Zbiórka Pomoc rodzinie po nawałnicy! - miniaturka zdjęcia

Pomoc rodzinie po nawałnicy!

Adrian Szóstak - awatar

Adrian Szóstak

Organizator zbiórki

Witam.

Mam na imię Asia wraz z narzeczonym staramy się zorganizować zbiórkę pieniędzy dla jego domu rodzinnego. Jego 5osobowa rodzina mieszka w Raciążu (woj. Kujawsko-pomorskie) gdzie dn. 11 sierpnia 2017 przeszła nawałnica. Straty jakie ponieśli są tragiczne! Silny wiatr zerwał 1/3 dachu, gdzie obecnie jest położona folia przez straż. Oprócz tego reszta dachu również została uszkodzona. Zostało zerwane ocieplenie, papa i folia więc przy mocniejszym deszczu pokoje na górze są zalewane. 15-letni syn nie ma na tą chwile warunków do nauki.

Podczas nawałnicy został poważnie uszkodzony komin, który grozi zawaleniem. Poza budynkiem mieszkalnym został uszkodzony budynek gospodarczy. Z tego budynku zostało zerwane poszycie dachu, gdzie przy silniejszym wietrze może dojść do tragedii! 

Kwota którą otrzymali to  6tys. która nie wystarczy nawet na materiały. Sytuacja rodziny jest zgłoszona do burmistrza i pani sołtys, gdzie obiecano materiały na odbudowe  dachu. Jednak od 2 miesięcy rodzina nie otrzymała żadnej pomocy. Sytuacja materialna rodziny niestety jest bardzo trudna. Mama narzeczonego straciła niedawno prace i aktualnie jest na zasiłku dla             bezrobotnych a na utrzymaniu jest  dwójka uczących   się dzieci, ojciec dzieci jest osobą niepełnosprawną, mimo to pracuje na 1/2 etatu i ma niewielkie wynagrodzenie. Ta sytuacja uniemożliwia wzięcie jakiegokolwiek kredytu na zakup materiałów budowlanych, aby najtańszym kosztem naprawić chociażby dach przed zimą. Nadzór budowlany wymaga ekspertyz, które również bardzo  dużo kosztują. Jednak są one         niezbędne,  gdyż jak nie będą przeprowadzone mogą wydać nakaz rozbiórki. Firma budowlana   która podjęła się wykonać naprawy dachu wyliczyła całkowity koszt naprawy na 38tys. 

Na chwile obecną do zrobienia jest:

- położenie łat i kontrłat na całości dachu,

- położenie papy,

- położenie foli oraz waty szklanej na 1/3 dachu,

- położenie blachodachówki,

- postawienie kominów od podstaw,

- założenie orynnowania,

- remont pokoi na górnej części domu,

- kupno niezbędnych materiałów budowlanych

- opłata firmie dekarskiej za wykonaną prace.

Jak sami Państwo mogą zauważyć kwota 6tys nie jest wystarczająca do zrobienia jakiegokolwiek remontu. Każda przelana złotówka zostanie natychmiast przeznaczona na wyżej wymienione potrzeby.

Rodzina próbowała już wszędzie prosić o pomoc jednak mimo tragedii, która ich spotkała wciąż  nie uzyskała żadnej pomocy finansowej jak i materialnej. Są zdani całkowicie na siebie, więc bardzo prosimy o pomoc! Gdyby ktoś z państwa miał również niepotrzebne materiały budowlane oraz środki przeciwko pleśni itp. bardzo chętnie przyjmiemy! 

Już dziś dziękujemy serdecznie za każdą otrzymaną pomoc. W razie jakichkolwiek pytań         podaje nr telefoniczny do mamy narzeczonego 797 654 897

                     

Komentarze

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    05.10.17
    05.10.17

    Pomogłam potrzebujacym

Adrian Szóstak - awatar

Adrian Szóstak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Tobiasz - awatar
20
Tobiasz
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij