Zbiórka "Naprawiamy" Popka - zdjęcie główne

"Naprawiamy" Popka

1 334 zł  z 1 600 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Petruk-Gnatowska - awatar

Karolina Petruk-Gnatowska

Organizator zbiórki

Popek to kot odratowany jeszcze jako maluch przez Dobrą Duszę. Gdy bezdomna kotka okociła się w pomieszczeniu gospodarczym jemu, jako jedynemu z rodzeństwa udało się przeżyć. Do tej pory nosi ślad po ciężkim życiowym starcie - jedno oko zapadło się, drugie zarosło błoną. Nie widzi. Mimo to, zaopiekowany żył bezpieczenie z pełnym brzuszkiem. Niestety, trzy tygodnie temu wymknął się przypadkowo z domu. Jego opiekunka szukała go codziennie. Udało się po dwóch tygodniach...

Niestety znaleziony został w opłakanym stanie. Niewładny ogon, niedowład tylnych łap, cieknący mocz i oddawany bezwiednie kał. 

Jego opiekunki nie było stać nawet na wizytę u weterynarza. Przez przypadek trafiła na mnie, pomimo dzielącej nas odległości (Poznań - Prostki). Udało się w okolicy Prostek znaleźć kolejną Dobrą Duszę, która już niejednemu zwierzakowi pomogła. Ta kolejna Dobra Dusza to Marta. Marta pojechała obejrzeć Popka i zorganizowała wizytę u weterynarza. 

Pierwsze wieści nie są optymistyczne. W część ogona wdała się martwica, rdzeń kręgowy jest przerwany. Dodatkowo kot zdążył już dostać odparzeń.

Z wieści ciut lepszych - jedno oko jest martwe i będzie musiało zostać usunięte, ale drugie zarośniętę jest błoną. Nie wiadomo co jest pod spodem, lecz może uda się, by Popek wreszcie zobaczył świat choć jednym okiem.

Do zrobienia jest więc: amputacja zmienionej martwiczo części ogona, oczyszczenie jednego z oczodołów, operacja drugiego oka lub jego usunięcie, próba połatania kręgosłupa by choć częściowo spróbować przywrócić Popkowi odczuwanie potrzeb fizjologicznych oraz kastracja. Na pewno nie uda się tego zrobić w trakcie jednej operacji. Po tak rozległych zabiegach Popek będzie też musiał pozostać na hospitalizacji. Sam tylko koszt jednej doby to 50 zł. Szacowane koszty próby "naprawienia" Popka to 1.600 zł. 

Wierzymy z Martą, że uda się mu pomóc, że będzie mógł wrócić do swojej rodziny. I jeszcze trochę pocieszyć się ich miłością. Jedyna przeszkoda, to finanse. Bez pomocy z zewnątrz nie damy rady :(

Dzięki uprzejmości Fundacji "Węgielek" z Wrocławia, Marta ma u nich grzecznościowo udzielone subkonto. Prosimy - pomóżcie nam zapewnić na nim środki, na pokrycie faktury za leczenie Popka.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.01.18
  20.01.18

  Trzymaj sie Popek

 • Ania - awatar

  Ania

  13.01.18
  13.01.18

  Dziękuję, że jesteście i pomagacie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.12.17
  26.12.17

  Razem z moim Mruczkiem trzymamy kciuki.

 • Wojciech Goliński - awatar

  Wojciech Goliński

  21.12.17
  21.12.17

  Warto pomagać, tym bardziej zwierzakom, przelew poszedł na konto :)

 • Karolina - awatar

  Karolina

  13.12.17
  13.12.17

  Kciuki zaciśnięte z całych sił!

1 334 zł  z 1 600 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Petruk-Gnatowska - awatar

Karolina Petruk-Gnatowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 31

Jolanta Pająk - awatar
Jolanta Pająk
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ania - awatar
Ania
20
daniel_n - awatar
daniel_n
10
Mariusz Kaszkowiak - awatar
Mariusz Kaszkowiak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
13
Maja Tokarska - awatar
Maja Tokarska
50
Dorota Szymanowicz - awatar
Dorota Szymanowicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij