Zbiórka Powrót do sprawności Łukasza - miniaturka zdjęcia

Powrót do sprawności Łukasza

Zbiórka Powrót do sprawności Łukasza - zdjęcie główne

Powrót do sprawności Łukasza

47 133 zł z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 454 osoby
Wpłać teraz
 
Anna Michalska - awatar

Anna Michalska

Organizator zbiórki

Zbiórka niestety stanęła w miescu. 

Łukasz Michalski to 18 - Sto letni chłopak, który nigdy obojętnie nie przejdzie obok osoby, która potrzebuje pomocy. 15 czerwca 2019r. Ulegl poważnemu wypadkowi. Skoczył do basenu w wyniku nieszczesliwego wypadku złamał kręgosłup szyjny w odcinku C4-C5 i ma porarzenie czterokonczynowe tzn. Niedowład kończyn dolnych i górnych.  Życie Łukasza było zagrożone. Zakwalifikowano do do pilnej operacji odbarczenia rdzenia kręgowego w ramach operacji dyżurowej następnego dnia zakwalifikowano go do zabiegu korekty płyty przedniej. Lekarz informował nas, że Łukasz moze nie przeżyć operacji a jeżeli przeżyje to bedzie porozumiewał sie z nami tylko oczami. My jako rodzice zdecydowaliśmy sie po przeprowadzonej rozmowie z lekarzem podpiać zgodę na narządy do przeszczepu gdyż Łukasz mógł nie przeżyć operacji. Jednak w podświadomości czuliśmy, że operacje przezyje, że jest silny, będzie żył i chodził. Lekarz popatrzył na nas ze zdziwieniem i spytał czy wiemy co to jest za operacja mimo krzyku i rozpaczy powiedzieliśmy, że wiemy i będzie żył i chodził. Jest to tylko kwestią czasu i rehabilitacji. Łukasz w całym nieszczęściu trafił na lekarza neochirurga, który po pierwsze uratował mu życie a po drugie podjął się przeprowadzić tak trudną operacje. Łukasz operacje przeżyl dwukrotnie w ciągu doby mimo różnych dolegliwości i gorączki ponad 40 stopni i zakażeń bakteryjnych ŻYJE I WRACA DO ZDROWIA. Na poczatku lekarze nie dawali mu jakichkolwiek szans na powrót do sprawnosci, dzięki Łukasza determinacji i walki o powrót do pełnej sprawności wszyscy trzymają za niego kciuki, widząc co było a co jest teraz. Łukasz od 5 miesięcy przebywa w szpitalu najpierw na oddziale neurochirurgii a aktualnie na oddziale rehabilitacji neurologicznej i przed nim jeszcze walka o powrót do pełnej sprawności.  29.10.2019 Łukasz skończył 18 lat jest bardzo dzielny i silny i mimo bólu uparcie walczy, aby chodził. Powróciło mu czucie głębokie i powierzchowne, rusza palcami u lewej nogi i kciukiem u lewej ręki, podnosi ręce do gory, stara się przewracać z boku na bok. Zrobił już bardzo duże postępy jednakże mimo wielu wysiłków i ciężkiej pracy zarówno Łukasza jak i Fizjoterapełtów, Łukasz wciąż leży lub jeździć na wózku inwalidzkim.  Łukasz ma ogromną szanse żeby wrócić do pełnej sprawności lecz potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji, potrzebuje korzystania z egzoszkieletu a przyszłości zakupu wózka inwalidzkiego czy pionizatora aktywnego. Co przewyższa możliwości finansowe rodziców dlatego zwracamy się do ludzi o dobrych sercach o wsparcie. Wierzę, ze dzięki waszej pomocy będzie mógł samodzielnie zjeść, usiąść czy chodzić. 

Dziękuje każdej osobie która nas wesprze i pomoże wygrać tak trudną walkę o zdrowie. 


Łukasz ma 17 lat jest radosnym dorastającym chłopcem, wysportowanym i energicznym. Jest życzliwy i bardzo uczynny. Jest bardzo kochany przez rodzinę i lubiany przez znajomych. Jest wyjątkowy, bo ma w sobie to "coś". Jego dobre serce nigdy nie pozostawało obojętne dla innych.

Zły los sprawił, że Łukasz 15 czerwca 2019 roku miał wypadek, w wyniku którego doszło do uszkodzenia kręgosłupa, co spowodowało całkowity paraliż. Tylko dzięki szybkiej akcji ratunkowej uratowano mu życie. Potem transport LPR do specjalistycznego szpitala, natychmiastowe badania i operacja dały nadzieję na "powrót Łukasza". Pierwsze godziny rehabilitacji dały promyk radości na twarzach rodziców i rodzeństwa. 

Łukasz ma ogromną szansę na powrót do sprawności. Wesprzyjmy go, aby mógł ją wykorzystać. Potrzebuje on naszego wsparcia, aby móc się rehabilitować. Jest to dość kosztowne, dlatego zwracam się do ludzi o dobrych sercach o pomoc. Łukasz jest bardzo silny i codziennie dzielnie walczy.  Wierzę, że dzięki naszej pomocy będzie mógł znowu ruszać rękami, będzie mógł usiąść, wstać i będzie mógł chodzić. 

Proszę pomóż Łukaszowi znowu "BYĆ"


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Anna Michalska - awatar

  Anna Michalska

  02.07.19
  02.07.19

  Mama Łukasza

  Zdjęcie aktualności 33 636

Komentarze


 • Nożyczkarze PR5 - awatar

  Nożyczkarze PR5

  18.12.19
  18.12.19

  Łukasz wracaj do zdrowia. Trzymamy kciuki! PR5

 • Aneta Sierakowska - awatar

  Aneta Sierakowska

  29.11.19
  29.11.19

  Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.07.19
  17.07.19

  Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

 • Bernard Chorazy - awatar

  Bernard Chorazy

  17.07.19
  17.07.19

  Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

 • Tomasz - awatar

  Tomasz

  14.07.19
  14.07.19

  Dasz radę chłopaku

47 133 zł z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 454 osoby
Wpłać teraz
 
Anna Michalska - awatar

Anna Michalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 454

Monika Sadło - awatar
Monika Sadło
100
Dorodka - awatar
Dorodka
20
Anna Ćwiek - awatar
Anna Ćwiek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
arkadiusz karwowski - awatar
arkadiusz karwowski
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Joanna i Eugeniusz Oleksiński - awatar
Joanna i Eugeniusz Oleksiński
500
Resin - awatar
Resin
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij