Zbiórka Psie nieszczęście prosi o pomoc - zdjęcie główne

Psie nieszczęście prosi o pomoc

2 891 zł  z 1 900 zł (Cel)
Wpłaciło 96 osób

Mentos, maleńki ważący 2,8kg  piesek w typie maltańczyka. Wyrzucony do lasu wraz i nnymi siedmioma psami. Wszystko wskazuje na to, że ktoś robił "porządki" w swojej pseudo hodowli i pozbył się najbardziej chorych i wyniszczonych psów. Niezważając na pogodę, wyrzucił bezbronne i chore stworzenia do lasu. Pod naszą opiekę trafiły trzy psiaki w tym malutki Mentos. Mentos ma około 8 lat ale wiek bardzo ciężko ustalić ze względu na ogromne zaniedbania. 

Po maleńkim ciałku Mentosa biegało mnóstwo pcheł. Pchły wyciągałyśmy z całego ciałka, uszu a nawet wbite w okolice noska...

Mentos miał ogromne, przerośnięte pazury i bardzo pożółkłą, można nawet powiedzieć, że prawie brązową sierść na łapkach. Przebarwienie wskazuje na przebywanie w odchodach i moczu. W uszach wydzielina charakterystyczna dla świerzbowca. Zalecono orimedryl.


Jama ustna w fatalnym stanie. Takiego koszmaru nigdy nie widzieliśmy u żadnego z naszych podopiecznych. Gigantyczny kamień na zębach i bardzo duże guzki "nadziąślaki" .Jedzenie sprawia Mentoskowi ogromną trudność...

A to jeszcze nie koniec nieszczęść tego maluszka. Mentos ma wyciek ropny z oczu, tzw. suche oko, zalecono podawanie sztucznych łez, ma także zmętniałe rogówki. Zalecono wizytę u okulisty. 


Podczas kastracji zostanie mu sunięty guz z napletka, materiał zostanie wysłany na badanie histopatologiczne, żeby wykluczyć złośliwość guza.


Patrząc na Mentosika zastanawiamy się jak bardzo jeszcze człowiek jest w stanie, dla pieniędzy, łatwego zysku,z lenistwa, skrzywdzić, wykorzystać i zniszczyć zwierzę... Zwierzę, które całe życie, w tragicznych warunkach, zaniedbane, pozbawione godziwego wyżywienia, opieki wet, pracowało na swojego właściciela by ten mógł nic nie robić i wygodnie żyć z wykorzystywania i znęcania się nad tymi bezbronnymi istotkami... Po tylu latach Mentos i jego towarzysze niedoli zasłużyli tylko na porzucenie w lesie... Mentaosik miał jednak szczęście, został odłowiony i trafił pod naszą opiekę. Zacznie nowe życie, takie jakiego nigdy nie miał, takie jakiego nigdy nie zaznał. Najpierw jednak musimy naprawić krzywdy jakie przez lata wyrządził mu jego oprawca, musimy zadbać o jego zdrowie. Pochłonie to ogromne koszty. Dlatego bardzo prosimy Was o wsparcie choćby najdrobniejsza kwotą i udostępnianie zbiórki. Tylko dzięki waszej pomocy jesteśmy w stanie pomóc Mentosowi... 

Komentarze


 • Anna Maria Es - awatar

  Anna Maria Es

  13.03.2019
  13.03.2019

  Mentosiku trzymam kciuki

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  23.02.2019
  23.02.2019

  pomagam!

2 891 zł  z 1 900 zł (Cel)
Wpłaciło 96 osób

Wpłaty: 96

Małgorzata Radwańska - awatar
Małgorzata Radwańska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Gośka - awatar
Gośka
20
Tamara Obłamska-Rozmus - awatar
Tamara Obłamska-Rozmus
50
ALICJA - awatar
ALICJA
20
Edyta - awatar
Edyta
20
Monika - awatar
Monika
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij