Zbiórka Pomoc osobom LGBTQ w Kenii - zdjęcie główne

Pomoc osobom LGBTQ w Kenii

5 539 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 92 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Jakub Banach - awatar

Jakub Banach

Organizator zbiórki

W ośrodku uchodźczym w Kenii, znajdują się osoby LGBTQ+ które z powodu niestabilności praw człowieka w tamtym kraju są prześladowane. Odmawiane są im podstawowe prawa człowieka. Znane jest nam przynajmniej 45 osób które potrzebują natychmiastowej pomocy. Jak raportują niezależne organizacje (link do artykułu)

https://www.ncronline.org/news/life-constant-fear-plight-african-lgbtq-refugees

Osoby są regularnie prześladowane, używana jest przemoc i odmawiano im jedzenia.

Pieniądze wydawane będą na:

- Przede wszystkim jedzenie

- Przedmioty codziennego użytku

- W przyszłości: Budowę miejsca dla osób śpiących na zewnątrz


Sam ja jestem w Polsce i jako aktywista zostałem powiadomiony o tej sytuacji. Wszystkie pieniądze zostaną przesłane do osób uchodźczych i będą regularne aktualizacje z zdjęciami rzeczy kupowanych.

Kontakt po Polsku do mnie: [email protected]

Kontakt do osoby z Kenii (która zna angielski): [email protected]

Dla tych osób 20 ZŁ oznacza prawie 20 małych posiłków

Poniżej jest link do tekstu napisanego jedną z osób po angielsku:

https://pastebin.com/2SeGpz6L

Jesteśmy w trakcie tłumaczenia tego tekstu ma polski.

Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę wpłaconą, to dosłownie pomaga tym osobom przeżyć.

Zbiórka jest skontaktowana z osobami tam znajdującymi się które nie mają dostępu do potrzebnych dokumentów żeby zbierać same pieniądze.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Jakub Banach - awatar

  Jakub Banach

  18.04.2024
  18.04.2024

  Poznaj jedną z osób LGBTQ z obozu ONZ w Kenii 👇

  Shadrach z powodu ustawy wprowadzającej karę więzienia lub śmierci dla osób LGBTQ uciekłx z Ugandy do Kenii. Aktualnie wasza pomoc pozwala Shadrach (i reszcie społeczności) na prowadzenie lokalu krawieckiego i budowę domu bezpieczeństwa!

5 539 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 92 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Jakub Banach - awatar

Jakub Banach

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 92

Zuzia - awatar
Zuzia
20
slender - awatar
slender
161
Maja Lisowska - awatar
Maja Lisowska
20
Marcin Drzazgała - awatar
Marcin Drzazgała
20
Anna Rasińska - awatar
Anna Rasińska
50
Anna Rychert - awatar
Anna Rychert
50
Paulina Klimczak - awatar
Paulina Klimczak
190
Renata Lizurej - awatar
Renata Lizurej
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Renatka (zwroty) - awatar
Renatka (zwroty)
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij