Michał Dżugan - awatar

Michał Dżugan

Organizator zbiórki

"Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć (...) trzeba marzyć"                                                                                                            Jonasz Kofta
Marzenia - siła napędowa, bodziec do działania, coś, co sprawia, że zmieniamy siebie i rzeczywistość wokół siebie. Jesteśmy grupą przyjaciół z różnych stron Polski, których połączyła wiara w to, że pragnienia mogą stać się celami, które można wydobyć ze sfery nierealnych mrzonek i sprawić, by zaczęły się realizować.


Wiele lat temu spotkaliśmy się na obozie żeglarskim dla osób niepełnosprawnych. Odkryliśmy tam, że pragniemy rozwijać tę pasję. Postanowiliśmy z uporem, że nie pozostawimy tego, co w nas ten obóz zaszczepił - będziemy to w sobie rozbudzać i rozpalać. Wytrwaliśmy w tym postanowieniu do dziś. Spotykamy się często, choć mieszkamy w różnych miejscach, by wspólnie pływać. To stanowi dla nas nie tylko okazję do niepowtarzalnych spotkań. Jest także za każdym razem przypomnieniem o tym, że nie ma barier i przeszkód, których nie da się pokonać.


Sami dobrze to rozumiemy. Każde z nas musiało od urodzenia radzić sobie z ograniczeniami wynikającymi z naszych niepełnosprawności. Determinacja i wytrwałość, jakie się  w nas wykształciły, pchała nas jeszcze bardziej w stronę realizacji marzeń. Dobrze wiemy, że samo nic się nie zrobi. Chcemy działać, bo tylko tak można rozwijać siebie i zmieniać świat na lepszy.

Niektóre z naszych marzeń mogliśmy spełnić własnym wysiłkiem. Jesteśmy wdzięczni już za to, co do tej pory udało się osiągnąć. Tak jak nie ograniczamy się w życiu, tak samo nie chcemy stawiać sobie granic w marzeniach. Postanawiamy zaryzykować i prosić o pomoc. Od dawna marzyliśmy o wspólnej wyprawie w nieznane. Popłynąć łódką, zobaczyć piękne miejsca i kolejny raz udowodnić, przede wszystkim sobie, że wszystko jest możliwe, a nasze pragnienia mogą stać się bardzo konkretnymi i realnymi celami.


Już starożytni wiedzieli, że "Żeglować jest rzeczą konieczną". Bardzo lubimy metaforę życia jako rejsu, który trzeba odbyć, nikt nie może zostać z tego zwolniony. Nasze statki przeżyły już wiele burz i przeciwnych wiatrów, z którymi sobie poradziliśmy. Wiemy, że jeszcze wiele przed nami. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w tej fascynującej podróży czeka nas również wiele spokojnych przystani i malowniczych wysp radości. "Żeglować jest rzeczą konieczną". To prawda. Ale od nas zależy, jaki kurs przyjmiemy, kogo i co zabierzemy ze sobą na pokład.

Nasza przyjaźń, która narodziła się i wzmocniła dzięki żeglowaniu jest dowodem na to, że na pokład naszego życia wybraliśmy właściwe osoby. Chcemy teraz wspólnie płynąć dalej. Pragniemy potraktować przytoczony wcześniej cytat bardzo dosłownie. "Żeglować jest rzeczą konieczną". Nie wyobrażamy sobie bez tego naszego życia. Patrzymy dalej, mierzymy wyżej i wierzymy, że nasze marzenie o wspólnym i dalekim rejsie ma szanse się spełnić.


Nie wolno bać się marzyć, a o pragnieniach trzeba mówić głośno, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże je zrealizować. Jesteśmy pełni nadziei, że tak będzie również tym razem. Jesteśmy młodzi i pełni zapału. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie.

Aktualnie działam na rzecz Stowarzyszenia Yacht Club Politechniki Koszalińskiej http://ycpk.tu.koszalin.pl/news.php

http://ycpk.tu.koszalin.pl/news.php?readmore=27

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Michał Dżugan - awatar

  Michał Dżugan

  26.09.18
  26.09.18

  Letnie mianowanie na żeglarza Dziękuję uczestnikom za wsparcie i fajną zabawę :-) https://drive.google.com/file/d/1adjshFYLMHq9uC7Xk4IJtl-DlxqVvOAq/view?usp=sharing

  Zdjęcie aktualności 20 092

Komentarze

 • :-), - awatar

  :-),

  05.01.18
  05.01.18

  Powodzenia Wilki Morskie!

 • Wojtek - awatar

  Wojtek

  29.12.17
  29.12.17

  Trzymajcie się! SAIL-HO!

Michał Dżugan - awatar

Michał Dżugan

Organizator zbiórki

Wpłaty - 21

Monika - awatar
20
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Teos Tomasz najlepszy - awatar
10
Teos Tomasz najlepszy
Dominika - awatar
50
Dominika
Maurycy Kostrowicki - awatar
120
Maurycy Kostrowicki
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
50
Agnieszka
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij