Zbiórka Portal Czyż Tak - miniaturka zdjęcia

Portal Czyż Tak

Portal Czyż Tak

48 905 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 227 osób
Wpłać teraz
 
Marek Czyż - awatar

Marek Czyż

Organizator zbiórki

Nazywam się Marek Czyż. Jestem publicystą i dziennikarzem.  "Czyż tak" będzie portalem opinii, do którego zapraszam. Razem budujemy nowe media. Nie publiczne, bo te nas zawiodły. Media Obywatelskie, finansowane dobrowolnie przez Was. Wy jesteście pracodawcami, Wy wymagacie, Wy recenzujecie ! To nie abonament, to nie podatek, które narzuciło nam PiS, to Wasza wola budowania nowej rzeczywistości ! To są wolne media!

Pracować z nami będzie m.in. Beata Tadla, Ksiądz Wojciech Lemański, sędzia Krystian Markiewicz, były minister Jerzy Markowski czy ostatni przed Jackiem Kurskim prezes TVP Janusz Daszczyński. 

Zapraszam Was do naszej wspólnej przestrzeni. To nie będzie miejsce dla każdego. Będzie starannie i z pogardą omijane przez wszystkich tych, którzy na nowo dali sobie zdefiniować demokrację, uczciwość, szacunek dla innych. 

 Nie zajrzą tu ci, którym nie przeszkadza, że z Państwa zrobiono folwark, ze społeczeństwa  wyznawców, z historii młot z tępym obuchem, a z prawdy partyjną własność.

O prawdę, w istocie, chodzi tu najbardziej, bo ją nam zabrano. Nie mamy do niej prawa,     a jeśli widzimy ją inaczej, to nie jesteśmy partnerem do dyskusji, ale wrogiem. A w świecie, który wokół nas zbudowano, wrogowie nie mają praw. Ani do pracy, ani do kariery, ani do poglądów. Nie zajrzą tu  z pewnością ci, którym za ślepotę i głuchotę zapłacono odszkodowanie. Stracili te zmysły, bo zyskali. Stanowisko, pieniądze, wpływy. Nie muszą już widzieć i czuć, bo widzi i czuje za nich partia, a skoro widzi i czuje, to może prowadzić. Tam, gdzie chce. 

Ale tych, którzy nie oślepli i nie ogłuchli, jest jeszcze sporo. Sporo więcej. Tracą co chwila przestrzenie, w których mogą się wypowiadać, bo władza potrafi ich wydłubać z najbardziej niepozornych miejsc. Ale dla władzy każdy głos innej prawdy, niż jej prawda, brzmi zbyt doniośle, więc warto się postarać. Szukamy więc nowych przestrzeni, a jeśli trzeba, tworzymy swoje. 

I to jest właśnie tu.

Zapraszam Was i wielu moich przyjaciół, by dzielić się słowem, informacją, komentarzem. By tu właśnie przypominać  jak naprawdę wygląda Polska, nie opisywana partyjnym przekazem dnia. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie mądrzy ludzie pomogą nam wyłapać łgarstwa, pokazać groteskę i odnaleźć PRAWDĘ. Mamy nadzieję zgromadzić tu ludzi połączonych wspólnie wyznawanymi wartościami demokracji, tolerancji, obywatelskości, europejskości. One mają bowiem pierwotne znaczenia. Nie do zmiany.

Nie jesteśmy jedyni, ale trzeba nas wielu, bo przekaz dnia sączą dziś więksi i bogatsi od nas. Bogatsi są Waszymi pieniędzmi, bo nikt Was nie pyta, czy chcecie płacić za ich propagandę, za wszystkie łajdactwa wpisane w prompter, wyrecytowane bez mrugnięcia  i z uśmiechem prawdziwych „państwowców”. Jeśli macie ich dość- rozważcie proszę wsparcie nas.  My nie żądamy pieniędzy z Waszych podatków, my prosimy. Jeśli ta PRAWDA warta będzie złotówkę, nisko się pochylimy w podzięce tak, jak podziękujemy za każde wsparcie.

Zatem do zobaczenia. W świecie, w którym podstawowych pojęć nikt nie przeinacza i nikomu nie tłumaczy na nowo.

 

Projekt uruchomimy według następującego harmonogramu:

 • Począwszy od maja będziemy przygotowywać kontent - komentarze, wywiady oraz teksty, które będą dystrybuowane w kanałach social media portalu, grupie zamkniętej, a także poprzez newsletter. 
 • 1 września 2020 - start portalu czyztak.pl

Koszt budowy portalu wraz z infrastrukturą szacuję na ok. 200 tys. zł. Budowa będzie odbywała się etapami.  Na pierwszy potrzebujemy 50 tys. zł. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marek Czyż - awatar

  Marek Czyż

  29.06.20
  29.06.20

  Bardzo dziękuję za wsparcie 😁. To dla nas bardzo ważne!

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.09.20
  17.09.20

  Marku, słucham Cię z uwagą. Pozdrawiam :)

  • Marek Czyż - awatar

   Marek Czyż - Organizator zbiórki

   17.09.20
   17.09.20

   Bardzo dziękuję! Za uwagę i za wsparcie! Serdeczne pozdrowienia Marek

 • Kasia S - awatar

  Kasia S

  07.09.20
  07.09.20

  Życzę powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.09.20
  02.09.20

  z pozdrowieniami

  • Marek Czyż - awatar

   Marek Czyż - Organizator zbiórki

   02.09.20
   02.09.20

   Z ukłonami 😊

 • Dorota - awatar

  Dorota

  01.09.20
  01.09.20

  Panie Marku! Jest Pan głosem rozsądku, bardzo lubię Pana słuchać. Dziękuję, że Pan jest! Przyszło nam żyć w okropnych czasach. Dzięki temu, że są ludzie tacy jak Pan i tacy, którzy Pana słuchają i się z Panem zgadzają jest nadzieja, że kiedyś to wszystko się skończy. Życzę Panu powodzenia! Trzymam mocno kciuki!

 • Grzegorz - awatar

  Grzegorz

  31.08.20
  31.08.20

  Panie Marku dobrze Pana posłuchać, widzimy się codziennie i mocno wierzę że,, Jeszcze będzie przepieknie jeszcze będzie normalnie '' POZDRAWIAM z WLKP

  • Marek Czyż - awatar

   Marek Czyż - Organizator zbiórki

   31.08.20
   31.08.20

   Bo będzie!!! Serdecznie dziękuje za wsparcie i pozdrawiam Marek

48 905 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 227 osób
Wpłać teraz
 
Marek Czyż - awatar

Marek Czyż

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 227

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Konrad From - awatar
Konrad From
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Pawel Rutkowski - awatar
Pawel Rutkowski
50
Marian Zembala - awatar
Marian Zembala
100
Antonina - awatar
Antonina
20
Bart - awatar
Bart
50
Zygmunt Bakowski - awatar
Zygmunt Bakowski
20
Alicja Czerwińska - awatar
Alicja Czerwińska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij