Damian Nowicki - awatar

Damian Nowicki

Organizator zbiórki

Nazywam się Nowicki Damian, urodziłem się 14 maja 1991 roku w Jeleniej Górze  - Cieplicach Śląskich Zdrój - Dolnośląskie. Jestem doświadczonym prognostykiem oraz w naszym systemie młodszym meteorologiem, swoje skrzydła w tej specjalizacji chciałbym zrealizować w kierunku fizyki atmosfery i teledetekcji stroposfery. Okres socjalizacji pierwotnej i wtórnej - urodziłem się w Jeleniej Górze, w Śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej , to miasto położone w południowo zachodniej Polsce, na obszarze prowincji województwa Dolnośląskiego. 

Moje zainteresowania związane z meteorologią i szeroko pojętą jej dziedziną sięgają wczesnego okresu dzieciństwa na podstawie której obserwowałem dynamiczny przebieg meteorologiczno - fizyczy w Śródgórskiej Kotlinie oraz zachodzące zmiany w troposferze lokalne i globalne. 

Od stycznia zastanawiałem się nad otworzeniem zbiórki, jednak postanowiłem to wszystko przemyśleć po swoich 27 urodzinach które obchodziłem wczoraj. 

Mam za sobą istotne 7 lat doświadczenia jako prognostyk, meteorolog, a 11 lecie to doświadczenie z meteorologii radarowej i synoptycznej - teledetekcja satelitarna globalna, swoje zdolności w tym kierunku rozwijałem od okresu dojrzewania i poznawania tajemnic tego zawodu w zakresie meteorologii ogólnej, fizyki, - chemi atmosfery,klimatologii, i hydrologii - od szkoły średniej ta tematyka była coraz bardziej realizowana na coraz standardów. Z pewnością do końca życia będę tkwić w tym zawodzie do końca życia, kocham się uczyć, czytać bardzo dużo, ostro przyswajać wiedzę i umiejętności od naszych zachodnich meteorologów czy instytucji meteorologicznych globalnych.

Moja specjalizacja to meteorologia o ogólnym zarysie, która wchodzi w skład postawy fizyki atmosfery oraz klimatologii. Pracuje nad swoimi publikacjami o charakterze naukowo badawczym, ogromna i zróżnicowana tematyka, przed sobą mam bardzo wiele pomysłów, mam nadzieje że w przyszłości będę autorem kilkudziesięciu prac naukowo badawczych.

Obecnie od trzech lat otworzyłem się w sieci, założyłem swoją stronę, sporządzam prognozy meteorologiczne, klimatologiczne, badam stan troposfery, oraz wykonuje wszelkie usługi bezpłatnie dla osób które zadają kluczowe pytania w zakresie warunków troposferycznych - wszystko ma charakter formy organizacji non - profit, wszelkiego typu prognozy meteorologiczne, hydrologiczne, nowocastingowe, konwekcyjne - chwiejność niestabilność, kinematyka.


W swojej pracy nie jestem zwolennikiem prognoz długoterminowych, ponieważ doświadczenie pokazuje jak bardzo są liczne " popraki i zmienności parametrów meteorologicznych z poszczególnych modeli meteorologicznych " - aktualizacje są cykliczne, wysokie prawdopodobieństwo w moim przypadku sprawdzalności prognoz meteorologicznych to praktycznie wszystkie.

Na chwili obecnej sporządzam prognozy meteorologiczne i inne, dla obszaru województwa dolnośląskiego, i nie tylko, również w zakresie prognozowania globalnego, do tej pory było spora grupa osób, oraz dla strefy tropikalnej, po powrocie, byli usatysfakcjonowani z prognoz meteorologicznych.

Z niezależnych odemnie czynników bardzo chętnie prowadzę konwersacje tak, aby każdy otrzymał błyskawiczną odpowiedz "w postaci depeszy meteorologicznej. Uważam że jest to ciężka praca, głównie czasochłonna, ale sprawia mi dużo satysfakcji z życia, po prostu spełniam swoje marzenia, w między czasie mam czas na gotowanie , naukę, kursy, szkolenia, wykłady, oraz odpowiedni wypoczynek w formie snu maksymalnie 8 godzin snu, oraz zblilansowane zdrowe odżywianie.

Na stronie Facebook, publikuje prognozy meteorologiczne z dnia na dzień, krótkie komunikaty, relacje, na oficjalnej stronie internetowej prognozy meteorologiczne o charakterze rozszerzonym. Strona została przedłużona do 2020 roku, od dnia 11 maja została chwilowo zawieszona, ze względu że wprowadzam nowy wymiar strony.

W okresie od 3 lat sporządziłem ponad 1000 prognoz meteorologicznych oraz rozszerzonych danych prognostycznych, odpowiedziałem na około 2 tysięce wiadomości. Prognozy dotyczące Tomografii Troposfery " Niestabilność i Chwiejność Termodynamiczna w Troposferze "ponad 215 prognoz weryfikujących stan troposfery, czynnik intensyfikujący ogólny proces konwekcyjny. Prognozy które przedstawiam dotyczą oceny meteorologiczno klimatologiczno- synoptycznej oraz konwekcyjnej jako ogólna ocena fizyczna weryfikacyjna parametryzacji stanu troposfery poprzez fizykę atmosfery zjawiska, cyklogeneza, prąd strumieniowy, cząsteczki powietrza, przebudowa pola barycznego. Chemia Atmosfery - skład powietrza, zanieczyszczenia , aerozole, pył saharyjski... itd...Przedstawiam prognozy dotyczące klimatologii i hydrologii.Od maja postanowiłem o stworzeniu projektu DSWO, Dolnośląskiego Systemu Wczesnego Ostrzegania dla obszaru województwa Dolnośląskiego.

W obecnym zakresie czasu specjalizuje się oraz realizuje program nauczania w zakresie meteorologii ogólnej, podstawy chemi i fizyki atmosfery, oraz klimatologii i hydrologii ogólnej, podtyp specjalizacji to meteorologia teledetekcja satelitarna w zakresie globalnym.

Również systematycznie realizuje szkolenia, kursy z zakresu meteorologii oraz klimatologii, specjalizacja w d/s ochrony środowiska, ratownictwa medycznego ogólnego w ekstremalnych warunkach meteorologicznych, poza meteorologią posiadam specjalizacje opiekuna medycznego, - dietetyka kilinicznego.

Planowo chciałabym ukończyć profesjonalny kurs meteorologiczny z sesją egzaminacyjną w Penn State College of Earth and Mineral Sciences - Department of Meteorology and Atmospheric Science.

Równoważnie stanowią dla mnie poświadczenia w formie uzyskanych szkoleń, kursów, praktyk , choć najważniejsza jest inwestycja w swój mózg i doskonałe doświadczenie.

Bardzo chętnie uczestniczę w krajowych i międzynarodowych konferencjach, kursach online, czy seminariach naukowych organizowanych przez Polski niezależny Instytut badawczy IMGW oraz sieć wydziałów Uniwersyteckich związanych głównie z określoną tematyką , badań meteorologiczno - fizycznych, wpływ zmian korelacji klimatycznych - zmiany klimatu, globalne ocieplenie, ochrona środowiska i atmosfery.

Jestem osobą dość skromną, ale bardzo otwartą i dojrzałą z poczuciem humoru i wiary w lepsze jutro, poprzez swoją aktywność i mocną stronę życia, jestem aktywny na różnego typu projekty, konkursy, czy charakter podjęcia współpracy z prywatnymi ośrodkami meteorologicznymi, czy państwowymi, z wyżej wymienionych obszarach specjalizacji. Prowadzę obserwacje meteorologiczne w dzienniku meteorologicznych oraz klimatologicznym oraz dzienniku do zapisywania spostrzeżeń opadów, zjawisk - charakterystyka, obserwacje dobowe, miesięczne, roczne według wytycznych WMO, druk na podstawie IMGW, z całego serca dziękuje za dostarczenie druków meteorologicznych.

Sporządzam prognozy konwekcyjne - ogólnie w zakresie całego roku, gdzie aktywność konwekcyjna jest wysoka, od marca od września. System wczesnego ostrzegania będzie polegać na podstawie sporządzonego wzoru dokumentacji której prowadze, to jest mój własny projekt który ma na celu, poprawę bezpieczeństwa. Moja aktywność zawodowa również polega na prowadzeniu dokumentacji do celów badawczych.

Otrzymuje sporo propozycji współpracy, między innymi przez prywatne organizacje meteorologiczne, ale na chwilę obecną ze względu na szereg istotnych czynników tj. realizowanie programu nauczania, chęć poszerzenia kwalifikacji to marzenie, oraz mam istotne problemy ze zdrowiem.

W 2011 roku w dniu Wszystkich Świętych wpadłem do niezabezpieczonego grobu po prostu był wykopany, w środku znajdowały się bloki betonowe, grób miał 2 metry głębokości, doznałem ciężkiego urazu,  kilkukrotnie przed karetką traciłem przytomność, na stole operacyjnym walczyłem o życie, brakowało 15 minut, lekarze ryzykowali ze wszystkim z podaniem krwii, miałem płukane narządy z wewnątrznego krwotoku wstrząs hipowoloemiczny z utratą 3 litrów krwi, straciłem narząd śledzionę, po której moje życie wygląda trochę inaczej, krążenie siada, częste infekcje dróg oddechowych, zatok, zapalenie nerek, uszkodzony kręgosłup szyjny do operacji, oraz przepuklina pooperacyjna, byłem rozcięty od mostka po pęcherz moczowy. Pod przeponą mam jakieś guzy, pozostaje pod ścisłą opieką lekarza psychiatry, kardiologa, hematologa, nefrologoa, urologa, neurologa. Dziękuje BOGU że żyje, i że lekarze wszystko zrobili co w ich mocny, jak zapytałem co ze mną teraz będzie,  - trzeba było się martwić na stole operacyjnym, ten wypadek zniszczył mi całe moje dzieciństwo. Choruje na chorobe PTSD zespół stresu pourazowego, mimo tak ciężkiego przypadku w życiu, jest to ciężko pogodzić, tym bardziej że to uderza w Ciebie w niespodziewanej chwili, ja jestem zawsze przygotowany na szpital,.

Nie mogę w chwili obecnej podjąć pracy, ze względu że się leczę, jestem w średniej sytuacji ponieważ mam chorą mamę, ma tętniaki już po operacji, guzy, problemy z sercem jest po zawale, a operowana była już kilkanaście razy, na raka kości, w płucach ma guzki, oraz w mózgu - guz przysadki. 

Od pewnego czasu dałem sobie spokój z badaniami kontrolnymi co miesięczne, ponieważ nie dotrwał bym psychicznie do dzisiaj, praktycznie wszystkich swoich lekarzy mam we Wrocławiu. Wymagam profilaktyki szczepiennej i antybiotykowej nawet przy niewielkiej infekcji, nie wspominająć o okresowych badaniach czy zabiegów chirurgicznych.

Wszystkim jest bardzo ciężko wystarczy spojrzeć na osoby które walczą z chorobą, to jest koszmarne, trzeba się wspierać co wykonuje, wierzę że mimo walki będzie dobrze, po to żyjemy może nie po to by marzyć, ale realizować swoje cele, życie mamy jedno. Jestem tego zdania że bumerang wraca jak rzucone kamienie do drugiego Człowieka.

Po drugie, w pierwszej kolejności każdego z nas najważniejsze jest bezpieczeństwo i swoje zdrowie oraz rodziny, to chyba najważniejszy celownik, każdego z nas, wypadek mnie bardzo zmienił, przechodziłem koszmarne lata i zdarzają się takie chwile, praktycznie zmarnowane od 19 roku życia.

Wracając do swojego opisu najważniejsze działy i pola aktywnośći zainteresowań naukowych stanowią : 

Meteorologia dynamiczna, wieloskalowa,synoptyczna, planetarnej warstwy granicznej, mezoskalowa, optyka atmosfery, agrometeorologia, aktynometria, ekstremalne zdarzenia meteorologiczne zachodzące w troposferze, globalne ocieplenie i związane z nim procesy tj. stratosferyczne sprężenie zwrotne ocean - troposfera - ziemia, zakwaszenie Oceanów, proces konwekcyjny, opady hydrometeory, elektrometeory, teledetekcja satelitarna w meteorologii, meteorologia radarowa, topokoklimatologia, klimat lokalny obszar Sudetów Zachodnich i Europy. 

Na co zbieram pieniądze, 

Przedewszystkim celem zbiórki jest realizacja swoich celów, już dawno zastanawiałem się nad otwarciem zbiórki, czy to spełni choćby jedno moje marzenie, ale sporządziłem konwersacje do administracji tego portalu, postanowiłem spróbować swoich sił, ile tutaj ludzi jest chorych potrzebującej pomocy natychmiastowej od nas, to jest przykre, że tak młodo ludzie chorują, jestem osobą świadomą ponieważ w życiu codziennym również mam do czynienia z chorobami swoich bliskich. Nadzieja jest w Człowieku. Obserwuje ten portal i naprawdę bardzo dobrze pomagacie najbardziej potrzebującym i powiem wam że jest siła w waszych rękach - niesamowite, brak słów.

* kursy meteorologiczne 


Jak wiele znaczy dla Ciebie pomoc i jak bardzo będziesz za nią wdzięczny

Pomoc dla mnie znaczy bardzo wiele, jest to określenie na którego nie ma definicji jeśli ktoś ma złote serce, bo złoto waży, tak jest w moim odczuciu jeśli otrzymujesz od kogoś pieniądze na zrealizowanie swoich celów, jest Ci przykro, bo martwisz się czy ta osoba oddała Ci ostatnią swoją złotówkę, to są finanse osób które ciężko pracują, ale z jednej strony pojawia się wielka szansa na odbudowanie tego co w moim przypadku zostało stracone,wczoraj obchodziłem 27 urodziny, od 19 roku życia, niezmiernie walczę, i powiedziałem sobie żę nie poddam się, ponieważ warto spojrzeć jaki mamy piękny świat, ale niestety wartość banknota stoi ponad wszystkim. Dla mnie to prawdziwy szok, wdzięczność i pamięć do końca życia o TYCH, co podali Ci w najgorszym momencie życia dłoń i coś więcej. Na prawdę nie mam na to definicji, próbuje ale będę bardzo wdzięczny, to są moje marzenia i cele o których tak naprawdę śnie, każdego dnia.

Jestem człowiekiem dość skromnym, uczciwym, wobec drugiego Człowieka, za wszystkie wpłaty bardzo dziękuje, do końca życia nie zapomnę,bo dzięki wam opłacone kursy -ukończone kursy, itd... pozostaną prawdziwą pamiątką na życie i niesamowitym wspomnieniem. Jako osoba bardzo wierząca,wiem doskonale, ten kto pomaga wraca to do niego z jeszcze większą siłą .

Wszystkie zakupione oraz zrealizowane cele, marzenia będę dokumentować, pisać, nagrywać, wstawiać VIDEO, 

Na zakończenie życzę wam dużo w życiu zdrowia niech trwa w dobre, ono jest na pierwszym miejscu, uważajcie na siebie każdego dnia. Ja już jestem przyzwyczajony do swoich odbiorców, aby uważali na wyładowania atmosferyczne, oraz wiatr, podczas przechodzenia zorganizowanych struktur konwekcyjnych, w czasie zwykłego przechodzenia chodnikiem, laskiem, czy w czasie podróży samochodem, ze względu że Ocean Atlantycki jest aktywny jesienią przez nasz obszar przechodzą silne wtórne ośrodki niżowe, - nazywane "Orkanami " to niemieckie określenie, ale podtyp huraganu, każdy huragan ma swoją odrębną klasyfikacje.

Bezpieczeństwo, jest najważniejsze, jeśli macie do mnie jakieś pytania to zapraszam do konwersacji. Pozdrawiam

Z poważaniem,

Damian Nowicki

 nowickimeteorolog.pl

Jestem również na Facebooku @Meteorologist Damian Nowicki.


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Damian Nowicki - awatar

  Damian Nowicki

  19.05.18
  19.05.18

  Dziękuje za wszystkie wpłaty, każda złotówka zbliża mnie do wymarzonego celu :) Strona Internetowa będzie czynna z nowościami wprowadzonymi na stronie, pod koniec tego tygodnia. Przed nami przpiękna wyżowa, antycyklonalna pogoda, na stronie będzie dużo informacji meteorologicznych i klimatologicznych. Jak już wszystko się ustabilizuje to chciałbym po przeszkoleniu oraz po operacji podjąć normalne życie od nowa, a zawsze będą dla ludzi i za nimi :) Będą wrzucać materiały, zdjęcia, wszystko tak abyśmy byli na bieżąco, na chwilę obecną kwotna wynosi 70 złotych, ogromnie się cieszę, choć to jeszcze długi dystans, wszystko w życiu nasz najbardziej kosztuje, ale słowo DZIĘKUJE jest bezcenne :)

  Zdjęcie aktualności 15 336

Damian Nowicki - awatar

Damian Nowicki

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij