna praktyka w domu. 

To ogłoszenie jest kontynuacja zbiórki pt " Rehabilitacja i Pasja -Etap 1z3"w której pomogliście mi zebrać pieniądze na program imitujący dźwięk realnych organów kościelnych. Nie dawno temu udało mi się zagrać na Organach Głównych Bazyliki Mniejszej Pw. Św.Antoniego w Rybniku . Po konsultacjach z kolegą po fachu, który stwierdził, że mam talent który trzeba koniecznie rozwijać i również posiada ten sam program,doszliśmy do wniosku iż mój komputer który obsługuje program posiada zbyt słabe parametry do prawidłowej obsługi wirtualnych organów. Dwa keyboardy, które są podłączone pod ten komputer, również są za małe i nie pozwalają wykorzystać pełnego potencjału i możliwości tego programu. Celem drugiego etapu zbiórki jest zebranie środków na stół gry (kontuar) podobny do tego, który znajduje sięna poniższym zdjęciu 

oraz na komputer o wymaganych parametrach do bezproblemowej obsługi programu. Koszt konsoli to około 10 000zł a koszt komputera to drugie 10 000zł. Pozostałe 1500zł pokryje koszty prowadzenia zbiórki na niniejszym portalu. Pomoże mi to rozwijać talent w domowych warunkach bez konieczności wychodzenia na chór co przy moich ograniczeniach fizycznych stanowi ogromny problem.

Ktoś powiedział mi kiedyś, że warto sięgać po marzenia i o nie walczyć bo się spełniają, czego przykładem jest moja pierwsza w życiu gra na tak dużym instrumencie w Bazylice. Ksiądz proboszcz zgodził się również, abym pod kierownictwem tamtejszego organisty grał razem z nim na mszach świętych co stanowi spełnienie kolejnego mojego marzenia. Właśnie grający tam organista podsunął mi pomysł, abym spróbował zebrać środki na podobną konsolę do tej w bazylice, gdyż jest rzeczą niemożliwą codzienny dojazd do bazyliki i wyjście na chór organów głównych i ćwiczenie minimum po 2h dziennie, gdyż osoba, która zgodziłaby się mi w tym pomóc musiałaby spędzać ten czas razem ze mną. Jest to niestety niemożliwe, gdyż każdy ma swoje życie, pracę i problemy. Dlatego proszę o pomoc w zbiórce na podobną konsolę, która stałaby u mnie w domu i zlikwidowałaby wyżej opisany problem. Jedną z najważniejszych rzeczy w tym przedsięwzięciu, będzie moja codzienna rehabilitacja rąk i nóg, gdyż konsola będzie posiadała również klawiaturę pedałową co zmusi mnie do używania nóg w czasie gry, tak jak to robią zawodowi organiści.

W pierwszej zbiórce Nam się udało i z całego serca jeszcze raz za to wszystkim dziękuję. Teraz proszę wszystkich ludzi dobrej woli i dobrego serca, którzy mogą mi pomóc w spełnieniu tego marzenia o przekazanie dowolnej darowizny na cel tej zbiórki, gdyż z tym sprzętem, który posiadam w tej chwili nie mogę w pełni korzystać z możliwości programu na który razem uzbieraliśmy. Jeszcze raz z całego serca wszystkim dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Poniżej wstawiam kilka zdjęć \ grania oraz z rehabilitacji         Utwór liturgiczny zagrany za pomocą programu Hauptwerk  

Aktualności

  • Łukasz Śmietana - awatar

    Łukasz Śmietana

    27.11.17
    27.11.17

    Bardzo Dziękuję

Łukasz Śmietana - awatar

Łukasz Śmietana

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Piotr Sitkowski - awatar
30
Piotr Sitkowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
11
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij