Zbiórka Rehabilitacja Łukasza-pomóż - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja Łukasza-pomóż Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Rehabilitacja Łukasza-pomóż - zdjęcie główne

Rehabilitacja Łukasza-pomóż

72 865 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 766 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Michalska - awatar

Anna Michalska

Organizator zbiórki

Rehabilitacjia Łukasza-Kto może,ten niech pomoże.

Przerwanie rehabilitacji to najgorsze co mogłoby by spotkać Łukasza.Miesięczny koszt turnusu to 27 tysięcy.Kwota ogromna-lecz jest to cena dzięki ktòrej Łukasz wraca do sprawności. Byłaby to ogromna utrata tego co dało się już wypracować przez ostatnie miesiące pobytu.Łukasz jest w Centrum Neurorehabilitacji im.prof.Jana Talara w Gołębim Dworze koło Iławy.

Profesor jak i rehabilitancji znają jego ciało i wiedzą jak z nim pracować.Przez 4  ostatnie miesiące zrobił ogromne postępy,z pacjenta w stanie wegetatywnym stał się pacjentem ktòry ,był wiodki ,leciał na każdą stronę samodzielnie nie siedział.Obecnie siedzi, przy lekkiej pomocy sam podniesie się do wysokiego balkonika,samodzielnie stoi przy Ugul,a co najważniejsze  CHODZI  przy Andago.

Na taką chwilę czekał 1.7 miesięcy.

Gdy staną na Andago i zaczął chodzić w jego oczach pojawiły się łzy radości,że da radę .Ale teraz musi to wszystko wypracować,wyćwiczyć- tylko koszt rehabilitancji  jest ogromny.On chce pokazać innym że się da pokonać chorobę tylko trzeba być silnym,nie załamywać się , ciężko pracować, otaczać się dobrymi ludźmi.

Łukasz był zawsze duszą towarzystwa,mimo wypadku ma dobre serce ❤️ i stara się pomagać innym.W ośrodku rehabilitacyjnym wspiera innych, mobilizuje innych by się nie poddawali i by ćwiczyli.Gdy pojawia się na sali ćwiczeń każdy dzień przynosi radość jemu jak i innym pacjentom.Bo to kolejny dzień ćwiczeń ktòry przybliża go do samodzielnego chodzenia.Od chwili wypadku a to już 1,7 miesięcy Łukasz jest rehabilitowany .Prof.Talar po spotkaniu z Łukaszem , powiedział młody człowieku bierzemy się do roboty i będziesz chodził.I trzeba przyznać że,Łukasz jest silny,ma ogromne wsparcie, znajomi  całym sercem są przy nim i go mobilizują, czekają na niego.

Pomòżcie Łukaszowi odzyskać sprawność,bez was nie ma szans kontynuować rehabilitacji pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.Ten dzieciak chce być sprawny,samodzielny i chce chodzić.

Jest na dobrej drodze do odzyskania sprawności.Pomòż mu bo warto.


Tak było niedawno.

Łukasz Michalski to 18 - Sto letni chłopak, który nigdy obojętnie nie przejdzie obok osoby, która potrzebuje pomocy. 15 czerwca 2019r. Ulegl poważnemu wypadkowi. Skoczył do basenu w wyniku nieszczesliwego wypadku złamał kręgosłup szyjny w odcinku C4-C5 i ma porarzenie czterokonczynowe tzn. Niedowład kończyn dolnych i górnych. Życie Łukasza było zagrożone. Zakwalifikowano do do pilnej operacji odbarczenia rdzenia kręgowego w ramach operacji dyżurowej następnego dnia zakwalifikowano go do zabiegu korekty płyty przedniej. Lekarz informował nas, że Łukasz moze nie przeżyć operacji a jeżeli przeżyje to bedzie porozumiewał sie z nami tylko oczami. My jako rodzice zdecydowaliśmy sie po przeprowadzonej rozmowie z lekarzem podpiać zgodę na narządy do przeszczepu gdyż Łukasz mógł nie przeżyć operacji. Jednak w podświadomości czuliśmy, że operacje przezyje, że jest silny, będzie żył i chodził. Lekarz popatrzył na nas ze zdziwieniem i spytał czy wiemy co to jest za operacja mimo krzyku i rozpaczy powiedzieliśmy, że wiemy i będzie żył i chodził. Jest to tylko kwestią czasu i rehabilitacji. Łukasz w całym nieszczęściu trafił na lekarza neochirurga, który po pierwsze uratował mu życie a po drugie podjął się przeprowadzić tak trudną operacje. Łukasz operacje przeżyl dwukrotnie w ciągu doby mimo różnych dolegliwości i gorączki ponad 40 stopni i zakażeń bakteryjnych ŻYJE I WRACA DO ZDROWIA. Na poczatku lekarze nie dawali mu jakichkolwiek szans na powrót do sprawnosci, dzięki Łukasza determinacji i walki o powrót do pełnej sprawności wszyscy trzymają za niego kciuki, widząc co było a co jest teraz. Łukasz od 5 miesięcy przebywa w szpitalu najpierw na oddziale neurochirurgii a aktualnie na oddziale rehabilitacji neurologicznej i przed nim jeszcze walka o powrót do pełnej sprawności. 29.10.2019 Łukasz skończył 18 lat jest bardzo dzielny i silny i mimo bólu uparcie walczy, aby chodził. Powróciło mu czucie głębokie i powierzchowne, rusza palcami u lewej nogi i kciukiem u lewej ręki, podnosi ręce do gory, stara się przewracać z boku na bok. Zrobił już bardzo duże postępy jednakże mimo wielu wysiłków i ciężkiej pracy zarówno Łukasza jak i Fizjoterapełtów, Łukasz wciąż leży lub jeździć na wózku inwalidzkim.  Łukasz ma ogromną szanse żeby wrócić do pełnej sprawności lecz potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji, potrzebuje korzystania z egzoszkieletu a przyszłości zakupu wózka inwalidzkiego czy pionizatora aktywnego. Co przewyższa możliwości finansowe rodziców dlatego zwracamy się do ludzi o dobrych sercach o wsparcie. Wierzę, ze dzięki waszej pomocy będzie mógł samodzielnie zjeść, usiąść czy chodzić. 

Dziękuje każdej osobie która nas wesprze i pomoże wygrać tak trudną walkę o zdrowie. 


Łukasz ma 17 lat jest radosnym dorastającym chłopcem, wysportowanym i energicznym. Jest życzliwy i bardzo uczynny. Jest bardzo kochany przez rodzinę i lubiany przez znajomych. Jest wyjątkowy, bo ma w sobie to "coś". Jego dobre serce nigdy nie pozostawało obojętne dla innych.

Zły los sprawił, że Łukasz 15 czerwca 2019 roku miał wypadek, w wyniku którego doszło do uszkodzenia kręgosłupa, co spowodowało całkowity paraliż. Tylko dzięki szybkiej akcji ratunkowej uratowano mu życie. Potem transport LPR do specjalistycznego szpitala, natychmiastowe badania i operacja dały nadzieję na "powrót Łukasza". Pierwsze godziny rehabilitacji dały promyk radości na twarzach rodziców i rodzeństwa. 

Łukasz ma ogromną szansę na powrót do sprawności. Wesprzyjmy go, aby mógł ją wykorzystać. Potrzebuje on naszego wsparcia, aby móc się rehabilitować. Jest to dość kosztowne, dlatego zwracam się do ludzi o dobrych sercach o pomoc. Łukasz jest bardzo silny i codziennie dzielnie walczy.  Wierzę, że dzięki naszej pomocy będzie mógł znowu ruszać rękami, będzie mógł usiąść, wstać i będzie mógł chodzić. 

Proszę pomóż Łukaszowi znowu "BYĆ"


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Michalska - awatar

  Anna Michalska

  02.07.2019
  02.07.2019

  Mama Łukasza

  Zdjęcie aktualizacji 33 636

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.02.2022
  17.02.2022

  Pieniądze są tyle warte ile mozna dzielić je z innymi

 • Marzena Fiutek - awatar

  Marzena Fiutek

  21.12.2021
  21.12.2021

  Licytacja Zdrówka życzę😃

 • Marzena Fiutek - awatar

  Marzena Fiutek

  02.09.2021
  02.09.2021

  Wpłacone i trzymam kciuki za pomyślną rehabilitację.

 • Anna Wiącek - awatar

  Anna Wiącek

  11.07.2021
  11.07.2021

  Śliwowica

 • Kinga Sobiech - awatar

  Kinga Sobiech

  26.05.2021
  26.05.2021

  Licytacja rękawiczki Kinga Sobiech

72 865 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 766 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Michalska - awatar

Anna Michalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 766

Małgosia - awatar
Małgosia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewa Milewska. Obraz - awatar
Ewa Milewska. Obraz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Aga Bednaruk - awatar
Aga Bednaruk
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij