Choroba mnie zabija...Mars

Zbiórka

Imię, które nadano temu niezwykłemu psu, o nietuzinkowej urodzie zobowiązuje. To niezwykle, jak wielką moc może mieć nazwa dana nam przez innych, jak splata się z naszym życiem. Mars jest psem intrygującym, o mocnym, lecz dobrym charakterze. Łączy w sobie sprzeczności; żywy temperament i energiczność z posłuszeństwem i potrzebą bliskości. Doświadczył wielu zawirowań. Choć należał do kogoś, miał pana, kochany był miłością kapryśną i chwiejną. Gdy jego właściciel zmarł, Mars musiał sprostać kolejnemu wyzwaniu – życiu w schronisku. Jak odnaleźć się w tak innym od poprzedniego miejscu? Jak uszczknąć dla siebie choćby kawałek ludzkiego zainteresowania i czułości? 

Droga nie była łatwa, lecz i w tym wypadku sobie poradził. Odnalazł oddane mu osoby, zaufał na nowo. Odkrył proste radości; wskakiwanie na kolana pracowników, mizianie po pyszczku, pełne ruchu i zabawy spacery. Dał poznać się jako pies bystry, śmiały i życzliwy. Gdy opowieść wydawała się zmierzać do szczęśliwego zakończenia, w jakimś przytulnym kącie przyjaznego domu, przekorna fortuna raz jeszcze zakręciła kołem. Cios okazał się najdotkliwszy – Mars zachorował. 

Choroba ta nieodwracalnie, krok po kroku odbiera nam nadzieję. Ten piękny i niestrudzony pies powoli traci swój dawny blask. Z wolna przestanie ruszać żuchwą i przyjmować pokarmy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak wiele czasu to zajmie. Z zaciśniętymi z bezsilności pięściami patrzymy, jak gaśnie. Nie godzimy się na taki stan rzeczy! Nie potrafimy przywyknąć do myśli o jego śmierci z dala od kochającej go rodziny. Choć choroba zajęła ciało, pozostawiła serce, pełne uczuć i pragnień. Nie przyćmiła potrzeby szczęścia, ruchu,długich spacerów po otwartej przestrzeni, biegania za piłką. Mars marzy o domu z ogrodem, o serdecznych ludziach, którzy zrozumieją jego potrzeby. Prosimy Was o pomoc w znalezieniu dla niego odpowiedniego miejsca oraz kto może, niech wesprze Marsa na tej zbiórce ♥ 


Aktualnie Mars przyjmuje: 

* lek HEPATOforce

* lek Karsivan

* lek Encorton 20mg

Poza tym, Mars przyjmuje specjalistyczną karmę. 


Udowodnijmy, że człowieczeństwo to nie tylko puste słowo, że współczucie i wrażliwość jeszcze coś znaczą. 

Komentarze

 • Grażyna Jasińska

  02.05.17
  02.05.17

  Marsiku żyj jak najdłużej !

Wpłaty - 12

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anna Kruś
  15
  Anna Kruś
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  40
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Karolina
  100
  Karolina
 • Avatar Maciej Polakowski
  20
  Maciej Polakowski
 • Avatar Grażyna Jasińska
  10
  Grażyna Jasińska
 • Avatar marysia
  47
  marysia
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  3
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę