Kociaki trafiły do nas zupełnie przez przypadek. Zostały zauważone na trawniku przy firmie, w której pracuje nasz kolega. Problem bezdomności kotów w tym miejscu jest ogromny, ponieważ matka właściciela firmy, na której pojawiają się notorycznie kolejne koty, nie zgadza się na sterylizację i kastrację dorosłych osobników. Uważa ona, że koty po zabiegu nie będą polować na myszy, a więc będą zupełnie bezużyteczne. Nie przekonuje ją fakt, że w miejscu tym co roku pojawiają się chore maluchy, które często nie dożywają nawet miesiąca. A jeśli nawet, w późniejszym wieku tracą życie pod kołami aut. Po tym jak dzieciaki trafiło do nas okazało się, że wiedziała o nich siostra właściciela, ale nikomu tego nie zgłosiła - zostawiła maluchy w miejscu, w którym je znalazła, czyli w stercie śmieci. Traf chciał, że jeden z nich zapuścił się dalej i jego nawoływanie zwróciło uwagę naszego kolegi. Dziś maluchy pewnie już by nie żyły...Kociaki są tak małe, że mieszczą się bez problemu na dłoni. Są wielkości myszek, dlatego dostały robocze imiona Mickey i Minnie - robocze, ponieważ nie mamy 100% pewności, że to parka (są za małe, by to ocenić bez problemu). Dzieciaki mają ok. 4 tygodnie, pierwszego dnia ważyły 200 gram i były makabrycznie zapchlone. Chłopczyk miał zupełnie zaklejony pyszczek, a dziewczynka jedno oko. Stan ich oczu, mimo leków, kropelek i przemywania jest tragiczny. Ale walczymy, aby chociaż odrobinę było im łatwiej w późniejszym życiu, by chociaż w minimalnym stopniu reagowały na światło i cienie. Przed nami bardzo długa droga.

Bardzo prosimy Was o wsparcie finansowe. Obecnie pod naszą opieką znajduje się ponad 60 kotów, połowa z nich to chore maluchy, które wymagają leczenia, a co za tym idzie nakładów finansowych. Nasze konto świeci pustkami, a to oznacza, że za chwilę nie będziemy w stanie właściwie i w pełni pomóc jakiemukolwiek zwierzakowi i dalej leczyć tych kotów, które tego wymagają. Pierwsza wizyta maluszków kosztowała nas ponad 270 zł, koszt kolejnych wizyt u specjalistów będzie podobny. Nie wiemy, jak długo będzie trwało ich leczenie. Do tego dochodzą koszty kolejnych leków, jedzenia, żwirku i w przyszłości profilaktyki. Sami nie damy rady...

-----------------------------------------------------------------------

Wszelka nadwyżka środków finansowych z tej zbiórki będzie przekazana na leczenie i utrzymanie innych podopiecznych DT Kocia Łapka - o ile leczenie myszek nie przekroczy założonego celu.

Aktualności

 • Kocia Łapka - awatar

  Kocia Łapka

  02.09.17
  02.09.17

  Wróciliśmy niedawno z maluchami od okulisty. Doktor potwierdziła nam, że ich oczy są w tragicznym stanie: po performacji z rozmiękającymi wrzodami rogówek i górnymi powiekami makabrycznie zawijającymi się w kierunku powierzchni oczu :( Jest beznadziejnie, ale walczymy... Zostajemy przy lekach ogólnych - antybioku, na który dzieciaki bardzo dobrze zareagowały, oraz suplementach. Zmieniliśmy zupełnie leki do oczu. Najbliższe dwa tygodnie będą decydujące. Maluszki mają 50% szans na to, by w jakimś stopniu odzyskać wzrok. Obecnie nie widzą. Oprócz regularnego zakraplania 3 rodzajów kropel musimy im wywijać powieki, bo się zawijają, co jeszcze bardziej pogarsza stan oczu. Chyba nie musimy mówić, jak bardzo nas to stresuje - nie dość, że to oczy, to jeszcze mega mocno zawinięte powieki i takie małe koty! Uff, trzymajcie kciuki za ciocię! Za dwa tygodnie widzimy się z doktor ponownie i mamy ogromną nadzieję, że nie będziemy musieli stawać przed decyzją o zabiegu i usuwaniu gałki/-ek.

  Zdjęcie aktualności 7 504

Komentarze

 • Agnieszka Karpińska - awatar

  Agnieszka Karpińska

  11.09.17
  11.09.17

 • Kamila Piotrowska - awatar

  Kamila Piotrowska

  07.09.17
  07.09.17

  dużo zdrówka maluszki :)

 • Ania&Marcin&Kuba - awatar

  Ania&Marcin&Kuba

  07.09.17
  07.09.17

  :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.09.17
  06.09.17

  Trzymajcie się maluszki. Trzymam za Was kciuki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.09.17
  05.09.17

  Trzymam kciuki mocno !

Wpłaty - 186

Ewka - awatar
50
Ewka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Karpińska - awatar
20
Agnieszka Karpińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anna Giedrojć - awatar
50
Anna Giedrojć
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
MMB. - awatar
10
MMB.
Marta - awatar
15
Marta
Łukasz Krakowski - awatar
30
Łukasz Krakowski

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij