Zbiórka Zostałem zupełnie sam - miniaturka zdjęcia

Zostałem zupełnie sam

Zbiórka Zostałem zupełnie sam - zdjęcie główne

Zostałem zupełnie sam

44 715 zł z 44 999 zł (Cel)
Wpłaciły 1 054 osoby
Wpłać teraz
 
Marian Naruszewicz - awatar

Marian Naruszewicz

Organizator zbiórki

JESTEM OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ. PO UTRACIE NAJBLIŻSZYCH ZOSTAŁEM ZUPEŁNIE SAM

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY MNIE WSPIERAJĄ, ODKĄD ZOSTAŁEM W DOMU SAM, BEZ NAJBLIŻSZYCH. JESTEM SPARALIŻOWANY OD 16 ROKU ŻYCIA. NIE CHODZĘ, MAM NIEWŁADNĄ LEWĄ RĘKĘ I W 95 PROCENTACH PRAWĄ. OPIEKOWALI SIĘ MNĄ MAMA, TATA ORAZ BRAT. ODKĄD ZMARLI, STARAM SIĘ DAWAĆ SOBIE RADĘ SAMODZIELNIE, MIMO MOJEJ DUŻEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI. 

Nazywam się Marian Naruszewicz, mam 59 lat. W 1973 roku, jako szesnastoletni chłopiec,
w wyniku nieszczęśliwego wypadku na rowerze złamałem kręgosłup szyjny C3C4. Od tego czasu żyję na wózku inwalidzkim. Nie mogę sam się poruszać z powodu porażenia czterokończynowego. Mam całkowicie niewładne nogi i prawie zupełnie ręce: tylko prawą mogę wykonać niektóre ruchy: zjeść łyżką zupę, przycisnąć klawisz telefonu lub pilota TV. Herbatę piję, chwytając kubek zębami. Komputer włączam i piszę krótkie e-maile patykiem trzymanym w ustach. W celu załatwienia spraw fizjologicznych potrzebuję pomocy drugiej osoby, sam nie jestem w stanie dojść do toalety.

Przez 35 lat opiekowali się mną rodzice i starszy brat. Mama zmarła w 2008 r., tata w 2011 r. Jedyny, starszy brat Mirek, który jako ostatni był moim opiekunem prawnym, zmarł w grudniu 2016 r. Od tego momentu zostałem w domu sam. Mieszkam w Suwałkach przy ul. Kowalskiego, w mieszkaniu na parterze przystosowanym do potrzeb osoby niepełnosprawnej, wyposażonym w specjalny podjazd dla wózka inwalidzkiego.

W tygodniu, od poniedziałku do piątku – rano i w porze obiadowej – przychodzi do mnie opiekunka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Obecnie zostałem na pół roku zwolniony
 z opłat za jej wizyty. Natomiast wieczorami oraz w soboty i w niedziele muszę wynajmować osoby, które przygotują posiłek, umyją mnie, przebiorą, założą pieluchę i położą do łóżka.

Żyję ze skromnej renty rodzinnej po tacie. W grudniu 2016 r. oraz w marcu 2017 r. przeszedłem dwie poważne operacje.

Mimo mojej niepełnosprawności i wyjątkowo obecnie trudnej sytuacji życiowej po utracie najbliższych chciałbym pozostać w rodzinnym mieszkaniu. U siebie czuję się lepiej i swobodniej,
w mieszkaniu po moich rodzicach i bracie, gdzie przeżyłem na wózku już 28 lat. Osobą niepełnosprawną jestem od 44 lat. Dlatego też gorąco proszę wszystkich życzliwych ludzi
o wsparcie drobnymi kwotami, abym miał za co opłacić opiekunów, zapłacić czynsz, kupić jedzenie i leki. Ponadto rehabilituję coraz bardziej drętwiejącą prawą rękę, która wymaga ćwiczeń. Dzięki temu nadal jestem w stanie wykonywać nią niektóre czynności, np. odebrać telefon.

Czytelnikom tego profilu, którzy mi już pomogli, oraz tym, którzy zainteresują się moją sytuacją, jeszcze raz, z całego serca, pragnę podziękować za empatię, życzliwość,  dobroć.  Będę nadal wdzięczny za każdą, choćby najdrobniejszą pomoc. Dzięki niej po śmierci rodziców i mojego ostatniego opiekuna, ukochanego starszego brata, Mirka wciąż daję sobie radę i utrzymuję się w rodzinnym mieszkaniu mimo niewładnych nóg i prawie całkowicie niesprawnych rąk.


Jednocześnie  staram się jednak zachować pogodę ducha i cieszyć choćby z drobnych radości, takich jak możliwość oglądania telewizji, słuchania radia, obsługiwania komputera (za pomocą patyka trzymanego w ustach) czy rozmawiania ze znajomymi, którzy mnie odwiedzają. Wraz
z wiosną, gdy  robi się cieplej, wyjeżdżam wózkiem inwalidzkim na dwór. Jako niepełnosprawny potrafię na wózku sam zrobić zakupy, pojechać na grób rodziców i do kościoła w niedzielę.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich darczyńców i czytelników tego listu. Dzięki Waszemu wsparciu, mimo mojej niepełnosprawności, nadal jest we mnie nadzieja... Dziękuję, Kochani!

Marian Naruszewicz

Suwałki (mieszkam na Osiedlu Północ)

tel 739143562

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marian Naruszewicz - awatar

  Marian Naruszewicz

  14.07.20
  14.07.20

  Szczęście jest jak wiatr Odchodzi i przychodzi tak Że nigdy nie wiesz kiedy Zawita znowu do Ciebie Szczęście jest jak słońce Wschodzi i zachodzi na niebie Nigdy nie świeci stale I nie grzeje na globie Szczęście jest jak sen Trwa nie wiadomo kiedy I jak śnisz Budzisz się Zasypiasz Nie wie nikt czy znów pojawi się Szczęście jest jak woda Płynie Odpływa Przypływa Szumiąca rwąca Stara i nowa Czysta i mętna Lśniąca Zielona,niebieska Błyszcząca Szczęście jest jak powietrze Jak tlen Nigdy nie jest go za dużo A za mało go jest Chce się oddychać nim wciąż I w płuca go brać Nigdy go nie jest dość Daje nam życia garść

  Zdjęcie aktualizacji 52 492

Komentarze


 • Kamila Z. - awatar

  Kamila Z.

  28.11.20
  28.11.20

  Duzo zdrowia zycze!

  • Marian Naruszewicz - awatar

   Marian Naruszewicz - Organizator zbiórki

   29.11.20
   29.11.20

   W życiu dróg jest wiele, ważna jest ta, na której czekają Sami Dobrzy Ludzie. Ważne jest to co daje wsparcie, by z przeciwnościami wciąż walczyć uparcie..." Patrzeć nie znaczy widzieć, widzieć nie znaczy dostrzec, że w życiu o to idzie, by było jak najprostsze. Każdy ma swoje marzenia! Dąży do ich spełnienia… Wystarczy słowo ciepłe kojące, czasem spojrzenie pozdrawiające i zawołanie witaj przyjacielu dobrze ze jesteś bo dzięki Tobie uśmiech mam w sobie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.11.20
  21.11.20

  Powodzenia i wszystkiego dobrego! Niesamowite jest to że Pan się nie poddaje.

  • Marian Naruszewicz - awatar

   Marian Naruszewicz - Organizator zbiórki

   23.11.20
   23.11.20

   Bo tak naprawdę wszyscy potrzebujemy kogoś kto na nas spojrzy Nie powierzchownie ale na to co niewidoczne dla oka Wszyscy potrzebujemy kogoś kto o nas ciepło myśli Wszyscy potrzebujemy kogoś kto nas ochroni Wszyscy potrzebujemy kogoś kto w nas uwierzy W prawdziwych nas kiedy czasem upadamy by podać pomocną dłoń Wszyscy potrzebujemy kogoś kto nas wzmocni dada chociaż tych parę słów żeby tak chciało się żyć. Bo przecież każdy z nas w tym momencie jest najważniejszą osobą w całym wszechświecie chociaż jestem niepełnosprawny ale chce się żyć po mimo trudności życiowych.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.10.20
  08.10.20

  Wszystkiego dobrego!

  • Marian Naruszewicz - awatar

   Marian Naruszewicz - Organizator zbiórki

   08.10.20
   08.10.20

   Moja scieżka życia Znaleźć życia sens, wybrać jedna z dróg, ale niestety BÓG Wybrał dla mnie inną drogę mojego życia tak krętą i górzystą gdy pchnę ten kamień w górę a ten kamień pchnie mnie w dół, tak by z każdym dniem, przeżyć nowy cud. Znaleźć życia sens, kochać z całych sił, życie po to jest, by dla kogoś żyć. Życie wtedy ma, piękniejszy smak, gdy chcesz komuś dać, wszystko co masz te moje serce które mam dla wszystkich dobrych serc Bóg zapłać,...."

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.06.20
  10.06.20

  Pozdrawiam

  • Marian Naruszewicz - awatar

   Marian Naruszewicz - Organizator zbiórki

   10.06.20
   10.06.20

   Życzę dnia bez pośpiechu, dnia w którym czas odmierza ciepło słońca, a jeśli zabrakło go na niebie - niech nie braknie ciepłych słów, uśmiechu, uścisku dłoni.. Zaczarujmy Dzisiejszy Dzień By Każda Chwila Uśmiechem Się Kończyła i Szczęście Przynosiła.... " Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los." Bóg zapłać za dobroć która otrzymuję...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.06.20
  01.06.20

  Panie Marianie, życzę Panu wszystkiego dobrego!

  • Marian Naruszewicz - awatar

   Marian Naruszewicz - Organizator zbiórki

   01.06.20
   01.06.20

   "Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle ufny swojej wierze, że ośmielam się w to wierzyć. I nie ma sensu Marianowe istnienie, gdy nie masz komu podać swojej dłoni, bo przecież miłość do Was którzy ofiarowują pieniądze dla mnie jest niczym zbawienie, za pieniądze Wasze sercem dziękuje. Największa jest wartość człowieka. jeśli na niego codziennie ktoś czeka."

44 715 zł z 44 999 zł (Cel)
Wpłaciły 1 054 osoby
Wpłać teraz
 
Marian Naruszewicz - awatar

Marian Naruszewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 054

Kamila Z. - awatar
Kamila Z.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Mariusz - awatar
Mariusz
10
Szymon Kasinski - awatar
Szymon Kasinski
100
Izabela - awatar
Izabela
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka Romaniak - awatar
Agnieszka Romaniak
20
Joanna - awatar
Joanna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij