Zbiórka Marzenie bycia zdrowym - zdjęcie główne

Marzenie bycia zdrowym

1 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Nowak - awatar

Michał Nowak

Organizator zbiórki

Kim jestem?

Mam na imię Michał. Jestem zwykłym nastolatkiem z niezwykłą chorobą. Tak właśnie przez całe życie określałem siebie. Niedawno skończyłem 22 lata. 

Choruje od dziecka na ostrą i przewlekłą niewydolność nerek, która już jest na etapie 4. Każdego dnia modle się, żeby choroba już zatrzymała się i nie niszczyła moich nerek dalej. Etap 5 niewydolności jest ostatnim etapem, a wtedy usuwa się już nerkę. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś mógł zabrać część mnie skoro wiem, że mogę walczyć i żyć do końca życia z moimi nerkami. 

Do codziennej walki z dolegliwościami bólowymi jestem już przyzwyczajony. Mam włożone do nerek "Nefrostomie" które pomagają moim nerką pracować lepiej oraz bezpośrednio od nerek mocz leci do 2 worków które mam przyczepione do nóg. 

Niestety z powodu choroby skazana jestem na indywidualny tok nauczania. Zbyt szybko łapię infekcje, które potem ciągną się w nieskończoność. Ogranicza mi to również kontakt z rówieśnikami, uniemożliwiając mi wiele zwyczajnych dla nastolatków zajęć. Nauczyłam się z tym żyć i jakoś sobie radzić i nie zamierzam się poddawać. Choć czasami jest bardzo ciężko.

Chciałbym któregoś dnia obudzić się i być zupełnie zdrowym. Myślę, że każda "Chora" osoba tego pragnie. Niestety w moim przypadku jest to niemożliwe. Mogę tylko zatrzymać postępy swojej choroby i dlatego powstała ta zbiórka. Jestem osobą, która posiada 100% orzeczenie o niepełnosprawności. Nie mogę pracować ze względu na sklerotyzacje mojego kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i szyjnym, a także przez kable, które mam w nerkach i dzięki którym żyje.

Na zdjęciu moja mama w warunkach domowych zmienia mi opatrunki gdyż nie stać nas na profesjonalną opiekę zawsze

Na co dzień cewnikuje się przez cewkę moczową.

Problemem jest jednak kosztowne leczenie. Tabletki, cewniki, materiały medyczne oraz lekarze. Dzisiaj nie ma możliwości czekania w kolejce na NFZ. Muszę mieć wykonywane badania co tydzień i w szpitalu być co 2 miesiące na leczeniu antybiotykowym. 

Pomoc finansowa jest mi niezbędna do zakupu leków oraz sfinansowania lekarzy bez których nie mógłbym funkcjonować z moimi chorymi nerkami. Dlatego proszę Was o pomoc. Tak niewiele, dla mnie znaczy bardzo wiele. 

19/06/2019 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Michał Nowak - awatar

  Michał Nowak

  19.06.2019
  19.06.2019

  19/06/2019
  Dzień, w którym podejmuje walkę. Bardzo liczę na pomoc dobrych ludzi i z góry wszystkim dziękuję. Będę informował na bieżąco o stanie mojego
  zdrowia oraz będę dodawał zdjęcia z leczenia.

1 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Nowak - awatar

Michał Nowak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij