Nowy dom lisów

17 022 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 346 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zbieramy na pokrycie kosztów budowy nowego domu dla lisów. Potrzebujemy Waszej pomocy. 

Wszystkie trzy lisiczki zostały uratowane podczas akcji przeprowadzanych przez wolontariuszy Fundacji Viva! Udało się uratować ich życie, jednak zajmowanie się lisami to nie lada wyzwanie.

Te piękne drapieżniki potrzebują nie tylko troskliwej opieki oraz miłości, którą są obdarzane każdego dnia, ale także warunków odpowiednich dla swojego gatunku. To dzikie i wymagające stworzenia. Początkowo lis był jeden, jednak z każdym rokiem ich liczba się zwiększała. Odwrotnie proporcjonalnie do zwiększania liczby naszych podopiecznych- malała tolerancja sąsiadów i ludzi nieopodal Specyficzny zapach i to jak hałasują zmusiło nas do zmiany miejsca zamieszkania. Skargi i pogróżki sąsiadów nie dawały nam spać po nocach- a im nie dawały spać lisy. Lis to zwierzę nocne i do cichych nie należy, wokalizuje podczas powitania opiekunek i psów, kiedy zaniepokoi lub zainteresuje go jakiś dźwięk, gdy komunikuje się z innym lisem albo po prostu akurat coś go ucieszyło. Mówiąc potocznie lis "gada" dużo, na domiar tego - swoje "zdanie" zawsze wyraża bardzo głośno. Do tego ich zapach, który jest bardzo charakterystyczny, a w wilgotne dni czuć go było nawet dwie ulice dalej.Aktualnie pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! w Krakowie znajdują się 3 lisy: Toto, Ygritte i Monika.
Wraz z lisem Ganem na działce przebywają 4. 


Toto

Nasza "księżna" Toto - to lisiczka pospolita, która w 2013 roku została uratowana z fermy zwierząt futerkowych i trafiła pod specjalistyczną opiekę do behawiorystki zwierzęcej w Krakowie, pod której opieką znajdował się już jeden szczęśliwy lis. Toto jest zabieganą i zapracowaną lisiczką. Zawsze się gdzieś spieszy i wiecznie jest już gdzieś spóźniona. Między węszeniem, eksploracją terenu i polowaniem na patyki czasem potrafi się też zatrzymać i rozpłynąć podczas głasków jakimi obdarzają ją jej opiekunki.


Ygritte 

Kolejny liskiem, który rok później dołączył do "paczki" w Krakowie była Ygritte (lisiczka polarna). "30.03.2014 do Schroniska w Korabiewicach trafiła zapomniana przez świat lisiczka polarna. Życie tej maleńkiej samiczki zaczęło się w fermowej klatce, potem w niewyjaśnionych okolicznościach trafiła na śmietnik w podwarszawskiej miejscowości. Prosto ze śmieci znalazła się w telewizyjnych studiach i na okładkach gazet- "Nietypowy podopieczny jednego z Warszawskich stowarzyszeń". W całym zamieszaniu zapomniano jednak, że to czująca istota. Wymagające i bardzo wrażliwe zwierzę. Kiedy przestała być medialnie użyteczna, trafiła do mini zoo. Nie wiemy w jakich warunkach dokładnie przebywała, lecz z lisiej gwiazdy pozostał tylko cień. Pozbawiona kontaktu z człowiekiem i prawidłowej opieki zdziczała, zbrzydła, zżółkła od własnego moczu, a pazury osiągnęły gigantyczną długość."

Dziś Ygritte znów "się uśmiecha". Nie jest już gwiazdą telewizyjną, ale niezaprzeczalnie jest gwiazdeczką "Filletowej Paczki". Jej oczy znów rozbłysły szczęściem, a stan zdrowia bardzo się poprawił. Ygritte odzyskała radość życia i chętnie spędza czas na zabawie i pląsach. 

Monika 

Wiosną 2015 roku aktywiści zbierając materiał filmowy do reportażu "Jutro będzie futro" na jednej z ferm, pod lisią klatką zobaczyli leżące na stercie odchodów jeszcze ślepe szczenię. Wyziębione, z ropiejącą raną w miejscu gdzie powinien znajdować się mały ogonek. Dzięki zaangażowaniu Mateusza od Kury Fatimy lisiczka została odkarmiona i wyleczona. Następnie została umieszczona z resztą krakowskich lisów. Wyrosła na zawadiacką i pewną siebie małą "kobietę". Jej ograniczony brak lęku przed człowiekiem to zarówno zaleta jak i wada. Czasem Monika przychodzi się głaskać o nogi lub ręce - jest wtedy najrozkoszniejsza na świecie. Jednak podczas aktów "furii", kiedy Monika nie dostaje tego czego chce - natychmiast - obie jej opiekunki zostały już niejednokrotnie pokąsane. Nie zmienia to jednak ich stosunku do Moniki - bo jak mówią "Jest postrzelona, ale nie da się jej nie kochać"

Na co konkretnie zbieramy?

Dzięki zebranym funduszom będziemy mogli pokryć koszty budowy nowego sanktuarium dla lisów. 

Z każdym rokiem coraz lepiej poznajemy lisy a pod bacznym okiem behawiorysty zwierzęcego coraz lepiej rozumiemy ich potrzeby i wymagania. Dokładamy wszelkich starań by ich życie było jak najlepszej jakości. To co "wczoraj" wydawało się luksusem dziś wiemy już, że jest ledwie "minimum". Nie sztuką jest uratowanie lisów z fermy, sztuka zaczyna się w momencie zapewnienia im odpowiednich warunków i szeroko rozumianej opieki. 


Co mamy:

⦁    Mamy pod opieką Fundacji Viva! w województwie Małopolskim 3 lisy wyrwane z przemysłu futrzarskiego. Każdy wyjątkowy. Każdy niesamowity. Każdy piękny, mniej lub bardziej zuchwały, przebojowy, odważny, czuły. Wygrały nierówną walkę z przeznaczeniem.

⦁    Mamy dla nich doskonałą opiekę. Troszczy się o nie krakowska behawiorystka zwierzęca Joanna Dąbrowska, z którą mieszkają. Od wielu lat dokłada ona wszelkich starań by zaspokoić ich wszystkie, wbrew pozorom ogromne, potrzeby, a jej życie przebiega pod znakiem lisa.

⦁    Dzięki ich opiekunce mamy odpowiednią działkę, na którą przeniesiona została cała "Filletowa Paczka" wraz z naszymi Lisami. Działka ta jest niczym wyśniona przez lisy kraina. Położona między polami, łąkami i lasem, gdzie najbliższe zabudowania znajdują się około 0,5 km dalej.

⦁    Mamy na nowej działce, gotowe, doskonałe, budowane w odpowiedniej technologi - "lisoodpornej" i "lisobezpiecznej", kojce odpowiednie dla naszych podopiecznych i mamy nadzieję, że ich powierzchnia (3x6m każdy), a także dobudowane do nich w przyszłości wybiegi, sprostają potrzebom tych dzikich drapieżników.

⦁    Mamy firmę, która, dzięki współpracy przy poprzednich projektach, doskonale rozumiała lisie potrzeby. Firma ta była w stanie w bardzo krótkim czasie stworzyć komfortowe, bardzo solidne i bezpieczne kojce. Pozwoliła również na odroczenie terminu zapłaty, zważywszy na naszą sytuację i konieczność niezwłocznego przeniesienia.

Do czego dążymy:

⦁    Do zapewnienia uratowanym liskom jak najlepszych warunków umożliwiających spełnianie ich potrzeb.

⦁    Co zebrania odpowiedniej kwoty na opłacenie kosztów budowy nowego lisiego domu.

⦁    W przyszłości do stworzenia wybiegów do każdego z kojców, tak by lisy prócz betonu kojca (który choćby nie wiem jak wielką ilością trocin zostały wysypany - pozostanie betonem) miał stały dostęp do wybiegu z trawą, krzewami i konarami - tak by lis miał możliwość zaspokojenia swoich potrzeb takich jak choćby kopanie w ziemi i eksploracja terenu.                                           Pomimo czasu jaki lisy spędzają na spacerach na linkach treningowych lub biegając po wybiegu 80% czasu spędzają za kratami kojca. Docelowe założenia obszernych kojców z wybiegami zewnętrznymi byłyby spełnieniem marzeń tak naszych jak i naszych podopiecznych.

Potrzebujemy do tego Waszego wsparcia.
Każda wpłata to nieoceniona pomoc. 

Pomóż nam budować lepsze jutro dla uratowanych lisów.

Losy i życie uratowanych lisów można śledzić na stronach:
https://web.facebook.com/GanLisPospolity i
https://www.instagram.com/lis_gan_i_filletowa_paczka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Aleksandra Małgorzata Laśkiewicz - awatar

  Aleksandra Małgorzata Laśkiewicz

  17.08.17
  17.08.17

  ❤❤❤❤

 • Monika - awatar

  Monika

  27.07.17
  27.07.17

  Kilka złotówek poleciało!

 • Lisiczka - youtube.com/user/BetweenRaindrops94 - awatar

  Lisiczka - youtube.com/user/BetweenRaindrops94

  15.07.17
  15.07.17

  Jak obiecałam - pieniądze zebrane na live przelewam na pomoc lisom :) Pozdrawiam cieplutko! <3

 • Sylwia Wiktoria - awatar

  Sylwia Wiktoria

  11.07.17
  11.07.17

  Mam nadzieję, że uda się uzbierać potrzebną kwotę! Trzymam kciuki :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.07.17
  09.07.17

  Tyle mogę.

17 022 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 346 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 346

Leszek - awatar
Leszek
20
Krystian Ratajczak - awatar
Krystian Ratajczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Małgorzata Kublik - awatar
Małgorzata Kublik
200
Marta Kukawska - awatar
Marta Kukawska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Msmzdz - awatar
Msmzdz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Jusia - awatar
Jusia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij