Zbiórka zwyciężyć raka - zdjęcie główne

zwyciężyć raka

33 853 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 516 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Lucyna Cykarska - awatar

Lucyna Cykarska

Organizator zbiórki

Polska wersja

Wiosną, trzy lata temu, byłam aktywną, energiczną ,dbającą o swoje zdrowie kobietą. Chodziłam po górach-mieszkam w Bielsku-Białej, uprawiałam działkę, byłam częstym gościem na basenie. Uczyłam angielskiego w szkole średniej i obcowanie z młodzieżą dawało mi dużo satysfakcji. Pod koniec marca, na rutynowej wizycie u pani doktor z rejonu, usłyszałam podejrzenie żółtaczka i dostałam skierowanie do szpitala. Przejęta ,ale tylko trochę, spakowałam się i pojechałam do szpitala. Dwa tygodnie później usłyszałam wyrok” rak trzustki. „

Powiedzieć, że świat mi się zawalił to za mało. Zaczęło się szukanie specjalistów, szpitali, potem ciężka operacja, podczas której okazało się że guz jest nie do usunięcia, powrót do domu i wielomiesięczne dochodzenie do siebie. Potem dwa i pół roku chemioterapii, okupione wyczerpaniem, nieprzyjemnymi efektami ubocznymi, całymi dniami spędzonymi w łóżku lub łazience.  Układ odpornościowy walczył z licznymi infekcjami. Opuchnięta od sterydów, bez siły mogłam tylko bezmyślnie patrzeć w sufit albo w lepszych chwilach czytać książki. Na szczęście wyglądało na to, że sytuacja jest stabilna,choroba zatrzymała się.

Niestety, kilka miesięcy temu marker nowotworowy zaczął gwałtownie wzrastać. W dwóch szpitalach stwierdzono, że wyczerpano już możliwości  stosowania  skutecznej chemioterapii. Jedyna nadzieja w technologii nanoknife. Niestety, zabieg ten  nie jest  refundowany przez NFZ  i  kosztuje 60tys. zł. Ani ja ani moja rodzina nie dysponujemy taką sumą. Przez ostatnie trzy lata żyłam z renty i skromnych oszczędności. Wszystko szło na utrzymanie, lekarstwa, opiekę medyczną, konsultacje lekarskie, transport do szpitala na chemię.

Dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół walczę. Rzadko wychodzę z domu, a jeśli to pod opieką, zakupy, gotowanie, codzienna pomoc  to wszystko spada na życzliwych mi ludzi. Staram się cieszyć każdym dniem,choc to czasami trudne.

Nie można oddawać życia walkowerem- powiedział mi ostatnio na wizycie pan profesor. I nie zamierzam. Ale potrzebuję waszej pomocy i wsparcia finansowego. Jeśli możecie -pomóżcie. Każda złotówka się liczy. Nie chcę jeszcze odchodzić.

English version

Back in the spring of 2015, I used to be an active, energetic, health-aware woman. I would go hiking in the mountains, enjoy some gardening or attend swimming pool on a regular basis. I worked as a high school English teacher, quite satisfied with my job, enjoying the challenge of teaching and being amongst the youth. Then, out of the blue, my GP referred me to hospital with suspected jaundice. Within two weeks, I had gone through dozens of tests, which left me with a sentence: “pancreatic cancer”.

To say that my world collapsed would not be saying enough. Despite that, I managed to set out on a campaign against the disease: looking for specialists, putting through hundreds of phone calls, visiting a variety of hospitals. Then, a difficult operation attempt revealed another piece of bad news - the tumor turned out to be inoperable. I went home. Long hard months of recovery followed, with over two years of chemotherapy that I paid for with complete exhaustion, terrible side effects, or those weeks spent either in my bed or in the bathroom. My immune system had been weakened by a series of infections coming one after another. With my face swollen from steroids and my muscles lacking the strength to climb up the third floor, all I could do was to stare at the ceiling or read books when a better moment came. But I was holding on and for a certain time the situation seemed to have stabilized; the chemo was doing its job, keeping the cancer at bay.

This lucky period was, however, broken a few months ago, when the cancer marker in my blood started growing in an alarmingly rapid pace. Two different specialists based in two different centers judged that the chemotherapy methods available in my case have expired. “That’s it, essentially” was a tough goodbye, but they just tried everything that was possible. The only hope for me now lies in an experimental radiotherapy treatment (I’m waiting for a decision and more tests) or a new technology called ‘nanoknife’. Unluckily though, this treatment is not refunded by Polish NHS and costs approximately 60 000 PLN. Neither I, nor my family have this kind of money. For the last 3 years I have been making my living out of the modest savings of mine and a meager yet helpful social benefit. A vast majority of this funds was spent on medical care, specialists’ visits, medicaments and multiple journeys to the hospitals all over the region.

Thanks to my family and close friends, I am still fighting. If I venture out, which my body sometimes allows me to, I need to remain under somebody’s assist. To get my everyday life –shopping, cooking, handling tons of medical documentation – sorted out, I rely almost exclusively on my friends and other people’s kindness.

“You can’t give up!” - the professor told me when I visited him the last time. And I am going to stick to that. But in order to make it possible, I need your support and your financial help.So I ask - if you can – please help. Every single penny matters to me now. I don’t want to die yet…


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Lucyna Cykarska - awatar

  Lucyna Cykarska

  16.03.2018
  16.03.2018

  Kochani w tej chwili mój stan się pogorszył i jestem w szpitalu. Nie wiem jakie będą dalsze działania medyczne, ani czego będą wymagały. Sprawa zabiegu jest na razie odłożona. Zebrane środki w razie konieczności będą przeznaczone na pokrycie kosztów medycznych związanych z moim aktualnym stanem zdrowia. W tej chwili nie wiadomo co będzie dalej. Tymczasem proszę wstrzymajcie się z dalszymi wpłatami na tę zbiórkę. Dziękuję za dotychczasowe wsparcie.
  Pozdrawiam, Lucyna

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.06.2018
  29.06.2018

  Empik school Bydgoszcz - trzymamy kciuki, będziemy kontynuować zbiórkę w szkole.

 • Kuba - awatar

  Kuba

  26.02.2018
  26.02.2018

  Jest pani moją ulubioną nauczycielką angielskiego:) Trzymam kciuki

 • Wojtek - awatar

  Wojtek

  25.02.2018
  25.02.2018

  pomagam.pl/lucyna

 • Maciej Gołąbek - awatar

  Maciej Gołąbek

  24.02.2018
  24.02.2018

  Też belfer

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.02.2018
  23.02.2018

  Pani Lucynko. Pozdrawiam Szok że to juz 3 lata Pani zmaga sie z chorobą... jest Pani bardzo dzielna. Pozdrawiam.

33 853 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 516 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Lucyna Cykarska - awatar

Lucyna Cykarska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 516

Adam - awatar
Adam
20
Jolanta Hepworth - awatar
Jolanta Hepworth
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Empik School Bydgoszcz - awatar
Empik School Bydgoszcz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij