Zbiórka Uśmiech dla mojego Brata - zdjęcie główne

Uśmiech dla mojego Brata

250 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sandra Roszkowska - awatar

Sandra Roszkowska

Organizator zbiórki

Witam serdecznie wszystkich. Nazywam się Sandra, jestem pasjonatką podróży i zwierząt. Bardzo chciałabym pomagać, lecz często nie ma na to funduszy, choć chęci jest mnóstwo i zapału. Od jakiegoś czasu szukałam pomysłu na to, jak pomóc mojemu Bratu Ciotecznemu - Michałowi. Ma on 31 lat i urodził się w 7 miesiącu z porażeniem mózgowym. Nie mówi, samodzielnie nic nie może zrobić. Jego brat bliźniak - Marcin zmarł niestety po 2 dniach. Rodzice Michałka to wspaniali ludzie. Podziwiam ich każdego dnia. Wiele lat temu kupili po bardzo niskiej cenie dom w Rogowie nad morzem i przez okres wiosenno-letni mieszkają tam, zimę i jesień przebywają w Szczecinie. Chcą, aby ich syn przez te 6 miesięcy mógł mieszkać w zieleni, ciszy i oddychać zdrowym jodem. Przy okazji wynajmują pokoje wczasowiczom. Z tego zarobku co roku jeżdżą autem z Misiem przez... uwaga - Europę. Miałam okazję być z partnerem częścią tej przygody i zobaczyć piękną Austrię i Toskanię we Włoszech. Michał również codziennie ma 2 godzinną fizjoterapię, latami również miał prywatne nauczanie w domu. Jest bardzo inteligentny, potrafi porozumiewać się dźwiękami, sam nawet "doprawia" potrawy. O co chodzi? Moja ciocia nigdy nie spróbowała niczego podczas gotowania - zawsze daje spróbować synowi i zadaje pytania: Więcej soli? Nee! Więcej pieprzu? Aaaa!! To są właśnie jedne z krótkich słow samogłoskowych. To jest piękne, jak ciocia z wujkiem całe życie rozwijali jego zmysły smaku, słuchu, dotyku, a przede wszystkich zmysł PODRÓŻNIKA. 

Michał jest coraz starszy i cięższy, coraz bardziej napina mięśnie. Jego rodzicom jest po prostu bardzo ciężko fizycznie dawać radę ze wszystkimi codziennymi czynnościami. Uzbierali dzięki Fundacji 1% na łazik schodowy w Rogowie. Próbują od lat zakupić podnośnik do wanny (kąpiel jest dla nich najtrudniejsza) oraz podnośnik do wózka przy samochodzie rodzinnym. Pragnęłabym również pomóc im z opłatami za fizjoterapię, gdyż miesięczna kwota wychodzi ich około 2 tysiące złotych.

Chciałabym, a wręcz pragnę wraz z Państwa pomocą dać trochę wytchnienia rodzicom Michałka. Oni, jak i wielu innych rodziców dzieci niepełnosprawnych są naszymi bohaterami. Codziennie z uśmiechem na twarzy i miłością w sercu starają się zapewnić, jak najlepsze życie swoim dzieciom. Pomóżmy Michałkowi zwiedzać, poznawać, cieszyć się życiem i ułatwić drogę na "4 kółkach przez Europę". Niedługo z dokładnie z taką nazwą stworzę stronę o Michałku, jego rodzicach, o podróżowaniu oraz o tym... że nic w życiu nie jest niemożliwe. 

Dziękuję z góry z całego serca za każdą pomoc. 

            "Ludzie być może by­wają niepełnos­praw­ni, za to na­dal mają bar­dzo spraw­ne serca."

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Ewa Z - awatar

    Ewa Z

    22.07.2018
    22.07.2018

    <3

250 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sandra Roszkowska - awatar

Sandra Roszkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Pawel Szymanski - awatar
Pawel Szymanski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Judyta Przybylska - awatar
Judyta Przybylska
10
Monika SG - awatar
Monika SG
20
Bożena - awatar
Bożena
20
Ewa Z - awatar
Ewa Z
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij