Zbiórka Rehabilitacja Michasiaka - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja Michasiaka

Zbiórka Rehabilitacja Michasiaka - zdjęcie główne

Rehabilitacja Michasiaka

12 955 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 207 osób
Wpłać teraz
 
Michał Gałęzowski - awatar

Michał Gałęzowski

Organizator zbiórki

Rok po wypadku...


Pomyślałem, że specjalnie dla was zaktualizuje trochę tą stronę by pochwalić się postępami jak i podziękować za wsparcie i pomoc. Tak więc...

Tak więc w niedzielę 25.08 minął równo rok od mojego wypadku. O ile będąc w szpitalu lekarze z niedowierzaniem patrzyli w moje zapewnienia że mam czucie w nogach, o tyle ja byłem pewien że nie warto się poddawać, bo w końcu światełko w tunelu się pali. To do rzeczy - oficjalnie jestem sparaliżowany w 75%, od klatki piersiowej w dół z niedowładem kończyn górnych. Jak to wygląda na chwilę obecną po roku rehabilitacji? SUPER! Prawa ręka właściwie wróciła do pełnej sprawności (problematyczne są tylko precyzyjne bądź wymagające siły w palcach czynności, jak np. otwieranie puszki), lewa ręka ma się dobrze, poza dłonią która wymaga jeszcze pracy. Czucie w reszcie ciała powoli powraca, jedynie w rejonie od brzucha do połowy ud czuję tzw. "drętwy dotyk", ale jest o niebo lepiej niż było. A jeśli chodzi o nogi... Wierzgam nimi lepiej jak niejeden rumak :D. Do stawania na nich na pewno jeszcze kawałek drogi, ale leżąc mogę je unieść do góry na około 40 cm, zginanie kolanami czy ruszanie samymi kostkami również wychodzi mi coraz lepiej. Co prawda miejscami punktowo mam jeszcze braki jakiegokolwiek czucia, jak w palcach lewej stopy, no ale biorąc pod uwagę jak było to nie mam co narzekać. Ważne, że efekty są widoczne i mam nadzieje, że mój organizm nie podda się i uda się osiągnąć jeszcze wyraźniejsze efekty w krótszym czasie, bo to leżenie to już bokiem wychodzi :P.

A to wszystko jest również waszą zasługą, bo bez waszej pomocy i wsparcia nie byłoby możliwym zapewnienie mi tak niezbędnej rehabilitacji jaką mam codziennie. Jeszcze raz, razem z całą rodziną, pragnę wam serdecznie podziękować i obiecuję się nie poddawać, dla Siebie ale również dla Was. Dziękuje i do przeczytania za jakiś czas. Buziaki!


-----------------------------


Witam. Mam na imię Michał i mam 36 lat. 25 sierpnia 2018 roku uległem wypadkowi, w skutek czego doznałem złamania kręgosłupa - a dokładniej kręgów C1, C6 i C7. Po operacji na szczęście okazało się, że rdzeń kręgowy NIE został przerwany a jedynie ściśnięty, więc jest szansa na powrót do zdrowia.

Póki co władza w rękach powoli wraca do normalności. Z lewą ręką jest źle, lecz prawą już jestem w stanie samodzielnie coś zjeść czy wykonywać podstawowe czynności. Z nogami jest gorzej, zaczynam dopiero poruszać lewą a w prawej mogę ledwo co drgnąć jednym palcem, lecz najważniejsze że mam w nich czucie, a pozytywna energia i dobry humor mnie nie opuszczaja :)

Większość wydatków na sprzęt medyczny udało nam się pokryć z oszczędności, lecz koszt rehabilitacji przerósł nasze możliwości. Na NFZ przysługują nam 2 godziny tygodniowo, co jest zdecydowanie zbyt małą ilością jeśli chce się jeszcze kiedykolwiek stanąć na nogach. Na domiar złego - jako że nie jestem zdolny do samodzielnej egzystencji - moja mama musiała zrezygnować z dorywczej pracy i podiąć się opieki nade mną, co jeszcze bardziej uszczuplilo nasz budżet.

Stąd moja prośba do państwa o pomoc. Koszt jednej godziny rehabilitacji dziennie to kwota rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie, których niestety nie mamy. Jest to cena za którą będę mógł powrócić do normalności której tak bardzo mi brak. A jest to możliwe dzięki dobroci waszych serc!

Każda pomoc niezmiernie się przyda, każdy pojedynczy grosik, i będziemy za nią wdzięczni do końca życia. Bóg zapłać!

PS1: prosze również o kliknięcie "Udostępnij" i "Tweetnij" na górze strony, to nic nie kosztuje a również pomaga.

PS2: Coś dla kogoś o mocnych nerwach. Przez tą procedurę muszę przechodzić co 3-4 tygodnie, dzięki czemu jestem w stanie mniej więcej normanie oddychać. Nie mówiąc iż jest to bardzo nieprzyjemne i bolesne...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Michał Gałęzowski - awatar

  Michał Gałęzowski

  29.11.18
  29.11.18

  W dniu wczorajszym zacząłem poruszać lewą stopą i delikatnie zginać nogę w kolanie, a to wszystko dzięki Wam. Byle do przodu i szybko na nogi stanąć :)

Komentarze


 • Celina Jasiński - awatar

  Celina Jasiński

  13.11.19
  13.11.19

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia 🙏

 • A Gru - awatar

  A Gru

  11.09.19
  11.09.19

  Życzenia zdrowia, cierpliwości i nadziei :)

 • Dagmara - awatar

  Dagmara

  10.07.19
  10.07.19

  Życzę dużo siły! Nie poddawaj się, będzie lepiej. :)

 • Józef Wróblewski - awatar

  Józef Wróblewski

  11.02.19
  11.02.19

  Pomóżmy ludziom potrzebującym!

 • Zapper! - awatar

  Zapper!

  22.01.19
  22.01.19

  Wracaj do zdrowia!

12 955 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 207 osób
Wpłać teraz
 
Michał Gałęzowski - awatar

Michał Gałęzowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 207

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sandra - awatar
Sandra
10
B.Sz - awatar
B.Sz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Janusz Gajewski - awatar
Janusz Gajewski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Renata - awatar
Renata
50
Elzbieta - awatar
Elzbieta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij