Zbiórka Powrót do sprawności Łukasza - zdjęcie główne

Powrót do sprawności Łukasza

53 733 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 542 osoby
Wpłać teraz
 
Anna Michalska - awatar

Anna Michalska

Organizator zbiórki

Zbiórka niestety stanęła w miescu. 

Łukasz Michalski to 18 - Sto letni chłopak, który nigdy obojętnie nie przejdzie obok osoby, która potrzebuje pomocy. 15 czerwca 2019r. Ulegl poważnemu wypadkowi. Skoczył do basenu w wyniku nieszczesliwego wypadku złamał kręgosłup szyjny w odcinku C4-C5 i ma porarzenie czterokonczynowe tzn. Niedowład kończyn dolnych i górnych.  Życie Łukasza było zagrożone. Zakwalifikowano do do pilnej operacji odbarczenia rdzenia kręgowego w ramach operacji dyżurowej następnego dnia zakwalifikowano go do zabiegu korekty płyty przedniej. Lekarz informował nas, że Łukasz moze nie przeżyć operacji a jeżeli przeżyje to bedzie porozumiewał sie z nami tylko oczami. My jako rodzice zdecydowaliśmy sie po przeprowadzonej rozmowie z lekarzem podpiać zgodę na narządy do przeszczepu gdyż Łukasz mógł nie przeżyć operacji. Jednak w podświadomości czuliśmy, że operacje przezyje, że jest silny, będzie żył i chodził. Lekarz popatrzył na nas ze zdziwieniem i spytał czy wiemy co to jest za operacja mimo krzyku i rozpaczy powiedzieliśmy, że wiemy i będzie żył i chodził. Jest to tylko kwestią czasu i rehabilitacji. Łukasz w całym nieszczęściu trafił na lekarza neochirurga, który po pierwsze uratował mu życie a po drugie podjął się przeprowadzić tak trudną operacje. Łukasz operacje przeżyl dwukrotnie w ciągu doby mimo różnych dolegliwości i gorączki ponad 40 stopni i zakażeń bakteryjnych ŻYJE I WRACA DO ZDROWIA. Na poczatku lekarze nie dawali mu jakichkolwiek szans na powrót do sprawnosci, dzięki Łukasza determinacji i walki o powrót do pełnej sprawności wszyscy trzymają za niego kciuki, widząc co było a co jest teraz. Łukasz od 5 miesięcy przebywa w szpitalu najpierw na oddziale neurochirurgii a aktualnie na oddziale rehabilitacji neurologicznej i przed nim jeszcze walka o powrót do pełnej sprawności.  29.10.2019 Łukasz skończył 18 lat jest bardzo dzielny i silny i mimo bólu uparcie walczy, aby chodził. Powróciło mu czucie głębokie i powierzchowne, rusza palcami u lewej nogi i kciukiem u lewej ręki, podnosi ręce do gory, stara się przewracać z boku na bok. Zrobił już bardzo duże postępy jednakże mimo wielu wysiłków i ciężkiej pracy zarówno Łukasza jak i Fizjoterapełtów, Łukasz wciąż leży lub jeździć na wózku inwalidzkim.  Łukasz ma ogromną szanse żeby wrócić do pełnej sprawności lecz potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji, potrzebuje korzystania z egzoszkieletu a przyszłości zakupu wózka inwalidzkiego czy pionizatora aktywnego. Co przewyższa możliwości finansowe rodziców dlatego zwracamy się do ludzi o dobrych sercach o wsparcie. Wierzę, ze dzięki waszej pomocy będzie mógł samodzielnie zjeść, usiąść czy chodzić. 

Dziękuje każdej osobie która nas wesprze i pomoże wygrać tak trudną walkę o zdrowie. 


Łukasz ma 17 lat jest radosnym dorastającym chłopcem, wysportowanym i energicznym. Jest życzliwy i bardzo uczynny. Jest bardzo kochany przez rodzinę i lubiany przez znajomych. Jest wyjątkowy, bo ma w sobie to "coś". Jego dobre serce nigdy nie pozostawało obojętne dla innych.

Zły los sprawił, że Łukasz 15 czerwca 2019 roku miał wypadek, w wyniku którego doszło do uszkodzenia kręgosłupa, co spowodowało całkowity paraliż. Tylko dzięki szybkiej akcji ratunkowej uratowano mu życie. Potem transport LPR do specjalistycznego szpitala, natychmiastowe badania i operacja dały nadzieję na "powrót Łukasza". Pierwsze godziny rehabilitacji dały promyk radości na twarzach rodziców i rodzeństwa. 

Łukasz ma ogromną szansę na powrót do sprawności. Wesprzyjmy go, aby mógł ją wykorzystać. Potrzebuje on naszego wsparcia, aby móc się rehabilitować. Jest to dość kosztowne, dlatego zwracam się do ludzi o dobrych sercach o pomoc. Łukasz jest bardzo silny i codziennie dzielnie walczy.  Wierzę, że dzięki naszej pomocy będzie mógł znowu ruszać rękami, będzie mógł usiąść, wstać i będzie mógł chodzić. 

Proszę pomóż Łukaszowi znowu "BYĆ"


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Michalska - awatar

  Anna Michalska

  02.07.19
  02.07.19

  Mama Łukasza

  Zdjęcie aktualizacji 33 636

Komentarze


 • Paweł Pałka - awatar

  Paweł Pałka

  23.01.21
  23.01.21

  🙏❤️💪

 • Monika Kuncman - awatar

  Monika Kuncman

  01.06.20
  01.06.20

  Będzie dobrze!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.05.20
  14.05.20

  Nie poddaj się!

 • Julia Buczyńska - awatar

  Julia Buczyńska

  13.02.20
  13.02.20

  Bądź silny

 • Nożyczkarze PR5 - awatar

  Nożyczkarze PR5

  18.12.19
  18.12.19

  Łukasz wracaj do zdrowia. Trzymamy kciuki! PR5

53 733 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 542 osoby
Wpłać teraz
 
Anna Michalska - awatar

Anna Michalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 542

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Piotr Krzyk - awatar
Piotr Krzyk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Arnold - awatar
Arnold
5
Masiak - awatar
Masiak
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Izabella - awatar
Izabella
10
Paweł Pałka - awatar
Paweł Pałka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij