Zbiórka Rehabilitacja Łukasza-pomóż - zdjęcie główne

Rehabilitacja Łukasza-pomóż

66 622 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 719 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Anna Michalska - awatar

Anna Michalska

Organizator zbiórki

Rehabilitacjia Łukasza-Kto może,ten niech pomoże.

Przerwanie rehabilitacji to najgorsze co mogłoby by spotkać Łukasza.Miesięczny koszt turnusu to 27 tysięcy.Kwota ogromna-lecz jest to cena dzięki ktòrej Łukasz wraca do sprawności. Byłaby to ogromna utrata tego co dało się już wypracować przez ostatnie miesiące pobytu.Łukasz jest w Centrum Neurorehabilitacji im.prof.Jana Talara w Gołębim Dworze koło Iławy.

Profesor jak i rehabilitancji znają jego ciało i wiedzą jak z nim pracować.Przez 4  ostatnie miesiące zrobił ogromne postępy,z pacjenta w stanie wegetatywnym stał się pacjentem ktòry ,był wiodki ,leciał na każdą stronę samodzielnie nie siedział.Obecnie siedzi, przy lekkiej pomocy sam podniesie się do wysokiego balkonika,samodzielnie stoi przy Ugul,a co najważniejsze  CHODZI  przy Andago.

Na taką chwilę czekał 1.7 miesięcy.

Gdy staną na Andago i zaczął chodzić w jego oczach pojawiły się łzy radości,że da radę .Ale teraz musi to wszystko wypracować,wyćwiczyć- tylko koszt rehabilitancji  jest ogromny.On chce pokazać innym że się da pokonać chorobę tylko trzeba być silnym,nie załamywać się , ciężko pracować, otaczać się dobrymi ludźmi.

Łukasz był zawsze duszą towarzystwa,mimo wypadku ma dobre serce ❤️ i stara się pomagać innym.W ośrodku rehabilitacyjnym wspiera innych, mobilizuje innych by się nie poddawali i by ćwiczyli.Gdy pojawia się na sali ćwiczeń każdy dzień przynosi radość jemu jak i innym pacjentom.Bo to kolejny dzień ćwiczeń ktòry przybliża go do samodzielnego chodzenia.Od chwili wypadku a to już 1,7 miesięcy Łukasz jest rehabilitowany .Prof.Talar po spotkaniu z Łukaszem , powiedział młody człowieku bierzemy się do roboty i będziesz chodził.I trzeba przyznać że,Łukasz jest silny,ma ogromne wsparcie, znajomi  całym sercem są przy nim i go mobilizują, czekają na niego.

Pomòżcie Łukaszowi odzyskać sprawność,bez was nie ma szans kontynuować rehabilitacji pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.Ten dzieciak chce być sprawny,samodzielny i chce chodzić.

Jest na dobrej drodze do odzyskania sprawności.Pomòż mu bo warto.


Tak było niedawno.

Łukasz Michalski to 18 - Sto letni chłopak, który nigdy obojętnie nie przejdzie obok osoby, która potrzebuje pomocy. 15 czerwca 2019r. Ulegl poważnemu wypadkowi. Skoczył do basenu w wyniku nieszczesliwego wypadku złamał kręgosłup szyjny w odcinku C4-C5 i ma porarzenie czterokonczynowe tzn. Niedowład kończyn dolnych i górnych. Życie Łukasza było zagrożone. Zakwalifikowano do do pilnej operacji odbarczenia rdzenia kręgowego w ramach operacji dyżurowej następnego dnia zakwalifikowano go do zabiegu korekty płyty przedniej. Lekarz informował nas, że Łukasz moze nie przeżyć operacji a jeżeli przeżyje to bedzie porozumiewał sie z nami tylko oczami. My jako rodzice zdecydowaliśmy sie po przeprowadzonej rozmowie z lekarzem podpiać zgodę na narządy do przeszczepu gdyż Łukasz mógł nie przeżyć operacji. Jednak w podświadomości czuliśmy, że operacje przezyje, że jest silny, będzie żył i chodził. Lekarz popatrzył na nas ze zdziwieniem i spytał czy wiemy co to jest za operacja mimo krzyku i rozpaczy powiedzieliśmy, że wiemy i będzie żył i chodził. Jest to tylko kwestią czasu i rehabilitacji. Łukasz w całym nieszczęściu trafił na lekarza neochirurga, który po pierwsze uratował mu życie a po drugie podjął się przeprowadzić tak trudną operacje. Łukasz operacje przeżyl dwukrotnie w ciągu doby mimo różnych dolegliwości i gorączki ponad 40 stopni i zakażeń bakteryjnych ŻYJE I WRACA DO ZDROWIA. Na poczatku lekarze nie dawali mu jakichkolwiek szans na powrót do sprawnosci, dzięki Łukasza determinacji i walki o powrót do pełnej sprawności wszyscy trzymają za niego kciuki, widząc co było a co jest teraz. Łukasz od 5 miesięcy przebywa w szpitalu najpierw na oddziale neurochirurgii a aktualnie na oddziale rehabilitacji neurologicznej i przed nim jeszcze walka o powrót do pełnej sprawności. 29.10.2019 Łukasz skończył 18 lat jest bardzo dzielny i silny i mimo bólu uparcie walczy, aby chodził. Powróciło mu czucie głębokie i powierzchowne, rusza palcami u lewej nogi i kciukiem u lewej ręki, podnosi ręce do gory, stara się przewracać z boku na bok. Zrobił już bardzo duże postępy jednakże mimo wielu wysiłków i ciężkiej pracy zarówno Łukasza jak i Fizjoterapełtów, Łukasz wciąż leży lub jeździć na wózku inwalidzkim.  Łukasz ma ogromną szanse żeby wrócić do pełnej sprawności lecz potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji, potrzebuje korzystania z egzoszkieletu a przyszłości zakupu wózka inwalidzkiego czy pionizatora aktywnego. Co przewyższa możliwości finansowe rodziców dlatego zwracamy się do ludzi o dobrych sercach o wsparcie. Wierzę, ze dzięki waszej pomocy będzie mógł samodzielnie zjeść, usiąść czy chodzić. 

Dziękuje każdej osobie która nas wesprze i pomoże wygrać tak trudną walkę o zdrowie. 


Łukasz ma 17 lat jest radosnym dorastającym chłopcem, wysportowanym i energicznym. Jest życzliwy i bardzo uczynny. Jest bardzo kochany przez rodzinę i lubiany przez znajomych. Jest wyjątkowy, bo ma w sobie to "coś". Jego dobre serce nigdy nie pozostawało obojętne dla innych.

Zły los sprawił, że Łukasz 15 czerwca 2019 roku miał wypadek, w wyniku którego doszło do uszkodzenia kręgosłupa, co spowodowało całkowity paraliż. Tylko dzięki szybkiej akcji ratunkowej uratowano mu życie. Potem transport LPR do specjalistycznego szpitala, natychmiastowe badania i operacja dały nadzieję na "powrót Łukasza". Pierwsze godziny rehabilitacji dały promyk radości na twarzach rodziców i rodzeństwa. 

Łukasz ma ogromną szansę na powrót do sprawności. Wesprzyjmy go, aby mógł ją wykorzystać. Potrzebuje on naszego wsparcia, aby móc się rehabilitować. Jest to dość kosztowne, dlatego zwracam się do ludzi o dobrych sercach o pomoc. Łukasz jest bardzo silny i codziennie dzielnie walczy.  Wierzę, że dzięki naszej pomocy będzie mógł znowu ruszać rękami, będzie mógł usiąść, wstać i będzie mógł chodzić. 

Proszę pomóż Łukaszowi znowu "BYĆ"


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Michalska - awatar

  Anna Michalska

  02.07.19
  02.07.19

  Mama Łukasza

  Zdjęcie aktualizacji 33 636

Komentarze


 • Marzena Fiutek - awatar

  Marzena Fiutek

  02.09.21
  02.09.21

  Wpłacone i trzymam kciuki za pomyślną rehabilitację.

 • Anna Wiącek - awatar

  Anna Wiącek

  11.07.21
  11.07.21

  Śliwowica

 • Kinga Sobiech - awatar

  Kinga Sobiech

  26.05.21
  26.05.21

  Licytacja rękawiczki Kinga Sobiech

 • Bartłomiej Bryk - awatar

  Bartłomiej Bryk

  21.05.21
  21.05.21

  Licytacja

 • Zuzanna Zelechowska - awatar

  Zuzanna Zelechowska

  05.05.21
  05.05.21

  Życzę siły i wytrwałości! *Buty Mido

66 622 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 719 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Anna Michalska - awatar

Anna Michalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 719

Magda - awatar
Magda
10
Beata karwowska - awatar
Beata karwowska
140
Beata Tomaszewska - awatar
Beata Tomaszewska
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
600
Marzena Fiutek - awatar
Marzena Fiutek
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
48
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Agnieszka Rusek - awatar
Agnieszka Rusek
40
Sylwia Wardak - awatar
Sylwia Wardak
182
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij