Zbiórka Nauka Meteorologii - miniaturka zdjęcia

Nauka Meteorologii

Nauka Meteorologii

337 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać teraz
 
Damian Nowicki - awatar

Damian Nowicki

Organizator zbiórki

AKTUALIZACJA STATUSU

Szanowni Państwo, początkowo zbieram na opłatę kursy ochrony środowiska ocena stanu środowiska około 800 złotych, pozostała kwota to realizacja nauki w zakresie meteorologii ogólnej, klimatologii, fizyki troposfery, ochrony środowiska, utworzyłem tą zbiórkę która ma na celu wspomóc mnie finansowo na zrealizowanie kwalifikacji, to dla mnie bardzo ważne. 

Nauka Ministerstwo Edukacji Narodowej, Uniwersytet of Reading UK.

Od czterech lat publikuje prognozy w zakresie rozszerzonym, opisowe klimatologiczne analogie, prognozy konwekcyjne, opisowe meteorologiczne bez przerwy.

Jeśli chcesz wesprzeć moje marzenia, priorytety, dalszy rozwój zawodowy, który w przyszłości będzie moją specjalizacją zawodową a także pozostanę do końca , jak poprzednie 4 lata, w sieci popularyzowanie meteorologii poprzez ostrzeganie , edukacje, prognozy meteorologiczne, klimatologię, spełniam się w tym zawodzie od dziecka, to były moje marzenia, pozostało w genach, chciałbym bardzo osiągnąć drugi poziom tego doświadczenia. Jeśli uważasz, że warto przekaż drobną darowiznę.

Za wszystkie wpłaty,  niezmiernie dziękuje !! :) 

Poniżej znajdziecie informacje o mnie, już niedługo opis ulegnie aktualizacji ze względu iż sporo wymagam od siebie,

Nazywam się Nowicki Damian, urodziłem się 14 maja 1991 roku w Jeleniej Górze  - Cieplicach Śląskich Zdrój - Dolnośląskie. Jestem doświadczonym prognostykiem oraz w naszym systemie młodszym meteorologiem, swoje skrzydła w tej specjalizacji chciałbym zrealizować w kierunku fizyki atmosfery i teledetekcji troposfery. Okres socjalizacji pierwotnej i wtórnej - urodziłem się w Jeleniej Górze, w Śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej , to miasto położone w południowo zachodniej Polsce, na obszarze prowincji województwa Dolnośląskiego. 

Moje zainteresowania związane z meteorologią i szeroko pojętą jej dziedziną sięgają wczesnego okresu dzieciństwa na podstawie której obserwowałem dynamiczny przebieg meteorologiczny, klimatologiczny oraz fizyczny w Śródgórskiej Kotlinie oraz zachodzące zmiany w troposferze lokalne i globalne. 

Mam za sobą istotne 7 lat doświadczenia jako prognostyk, meteorolog, a 12 lecie doświadczenia z meteorologii radarowej i synoptycznej - teledetekcja satelitarna globalna, swoje zdolności w tym kierunku rozwijałem od okresu dojrzewania i poznawania tajemnic tego zawodu w zakresie meteorologii ogólnej, fizyki, - chemii atmosfery,klimatologii, i hydrologii - od szkoły średniej ta tematyka była coraz bardziej realizowana na coraz wyższych standardach. Z pewnością do końca życia będę tkwić w tym zawodzie do końca życia, kocham się uczyć, czytać bardzo dużo, ostro przyswajać wiedzę i umiejętności od naszych zachodnich meteorologów czy instytucji meteorologicznych globalnych.

Moja specjalizacja to meteorologia o ogólnym zarysie, która wchodzi w skład postawy fizyki atmosfery oraz klimatologii. Pracuje nad swoimi publikacjami o charakterze naukowo badawczym, ogromna i zróżnicowana tematyka, przed sobą mam bardzo wiele pomysłów, mam nadzieje że w przyszłości będę autorem kilkudziesięciu prac naukowo badawczych.

Obecnie od czterech lat otworzyłem się w sieci, założyłem swoją stronę, sporządzam prognozy meteorologiczne, klimatologiczne, badam stan troposfery, oraz wykonuje wszelkie usługi bezpłatnie dla osób które zadają kluczowe pytania w zakresie warunków troposferycznych - wszystko ma charakter formy organizacji non - profit, wszelkiego typu prognozy meteorologiczne, hydrologiczne, nowocastingowe, konwekcyjne - chwiejność niestabilność, kinematyka. Tworząc również system DSWO. Prowadzę stronę internetową oraz na Facebooku.

W obecnym zakresie czasu specjalizuje się oraz realizuje program nauczania w zakresie meteorologii ogólnej, podstawy chemii i fizyki atmosfery, oraz klimatologii i hydrologii ogólnej, podtyp specjalizacji to meteorologia teledetekcja satelitarna w zakresie globalnym.

Równoważnie stanowią dla mnie poświadczenia w formie uzyskanych szkoleń, kursów, praktyk , choć najważniejsza jest inwestycja w swój mózg i doskonałe doświadczenie.

Bardzo chętnie uczestniczę w krajowych i międzynarodowych konferencjach, kursach online, czy seminariach naukowych organizowanych przez Polski niezależny Instytut badawczy IMGW oraz sieć wydziałów Uniwersyteckich związanych głównie z określoną tematyką , badań meteorologiczno - fizycznych, wpływ zmian korelacji klimatycznych - zmiany klimatu, globalne ocieplenie, ochrona środowiska i atmosfery.

Jestem osobą dość skromną, ale bardzo otwartą i dojrzałą z poczuciem humoru i wiary w lepsze jutro, poprzez swoją aktywność i mocną stronę życia, jestem aktywny na różnego typu projekty, konkursy, czy charakter podjęcia współpracy z prywatnymi ośrodkami meteorologicznymi, czy państwowymi, z wyżej wymienionych obszarach specjalizacji. Prowadzę obserwacje meteorologiczne w dzienniku meteorologicznych oraz klimatologicznym oraz dzienniku do zapisywania spostrzeżeń opadów, zjawisk - charakterystyka, obserwacje dobowe, miesięczne, roczne według wytycznych WMO, druk na podstawie IMGW, z całego serca dziękuje za dostarczenie druków meteorologicznych.

Sporządzam prognozy konwekcyjne - ogólnie w zakresie całego roku, gdzie aktywność konwekcyjna jest wysoka, od marca od września. System wczesnego ostrzegania będzie polegać na podstawie sporządzonego wzoru dokumentacji której prowadzę, to jest mój własny projekt który ma na celu, poprawę bezpieczeństwa. Moja aktywność zawodowa również polega na prowadzeniu dokumentacji do celów badawczych.

Otrzymuje sporo propozycji współpracy, między innymi przez prywatne organizacje meteorologiczne, ale na chwilę obecną ze względu na szereg istotnych czynników tj. realizowanie programu nauczania, chęć poszerzenia kwalifikacji to marzenie, oraz mam istotne problemy ze zdrowiem.


Wracając do swojego opisu najważniejsze działy i pola aktywności zainteresowań naukowych stanowią : 

Meteorologia dynamiczna, wieloskalowa,synoptyczna, planetarnej warstwy granicznej, mezoskalowa, optyka atmosfery, agrometeorologia, aktynometria, ekstremalne zdarzenia meteorologiczne zachodzące w troposferze, globalne ocieplenie i związane z nim procesy tj. stratosferyczne sprężenie zwrotne ocean - troposfera - ziemia, zakwaszenie Oceanów, proces konwekcyjny, opady hydrometeory, elektrometeory, teledetekcja satelitarna w meteorologii, meteorologia radarowa, topoklimatologia, klimat lokalny obszar Sudetów Zachodnich i Europy. 

Na co zbieram pieniądze, 

Przedewszystkim celem zbiórki jest realizacja swoich celów, już dawno zastanawiałem się nad otwarciem zbiórki, czy to spełni choćby jedno moje marzenie, ale sporządziłem konwersacje do administracji tego portalu, postanowiłem spróbować swoich sił, ile tutaj ludzi jest chorych potrzebującej pomocy natychmiastowej od nas, to jest przykre, że tak młodo ludzie chorują, jestem osobą świadomą ponieważ w życiu codziennym również mam do czynienia z chorobami swoich bliskich. Nadzieja jest w Człowieku. Obserwuje ten portal i naprawdę bardzo dobrze pomagacie najbardziej potrzebującym i powiem wam że jest siła w waszych rękach - niesamowite, brak słów.

* kursy meteorologiczne/opłata za studia 


Jak wiele znaczy dla Ciebie pomoc i jak bardzo będziesz za nią wdzięczny

Pomoc dla mnie znaczy bardzo wiele, jest to określenie na którego nie ma definicji jeśli ktoś ma złote serce, bo złoto waży.Dla mnie to prawdziwy szok, wdzięczność i pamięć do końca życia o TYCH, co podali Ci w najgorszym momencie życia dłoń i coś więcej. Na prawdę nie mam na to definicji, próbuje ale będę bardzo wdzięczny, to są moje marzenia i cele o których tak naprawdę śnie, każdego dnia.


Wszystkie zakupione oraz zrealizowane cele, marzenia będę dokumentować, pisać, nagrywać, wstawiać VIDEO, 

Kwota która została uzbierana nie została wypłacona, bardzo dziękuje tym osobą i rodzinie. Dziękuje.Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Damian Nowicki - awatar

  Damian Nowicki

  19.05.18
  19.05.18

  Dziękuje za wszystkie wpłaty, każda złotówka zbliża mnie do wymarzonego celu :) Strona Internetowa będzie czynna z nowościami wprowadzonymi na stronie, pod koniec tego tygodnia. Przed nami przpiękna wyżowa, antycyklonalna pogoda, na stronie będzie dużo informacji meteorologicznych i klimatologicznych. Jak już wszystko się ustabilizuje to chciałbym po przeszkoleniu oraz po operacji podjąć normalne życie od nowa, a zawsze będą dla ludzi i za nimi :) Będą wrzucać materiały, zdjęcia, wszystko tak abyśmy byli na bieżąco, na chwilę obecną kwotna wynosi 70 złotych, ogromnie się cieszę, choć to jeszcze długi dystans, wszystko w życiu nasz najbardziej kosztuje, ale słowo DZIĘKUJE jest bezcenne :)

  Zdjęcie aktualności 15 336

337 zł z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać teraz
 
Damian Nowicki - awatar

Damian Nowicki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
137
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij