Zbiórka Zostałem zupełnie sam - zdjęcie główne

Zostałem zupełnie sam

46 567 zł  z 46 999 zł (Cel)
Wpłaciły 1 104 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marian Naruszewicz - awatar

Marian Naruszewicz

Organizator zbiórki

JESTEM OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ. PO UTRACIE NAJBLIŻSZYCH ZOSTAŁEM ZUPEŁNIE SAM

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY MNIE WSPIERAJĄ, ODKĄD ZOSTAŁEM W DOMU SAM, BEZ NAJBLIŻSZYCH. JESTEM SPARALIŻOWANY OD 16 ROKU ŻYCIA. NIE CHODZĘ, MAM NIEWŁADNĄ LEWĄ RĘKĘ I W 95 PROCENTACH PRAWĄ. OPIEKOWALI SIĘ MNĄ MAMA, TATA ORAZ BRAT. ODKĄD ZMARLI, STARAM SIĘ DAWAĆ SOBIE RADĘ SAMODZIELNIE, MIMO MOJEJ DUŻEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI. 

Nazywam się Marian Naruszewicz, mam 59 lat. W 1973 roku, jako szesnastoletni chłopiec,
w wyniku nieszczęśliwego wypadku na rowerze złamałem kręgosłup szyjny C3C4. Od tego czasu żyję na wózku inwalidzkim. Nie mogę sam się poruszać z powodu porażenia czterokończynowego. Mam całkowicie niewładne nogi i prawie zupełnie ręce: tylko prawą mogę wykonać niektóre ruchy: zjeść łyżką zupę, przycisnąć klawisz telefonu lub pilota TV. Herbatę piję, chwytając kubek zębami. Komputer włączam i piszę krótkie e-maile patykiem trzymanym w ustach. W celu załatwienia spraw fizjologicznych potrzebuję pomocy drugiej osoby, sam nie jestem w stanie dojść do toalety.

Przez 35 lat opiekowali się mną rodzice i starszy brat. Mama zmarła w 2008 r., tata w 2011 r. Jedyny, starszy brat Mirek, który jako ostatni był moim opiekunem prawnym, zmarł w grudniu 2016 r. Od tego momentu zostałem w domu sam. Mieszkam w Suwałkach przy ul. Kowalskiego, w mieszkaniu na parterze przystosowanym do potrzeb osoby niepełnosprawnej, wyposażonym w specjalny podjazd dla wózka inwalidzkiego.

W tygodniu, od poniedziałku do piątku – rano i w porze obiadowej – przychodzi do mnie opiekunka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Obecnie zostałem na pół roku zwolniony
 z opłat za jej wizyty. Natomiast wieczorami oraz w soboty i w niedziele muszę wynajmować osoby, które przygotują posiłek, umyją mnie, przebiorą, założą pieluchę i położą do łóżka.

Żyję ze skromnej renty rodzinnej po tacie. W grudniu 2016 r. oraz w marcu 2017 r. przeszedłem dwie poważne operacje.

Mimo mojej niepełnosprawności i wyjątkowo obecnie trudnej sytuacji życiowej po utracie najbliższych chciałbym pozostać w rodzinnym mieszkaniu. U siebie czuję się lepiej i swobodniej,
w mieszkaniu po moich rodzicach i bracie, gdzie przeżyłem na wózku już 28 lat. Osobą niepełnosprawną jestem od 44 lat. Dlatego też gorąco proszę wszystkich życzliwych ludzi
o wsparcie drobnymi kwotami, abym miał za co opłacić opiekunów, zapłacić czynsz, kupić jedzenie i leki. Ponadto rehabilituję coraz bardziej drętwiejącą prawą rękę, która wymaga ćwiczeń. Dzięki temu nadal jestem w stanie wykonywać nią niektóre czynności, np. odebrać telefon.

Czytelnikom tego profilu, którzy mi już pomogli, oraz tym, którzy zainteresują się moją sytuacją, jeszcze raz, z całego serca, pragnę podziękować za empatię, życzliwość,  dobroć.  Będę nadal wdzięczny za każdą, choćby najdrobniejszą pomoc. Dzięki niej po śmierci rodziców i mojego ostatniego opiekuna, ukochanego starszego brata, Mirka wciąż daję sobie radę i utrzymuję się w rodzinnym mieszkaniu mimo niewładnych nóg i prawie całkowicie niesprawnych rąk.


Jednocześnie  staram się jednak zachować pogodę ducha i cieszyć choćby z drobnych radości, takich jak możliwość oglądania telewizji, słuchania radia, obsługiwania komputera (za pomocą patyka trzymanego w ustach) czy rozmawiania ze znajomymi, którzy mnie odwiedzają. Wraz
z wiosną, gdy  robi się cieplej, wyjeżdżam wózkiem inwalidzkim na dwór. Jako niepełnosprawny potrafię na wózku sam zrobić zakupy, pojechać na grób rodziców i do kościoła w niedzielę.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich darczyńców i czytelników tego listu. Dzięki Waszemu wsparciu, mimo mojej niepełnosprawności, nadal jest we mnie nadzieja... Dziękuję, Kochani!

Marian Naruszewicz

Suwałki (mieszkam na Osiedlu Północ)

tel 739143562

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marian Naruszewicz - awatar

  Marian Naruszewicz

  20.08.21
  20.08.21

  Witam Wszystkich Dobrodziejów Bóg zapłać jestem chyba szczęściażem że tylu ludzi przekazało mi swoje pieniądze. Lato mija ja ciągle jeszcze żyje chyba Dobry Bóg jeszcze daje mi abym jeszcze był na tej ziemi , Bóg zapłać Doby Boże że dałeś mi tyle woli i walki w tym moim życiu . Bo to co otrzymałem od ludzi tylko mogę powiedzieć Bóg zapłać .Życzę Wszystkim Błogosławionego zdrowia i tej sprawności fizycznej której mi brakuje,.

Komentarze


 • Mateusz - awatar

  Mateusz

  23.05.21
  23.05.21

  Panie Marianie, zdrowia i wytrwałości :)

  • Marian Naruszewicz - awatar

   Marian Naruszewicz - Organizator zbiórki

   24.05.21
   24.05.21

   Są takie chwile, gdy nic się nie udaje, wtedy obecność przyjaciela dużo daje. On dobrym słowem wskórać może wiele, po to są przecież prawdziwi przyjaciele. Zapamiętajmy te słowa, które dziś napisałem, i w których całą mą sila podziekowac wyrazić chciałem,. Nie jest toto takich ludzi wiele jakich wokół jest to dobroc,, którą darzą się przyjaciele.

 • Luiza - awatar

  Luiza

  13.05.21
  13.05.21

  Życzę powodzenia Panie Mariuszu! Oby dobre nastawienie do Życia Pana nie opuściło!

  • Marian Naruszewicz - awatar

   Marian Naruszewicz - Organizator zbiórki

   14.05.21
   14.05.21

   DZIEŃ DOBRY... Dobre myśli,miłe słowa dzień zaczyna się od nowa, niech uśmiechem promieniuje przyjaźń w sercu zatrzymuje. Bo nie trzeba przecież wiele gdy wiesz że są przyjaciele, ciepło dobro w ofiarowują. Nie trzeba być doskonałym, by być dla kogoś wyjątkowym , tylko wyjątkowo trudno znaleźć kogoś , kto doskonale nas zrozumie . Niech ten dzień , będzie bardzo udany,     niech zakwita uśmiechem, słońcem i radością... I tego życzę na dziś ...

 • Sąsiad - awatar

  Sąsiad

  03.04.21
  03.04.21

  Wesołych świąt! 🐣

  • Marian Naruszewicz - awatar

   Marian Naruszewicz - Organizator zbiórki

   04.04.21
   04.04.21

   Ɗʐίεή Ɗσɓɤɣ Sąsiedzie. Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

 • Asia - awatar

  Asia

  28.03.21
  28.03.21

  Dzień dobry Panie Marianie. Co u Pana słychać? Zawsze tak pięknie potrafi Pan pisać o życiu. Mam Pana dodanego w zakładkach aby od czasu do czasu zajrzeć i przeczytać mądre słowa. Pozdrawiam ze Szczecina!

  • Marian Naruszewicz - awatar

   Marian Naruszewicz - Organizator zbiórki

   29.03.21
   29.03.21

   Gdy nadzieja z nami bywa Milej chwila dnia upływa Jaśniej w Sercu i na dworze Świat nie szary lecz w kolorze. Co nam wiary tak dodaje Każdy ranek kiedy wstaje Jest początkiem myśli,słowa Każda chwila jak rozmowa Chociaż palcem wystukana Lecz Uśmiechem z Serca dana. Gdy smutek w sercu i duszy tkwi A z oczu kapią ciężkie łzy. Pokazuję światu, Że nie złamie mnie już nic. Pokazuję, że siła w Tym mym Sercu wciąż się tli ... Nigdy nie pokazuję słabości. Bo wiem, że chcesz jeszcze na tym świecie żyć !.. "Sobą chcę być !" Choć są ludzie co ranią słowami, czynami.. Są tacy ludzie, którym na mnie zależy. Więc takim wierzę ! ... POZDRAWIAM ...

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  21.12.20
  21.12.20

  Wesołych Swiat!

  • Marian Naruszewicz - awatar

   Marian Naruszewicz - Organizator zbiórki

   21.12.20
   21.12.20

   W Boże Narodzenie życzę niezwykłych świątecznych radości, najlepszego smaku wszystkich potraw świątecznych, a także wciąż nowych możliwości w nadchodzącym roku. Spełnienia marzeń również nie może tu zabraknąć. Niechaj Święta wzbogacą duszę łaską, napełni pokojem oraz radością i oświecają wszystkie dni nadchodzącego 2021 roku.*`*

46 567 zł  z 46 999 zł (Cel)
Wpłaciły 1 104 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marian Naruszewicz - awatar

Marian Naruszewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 104

Mateusz Żuryński - awatar
Mateusz Żuryński
30
Mateusz Żuryński - awatar
Mateusz Żuryński
30
Anita Korzeniowska - awatar
Anita Korzeniowska
50
OSAiM W. - awatar
OSAiM W.
30
anonim . Pozdrawiam Pana. Najlepszego ! - awatar
anonim . Pozdrawiam Pana. Najlepszego !
50
Anna Jakubowska - awatar
Anna Jakubowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna T - awatar
Anna T
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij