Zbiórka Mikotka walczy z FELV - zdjęcie główne

Mikotka walczy z FELV

201 zł  z 4 600 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Witosławski - awatar

Tomasz Witosławski

Organizator zbiórki

Mika jest 7-letnią kotką, która znów jest na życiowym zakręcie - proszę pomóżcie mi sfinansować lek, który powstrzyma szalejącą białaczkę.

Kotka nie miała w życiu lekko, zanim do mnie trafiła, długo żyła na ulicy, wcześniej w schronisku. Liczyłem, że adoptując Mikotkę zapewnię jej happy end. Niestety, we wrześniu zaniepokoił mnie stan jej futra.

Diagnoza? Anemia. Razem z weterynarzem szybko wdrożyliśmy leczenie. Niestety Mika pozostała na nie obojętna, jej wyniki z miesiąca na miesiąc pogarszały się, ale jej stan kliniczny pozostawał zaskakująco dobry co wprawiało nas w zadziwienie. Wtedy też przekonaliśmy się, że aktywował się u niej wirus FELV. Aby walczyć z białaczką, kotka otrzymała serię zastrzyków z interferonu, po których nastąpiło gwałtowne pogorszenie - Mika całkowicie straciła apetyt i popadała w coraz większą apatię.

Po 6 dniach od zakończenia serii zastrzyków spadek liczby erytrocytów zaczął powodować duszności. Razem z weterynarzem podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu transfuzji. W trybie natychmiastowym zorganizowałem krew, którą niestety Mika odrzuciła.

Wstrząs anafilaktyczny, z krwiomoczem, wymiotami,różnymi i niereagującymi na światło źrenicami oraz gwałtownym spadkiem temperatury ciała nieomal pozbawiły ją życia. Duszności powstrząsowe, które nawiedziły ją wieczorem po transfuzji, a nad którymi czuwałem podając kotce tlen do rana, usiłowały zrobić to samo.

Godziłem się już z myślą, że nasz wspólny czas dobiegł końca, ale Mika to prawdziwy terminator. Nie poddała się i znów zaskoczyła mnie i lekarzy. Mimo, że kilka dni po transfuzji jej morfologia okazała się jeszcze gorsza niż przed nią, Mika czuje się lepiej, wykazuje większą aktywność, wrócił jej też apetyt i spokojny regularny oddech.

Dało mi to nadzieję, bo moja ukochana kotka wciąż walczy z chorobą. Wspomagana sterydem, zastrzykami z B12 i lekiem pobudzającym erytropoezę zaczęła regenerować krew w ilości, która pozwoliłaby powoli wyprowadzić zdrowego kota z anemii. Właśnie, zdrowego... Niestety wyniszczający ją wirus niszczy krew szybciej, niż Mika sama w sobie jest w stanie ją produkować. Nie wszystko jednak staracone. Istnieją leki pozwalające przytłumić wirusa, takie jak Retromad i Retrovir. Mówię przytłumić, bo o ile pozbyć się go nie możemy, o tyle zmniejszyć jego ilość w organizmie do poziomu pozwalającego na powolne wyjście z anemii, tak.

Kiedy adoptowałem Mikę wiedziałem, że w wypadku aktywacji wirusa jej leczenie może być kosztowne. Do tej pory wszystkie opłaty pokrywałem sam. Wielotysięczne koszty zarówno Retromadu jak i Retroviru gwałtownie poddają próbie moje możliwości finansowe, które w najbliższych tygodniach udźwignąć muszą jeszcze potencjalną konieczność kolejnej transfuzji i kontynuację terapii interferonem. Dlatego też chciałem prosić o pomoc w sfinansowaniu zakupu Retromadu lub Retroviru dla mojej Miki. Chcę zapewnić jej każdą możliwą formę leczenia, która zwiększy jej wątłe szanse, dopóki jest jeszcze czas, dopóki ona walczy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
201 zł  z 4 600 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Witosławski - awatar

Tomasz Witosławski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Na zdrowie - awatar
Na zdrowie
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij