Zbiórka Misja Kenia -> Dom z Marzeń - miniaturka zdjęcia

Misja Kenia -> Dom z Marzeń

Miłosz Jakubek - awatar

Miłosz Jakubek

Organizator zbiórki

MISJA KENIA - BUDUJEMY DOM Z MARZEŃ


O co chodzi?

Nazywam się Miłosz Jakubek, studiuję medycynę i na początku lipca wyjechałem do Kenii, aby pracować i pomagać w misyjnym ośrodku zdrowia. Spędzę tu prawie 3 miesiące. Nie mam wątpliwości, że będzie to najważniejsza wyprawa w moim dotychczasowym życiu. Nie chcę jednak, aby była zaledwie wycieczką w ciekawe miejsce. Chciałbym móc na koniec powiedzieć, że naprawdę komuś pomogłem. Proszę zatem Państwa o pomoc.

Kim on właściwie jest?

Jak już wspomniałem, studiuję medycynę, konkretnie kończę V rok, w Poznaniu. Ponadto, od dwóch lat jestem wolontariuszem Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Fundacja i jej wolontariusze na co dzień zajmują się organizacją pomocy humanitarnej do różnych miejsc na świecie. Organizowane są także wyjazdy medyków w te miejsca. Pewnego dnia na fundacyjną skrzynkę dotarł mail od siostry Dariany Jasińskiej z misji w Kithatu. Prosiła o przysłanie kogoś do pomocy, ponieważ brakuje im rąk do pracy. Zadano mi wtedy pytanie – Czy chcesz jechać? Odpowiedziałem – TAK! Plan jest taki, że będę pomagał personelowi medycznemu ośrodka we wszystkich jego zadaniach.

Co to w ogóle za miejsce?

Divine Mercy Kithatu Health Center to misja prowadzona przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny. Znajduje się w Kenii, w regionie miasta Meru, w Prowincji Wschodniej. Siostry świadczą opiekę medyczną mieszkańcom okolicznych wiosek i miasteczek. Rodzące kobiety, chore i niedożywione dzieci, cierpiący na malarię, HIV i AIDS, ofiary wypadków – nimi na co dzień zajmują się Siostry. W misji znajduje się także przedszkole, szkoła podstawowa i zawodowa. Dla 400 dzieci, które tam uczęszczają jest to szansa na zdobycie rzetelnej edukacji. Jak Państwo mogą się domyślić, potrzeby Ośrodka są ogromne, a zasoby ograniczone. 

Nie zbieram dla siebie.

Pragnę wspomóc Siostry w ich nowym projekcie. Na terenie misji, Siostry chcą wybudować Dom z Marzeń - Centrum Dziecięce, w którym dzieci z biednych rodzin, sieroty, niedożywione, zaniedbane, nierzadko ofiary przemocy domowej, znajdą schronienie. Będąc tu, na miejscu, zobaczyłem na własne oczy jak bardzo jest to potrzebne. Pieniądze na budowę Centrum będą pochodzić z różnych źródeł i ja, wspólnie z Fundacją, chcemy dołożyć swoją cegiełkę. Aby mieć pewność, że budowa zostanie ukończona, potrzeba jeszcze 35 000 zł. Wiem, że jest to dużo pieniędzy i dlatego tym bardziej pokornie proszę Państwa o wspomożenie tego projektu. Nawet drobne sumy, których braku w Polsce nie odczujemy, tam, w Kenii, mogą zrobić prawdziwą różnicę. Mogą odmienić czyjeś życie. Gdyby udało się zebrać całą kwotę, byłoby to wspaniałe osiągnięcie! Pieniądze będziemy zbierać do grudnia 2017 roku, kiedy to trafią na konto Sióstr z Kithatu. Z góry bardzo Państwu dziękuję za pomoc i wsparcie, tak materialne jak i niematerialne. Każde dobre słowo od Państwa utwierdza mnie w przekonaniu, że to wszystko ma sens. Pozdrawiam i DZIĘKUJĘ.Strona na facebooku: https://www.facebook.com/misjakenia/

Fundacja "Redemptoris Missio": http://www.medicus.ump.edu.pl/

Dariana Jasińska - Uśmiechnięta Siostra: https://www.youtube.com/watch?v=PfZBW8JpSdY

Aktualności

 • Miłosz Jakubek - awatar

  Miłosz Jakubek

  28.07.17
  28.07.17

  Od mojego przybycia do Kithatu minęło już sporo czasu. Zdążyłem zakorzenić się w misji i przyzwyczaić do pracy w ośrodku zdrowia. Codziennie od 9 do 17 przyjmujemy pacjentów, szczepimy dzieci, a jak się trafi to odbieramy porody. Zdarzają się też nocne "emergency". Poznałem także dzieci z Day Care. 30 maluchów, w wieku od poniżej roku do 7 lat codziennie spędza tu większość dnia. Dostają wtedy ciepłe posiłki, są kąpane i ubierane. Wszystkie pochodzą z rodzin w trudnej sytuacji. W kontakcie z nimi od razu widać jak bardzo łakną bliskości drugiego człowieka. Wystarczy wziąć je na ręce, pobujać na huśtawce czy zbudować coś z klocków żeby zaskarbić sobie ich sympatię. Gdy do nich idę z daleka jestem witany okrzykiem "Meewash" i ogromnym uśmiechem. To dla nich i wielu innych dzieci jest budowany Dom z Marzeń. Zanim tu przyjechałem wierzyłem w słuszność tego przedsięwzięcia, a teraz już wiem, że jest słuszne. Dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy wspierają tę inicjatywę!

Komentarze

 • Anna S. - awatar

  Anna S.

  28.06.17
  28.06.17

  Zrobione, udostępnione :)

  • Miłosz Jakubek - awatar

   Miłosz Jakubek - Organizator zbiórki

   28.06.17
   28.06.17

   Serdecznie dziękuję! :)

 • Artur Dzierkowski - awatar

  Artur Dzierkowski

  04.06.17
  04.06.17

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.06.17
  03.06.17

  Powodzenia!

 • Lydia Cosy - awatar

  Lydia Cosy

  02.06.17
  02.06.17

  Powodzenia :)

Miłosz Jakubek - awatar

Miłosz Jakubek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 69

Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Babcia Marysia - awatar
100
Babcia Marysia
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Grażyna Witońska - awatar
50
Grażyna Witońska
Babcia Marysia - awatar
100
Babcia Marysia
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij