Zbiórka Walczymy o sprawność Monstera! - miniaturka zdjęcia

Walczymy o sprawność Monstera!

Monstera - kot, któremu ktoś wyrwał ogon

Kiedy kolejny raz powtarzaliśmy sobie, że nie możemy pozwolić sobie na kolejnego kota, trafił do nas on. Dokładnie tydzień temu. Rozpoczęliśmy walkę o jego sprawność. Poznajcie Monstera - kot, któremu ktoś wyrwał ogon...

Monster został znaleziony na ulicy. To kociak, którego podobno uratowała nastolatka, ale przez to, że kot nie trzyma moczu i kału, rodzice kazali dziewczynie pozbyć się zwierzaka z domu. Lecznica, z którą współpracujemy, stanęła na głowie, by kotu pomóc, by nie wylądował na śmietniku. Pomogliśmy i my, mimo że nie powinien trafić do nas ani jeden kot więcej. Złamaliśmy się, bo do czasu przejęcia zwierzaka były prośby, łzy i łamiąca najtwardsze serca historia... Ale później posypały się w stronę pracowników lecznicy wyzwiska, próby zastraszania i straszenia policją o... kontener, który miał być wstępnie kota. Kiedy złożyliśmy wszystko w jedną całość (opowieści, dokumentację i daty), zrozumieliśmy, że historia ma drugie dno i prawdopodobnie kociak wcale nie był taki bezdomny i bohatersko uratowany…
Monster ma maksymalnie 6 miesięcy. Ma wyrwany ogon, dlatego musiał on zostać amputowany. W konsekwencji walczymy z porażeniem nerwów - Monster nie kontroluje wydalania moczu i kału. Potrafi zgubić coś bez kontroli, albo wcale się nie wypróżniać, trzeba więc go wyciskać. Jest w lecznicy, bo lekarze wciąż walczą i wierzą, że dzięki leczeniu i intensywnej rehabilitacji, uda się te zmiany cofnąć.

Obecnej i przyszłe koszty utrzymania, leczenia i rehabilitacji Monstera 

Dla nas to kolejny bardzo wymagający kot, który wymaga ogromnych środków finansowych. Koszty utrzymania, leczenia i rehabilitacji Monstera stale rosną. Ale walka o jego sprawność trwa i mamy nadzieję, że ją wygramy. Kocurek jest młody i ma szansę wrócić do sprawności. Pomóżmy mu cieszyć się pełnią życia. Monster będzie potrzebować pobytu w lecznicy i rehabilitacji przynajmniej przez najbliższe 3-4 miesiące. Wyliczyliśmy, że miesięczny koszt utrzymania, leczenia i rehabilitacji kocurka to ok. 1396 zł. Chcemy zapewnić kotu trzy miesiące opieki i rehabilitacji, dlatego potrzebujemy 4188 zł. Zbiórkę utworzyliśmy na 5000 zł, ponieważ zawsze dochodzą jeszcze inne nieprzewidziane koszta, np. dodatkowe badania. 

Dlaczego prosimy Cię o pomoc?

Przy obecnej sytuacji finansowej i liczbie kotów, które potrzebują intensywnego leczenia w naszym domu tymczasowym, nie będziemy mieć za chwilę możliwość dalszego opłacenia faktur i tym samym udzielenia dalszej pomocy naszym podopiecznym.

Obecny czas jest dla nas bardzo trudny pod kątem finansowym, jak i psychicznym. Co chwilę stoimy przed ścianą, której nie jesteśmy w stanie sami pokonać. Gdy ma się świadomość liczby kotów, które wymagają naszej pomocy, kosztów, jakie się z tym wiążą, i wysokości comiesięcznym faktur... sami nie damy rady przez to przejść.

Dlatego prosimy Cię o pomoc. Wiele razy udowodniłeś nam, że razem możemy zdziałać cuda. Niemożliwe staje się możliwym. To dzięki Tobie możemy robić to, co najbardziej kochamy - pomagać tym, których życie wisi na włosku, którym mamy jako ludzie obowiązek zapewnić szczęśliwe życie, bo to my ludzie zgotowaliśmy im ten los. Dlatego jeśli podoba Ci się to, co robimy, wesprzyj nas. Nie musisz wpłacać wysokiej kwoty, wystarczy 2, 5, 10 zł, czyli tyle, ile codziennie wydajesz na słodką bułkę, kawę, batona, lody czy zapiekankę bądź hot doga. Nie odczujesz tych kosztów dotkliwie, a dla Monstera to szansa na lepsze życie, sprawność. To jak, dołączysz?

****
Ewentualna nadwyżka środków z tej zbiórki zostanie przekazana na leczenie, profilaktykę bądź utrzymanie innych naszych podopiecznych z DT Kocia Łapka.

Zobacz więcej: www.fb.com/dtkocialapka lub www.kocialapka.org.pl  

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.07.18
  18.07.18

  walcz dzielnie chlopaku! :)

 • Jasia - awatar

  Jasia

  18.07.18
  18.07.18

  Powodzenia Monsterku <3

 • Wojtek - awatar

  Wojtek

  17.07.18
  17.07.18

  POWODZENIA!!!

 • Marta - awatar

  Marta

  16.07.18
  16.07.18

  Walcz kolego!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.07.18
  16.07.18

  Dawaj Monster! Walcz!

Wpłaty - 168

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Dla kochanego kotka - awatar
10
Dla kochanego kotka
Nika - awatar
10
Nika
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Beata - awatar
10
Beata
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Jasia - awatar
50
Jasia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.