Zbiórka Marzenie bycia zdrowym - miniaturka zdjęcia

Marzenie bycia zdrowym

Zbiórka Marzenie bycia zdrowym - zdjęcie główne

Marzenie bycia zdrowym

1 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 0 dni.
Wpłać teraz
 
Michał Nowak - awatar

Michał Nowak

Organizator zbiórki

Kim jestem?

Mam na imię Michał. Jestem zwykłym nastolatkiem z niezwykłą chorobą. Tak właśnie przez całe życie określałem siebie. Niedawno skończyłem 22 lata. 

Choruje od dziecka na ostrą i przewlekłą niewydolność nerek, która już jest na etapie 4. Każdego dnia modle się, żeby choroba już zatrzymała się i nie niszczyła moich nerek dalej. Etap 5 niewydolności jest ostatnim etapem, a wtedy usuwa się już nerkę. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś mógł zabrać część mnie skoro wiem, że mogę walczyć i żyć do końca życia z moimi nerkami. 

Do codziennej walki z dolegliwościami bólowymi jestem już przyzwyczajony. Mam włożone do nerek "Nefrostomie" które pomagają moim nerką pracować lepiej oraz bezpośrednio od nerek mocz leci do 2 worków które mam przyczepione do nóg. 

Niestety z powodu choroby skazana jestem na indywidualny tok nauczania. Zbyt szybko łapię infekcje, które potem ciągną się w nieskończoność. Ogranicza mi to również kontakt z rówieśnikami, uniemożliwiając mi wiele zwyczajnych dla nastolatków zajęć. Nauczyłam się z tym żyć i jakoś sobie radzić i nie zamierzam się poddawać. Choć czasami jest bardzo ciężko.

Chciałbym któregoś dnia obudzić się i być zupełnie zdrowym. Myślę, że każda "Chora" osoba tego pragnie. Niestety w moim przypadku jest to niemożliwe. Mogę tylko zatrzymać postępy swojej choroby i dlatego powstała ta zbiórka. Jestem osobą, która posiada 100% orzeczenie o niepełnosprawności. Nie mogę pracować ze względu na sklerotyzacje mojego kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i szyjnym, a także przez kable, które mam w nerkach i dzięki którym żyje.

Na zdjęciu moja mama w warunkach domowych zmienia mi opatrunki gdyż nie stać nas na profesjonalną opiekę zawsze

Na co dzień cewnikuje się przez cewkę moczową.

Problemem jest jednak kosztowne leczenie. Tabletki, cewniki, materiały medyczne oraz lekarze. Dzisiaj nie ma możliwości czekania w kolejce na NFZ. Muszę mieć wykonywane badania co tydzień i w szpitalu być co 2 miesiące na leczeniu antybiotykowym. 

Pomoc finansowa jest mi niezbędna do zakupu leków oraz sfinansowania lekarzy bez których nie mógłbym funkcjonować z moimi chorymi nerkami. Dlatego proszę Was o pomoc. Tak niewiele, dla mnie znaczy bardzo wiele. 

19/06/2019 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


  • Michał Nowak - awatar

    Michał Nowak

    19.06.19
    19.06.19

    19/06/2019 Dzień, w którym podejmuje walkę. Bardzo liczę na pomoc dobrych ludzi i z góry wszystkim dziękuję. Będę informował na bieżąco o stanie mojego zdrowia oraz będę dodawał zdjęcia z leczenia.

1 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 0 dni.
Wpłać teraz
 
Michał Nowak - awatar

Michał Nowak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij