Zbiórka Mikotka walczy z FELV - zdjęcie główne

Mikotka walczy z FELV

201 zł  z 4 600 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Witosławski - awatar

Tomasz Witosławski

Organizator zbiórki

Mika jest 7-letnią kotką, która znów jest na życiowym zakręcie - proszę pomóżcie mi sfinansować lek, który powstrzyma szalejącą białaczkę.

Kotka nie miała w życiu lekko, zanim do mnie trafiła, długo żyła na ulicy, wcześniej w schronisku. Liczyłem, że adoptując Mikotkę zapewnię jej happy end. Niestety, we wrześniu zaniepokoił mnie stan jej futra.

Diagnoza? Anemia. Razem z weterynarzem szybko wdrożyliśmy leczenie. Niestety Mika pozostała na nie obojętna, jej wyniki z miesiąca na miesiąc pogarszały się, ale jej stan kliniczny pozostawał zaskakująco dobry co wprawiało nas w zadziwienie. Wtedy też przekonaliśmy się, że aktywował się u niej wirus FELV. Aby walczyć z białaczką, kotka otrzymała serię zastrzyków z interferonu, po których nastąpiło gwałtowne pogorszenie - Mika całkowicie straciła apetyt i popadała w coraz większą apatię.

Po 6 dniach od zakończenia serii zastrzyków spadek liczby erytrocytów zaczął powodować duszności. Razem z weterynarzem podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu transfuzji. W trybie natychmiastowym zorganizowałem krew, którą niestety Mika odrzuciła.

Wstrząs anafilaktyczny, z krwiomoczem, wymiotami,różnymi i niereagującymi na światło źrenicami oraz gwałtownym spadkiem temperatury ciała nieomal pozbawiły ją życia. Duszności powstrząsowe, które nawiedziły ją wieczorem po transfuzji, a nad którymi czuwałem podając kotce tlen do rana, usiłowały zrobić to samo.

Godziłem się już z myślą, że nasz wspólny czas dobiegł końca, ale Mika to prawdziwy terminator. Nie poddała się i znów zaskoczyła mnie i lekarzy. Mimo, że kilka dni po transfuzji jej morfologia okazała się jeszcze gorsza niż przed nią, Mika czuje się lepiej, wykazuje większą aktywność, wrócił jej też apetyt i spokojny regularny oddech.

Dało mi to nadzieję, bo moja ukochana kotka wciąż walczy z chorobą. Wspomagana sterydem, zastrzykami z B12 i lekiem pobudzającym erytropoezę zaczęła regenerować krew w ilości, która pozwoliłaby powoli wyprowadzić zdrowego kota z anemii. Właśnie, zdrowego... Niestety wyniszczający ją wirus niszczy krew szybciej, niż Mika sama w sobie jest w stanie ją produkować. Nie wszystko jednak staracone. Istnieją leki pozwalające przytłumić wirusa, takie jak Retromad i Retrovir. Mówię przytłumić, bo o ile pozbyć się go nie możemy, o tyle zmniejszyć jego ilość w organizmie do poziomu pozwalającego na powolne wyjście z anemii, tak.

Kiedy adoptowałem Mikę wiedziałem, że w wypadku aktywacji wirusa jej leczenie może być kosztowne. Do tej pory wszystkie opłaty pokrywałem sam. Wielotysięczne koszty zarówno Retromadu jak i Retroviru gwałtownie poddają próbie moje możliwości finansowe, które w najbliższych tygodniach udźwignąć muszą jeszcze potencjalną konieczność kolejnej transfuzji i kontynuację terapii interferonem. Dlatego też chciałem prosić o pomoc w sfinansowaniu zakupu Retromadu lub Retroviru dla mojej Miki. Chcę zapewnić jej każdą możliwą formę leczenia, która zwiększy jej wątłe szanse, dopóki jest jeszcze czas, dopóki ona walczy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
201 zł  z 4 600 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Witosławski - awatar

Tomasz Witosławski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Na zdrowie - awatar
Na zdrowie
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij