Zbiórka Pokonać TOCZEŃ lupus - zdjęcie główne

Pokonać TOCZEŃ lupus

26 571 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciło 241 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Latosi - awatar

Natalia Latosi

Organizator zbiórki

https://www.facebook.com/motylnatalii/


W prezencie od świata dostałam motyla i niestety nie jest tak barwny jak te, które latem siadają na kwiatach. Jego kolorowe skrzydła nie trzepoczą na wietrze zachwycając nas. 

 16 stycznia br. zdiagnozowano  u mnie bardzo poważną chorobę wobec której świat medycyny jest bezradny. Jest nią Toczeń rumieniowaty układowy (TRU z ang. systemic lupus erythematosus – SLE). To jedna z układowych chorób tkanki łącznej (tzw. kolagenoz), których przyczyną jest skierowanie układu odpornościowego przeciwko własnemu organizmowi (proces ten nazywamy autoimmunizacją). Niestety słowo „układowy” bierze się stąd, że dochodzi do uszkodzenia wielu tkanek i narządów. W toczniu rumieniowatym układowym najczęściej zajęta zostaje skóra, stawy i nerki,  wzrok ale zmiany chorobowe mogą dotyczyć każdego narządu i tkanki, także OUN. W Polsce na toczeń choruje około 15 tys. osób. 90% procent osób, u których rozwija się toczeń to kobiety w wieku 17-45 lat. Jednakże może ona uderzyć praktycznie w każdym wieku.

Trafiłam do szpitala z zajęciem wielu narządów. Aktywna, pełna życia, ambitna kobieta nagle zostaje przykuta do łóżka. Nie chodzi, ma uszkodzone nerki ( białkomocz), wodę w osierdziu oraz opłucnej, leukopenie, niedokrwistość, zaburzenia widzenia). Standardowa terapia stosowana w takich przypadkach niestety nie przyniosła wskazanych efektów.  W ciągu dwóch pierwszych tygodni pobytu w szpitalu miałam ponowny rzut choroby. Boję się wracać pamięcią do bólu jaki odczuwałam. Czułam, że wypływa ze mnie życie. Brakowało mi wiary, że jestem w stanie to pokonać. Lekarze musieli podjąć decyzję o zmianie leczenia gdyż wielkość przeciwciał w moim organizmie była poza wszelką skalą. Poddano mnie  plazmaferezie. Zabiegowi, który stosuje się jedynie w przypadkach zagrażających życiu. Polega on na oczyszczaniu osocza krwi z dużych cząstek, takich jak kompleksy immunologiczne.  W miejsce usuniętego przesączu do krwi dodaje się albuminy.

Wciąż jednak ten uparty motyl nie chce wyfrunąć z mojego organizmu i każdy dzień jest walką o to by następnego dnia nic nowego nas nie zaskoczyło. Szukam alternatywnych metod leczenia innych niż sterydy i lekki immunosupresyjne, które powodują ogromny dyskomfort. Szansą jest leczenie biologiczne. Jednakże badania w Polsce są dość świeże, a leczenie bardzo kosztowne  jeśli nie zostaniesz wciągnięty w program kliniczny. Na ten moment ta szansa została mi zabrana. Ze względu na chorobę mój organizm nie pozwala mi na to by póki co wrócić do pracy. Rekonwalescencja może potrwać kilka miesięcy i niestety nie dano mi pewności, że wrócę do stanu przed chorobą. Wydatki, które czekają mnie aby wrócić do pełni sił są ogromne i znacznie przewyższają moje dochody.  Muszę rozpocząć rehabilitację oraz być pod stałą opieką psychoterapeuty, dietetyka  oraz innych specjalistów, którzy będą czuwać nade mną  i oczywiście hamować rozwój choroby farmakologicznie. Niestety Państwo nie wspiera ludzi w takiej sytuacji. Bardzo pragnę stanąć na nogi, żyć normalnie, założyć rodzinę i cieszyć się  życiem. Mam wspaniałego partnera dzięki któremu mam jeszcze siłę walczyć o każdy dzień. Kochającą rodzinę z którą chciałabym spędzić jak najwięcej chwil.  Bardzo chcę wrócić do świata!  Żyć tak jak każdy z was czytających ten post. Mieć pracę, dom,  dzieci i może nawet doczekać wnuków. 

Kilka lat temu trafiłam na przepiękny cytat, który głęboko utkwił mi w sercu. “Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards)

Jestem świadoma, że stąpa po świecie miliony potrzebujących jednakże liczę  na wszelkie wsparcie. Zatem zwracam się z ogromną prośbą o jakiekolwiek wpłaty abym miała zabezpieczenie na najbliższe miesiące leczenia podczas, których będzie mi ciężko podjąć pracę. Ta sytuacja jest dla mnie bardzo stresująca a mój  dobry stan psychiczny jest podstawą powodzenia rekonwalescencji. Niestety stres aktywuje chorobę.  Proszę pomóżcie mi bym znów była tą dziewczyną ze zdjęć, która kocha życie. 

Szczerze wierzę że "świat jest pełen ludzi dobrej woli"  i pomożecie. Liczy się każdy grosz bym mogła przetrwać ten najtrudniejszy okres w moim życiu.

Dziękuję z całego serca ja i moi bliscy. 


Dołączam kilka zdjęć z mojego życia także moich najbliższych. Tylko dzięki ich wsparciu mam jeszcze siłę walczyć. Nie chcę zostać pokonana przez tą chorobę. Chce żyć pełną piersią! Kocham moje życie, podróże, swoich przyjaciół, gotowanie, sport! W miesiąc mój świat runął. 

Szukam drugiej szansy by znów żyć pełnią życia. By świat mój otoczyła tęcza. Na ten moment widzę świat niewyraźnie. 

Udostępniony mój profil społecznościowy na którym na bieżąco będę informować o postępach w leczeniu i walce z chorobą. https://www.facebook.com/motylnatalii/


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ENGLISH

At Me and my lupus Natalia Latosi 

Dear friends, friends of friends and all of you reading this post.

My name is Natalia, I’m 34 and live in Poland. Thisis my short story.
In January this year I was diagnosed with a very serious illness,which in the world of medicine is incurable, I was diagnosed with Lupus

What is Lupus ?

Lupusis a chronic autoimmune disease in which the body's immune systembecomes hyperactive and attacks normal, healthy tissue. This resultsin symptoms such as inflammation, swellinganddamage to the joints, skin, kidneysand to the heart, lungs and blood.

Undernormal function, the immune system makes proteins called antibodiesin order to protect and fight against antigens such as viruses andbacteria.

Lupus makes the immune system unable to differentiate between antigens (asubstance capable of inducing a specific immune response) and healthytissue. This leads the immune system to direct the antibodies againstthe healthy tissue causing swelling, pain and tissue damage

Anypart of the body can be affected by lupus as it has an array ofclinical manifestations affecting the skin, joints, brain, lungs, kidneys, blood vessels and other internal organs.

Anactive, ambitious woman, full of life, is suddenly bedridden. Ican’t do anything about it,it has damaged kidneys (proteinuria),  createdfluid in the pericardium and pleura,  caused leukopenia and anemia and also blurredmy vision.Standard therapy used in such cases unfortunately, did not bring the promised effects. During the first two weeks of my stay at the hospital, I had a second relapse.

I am afraid of going back to the memory of the pain I felt. I felt life flowing out of me. I lacked faith that I was able to overcome this. Doctors had to make a decision to change the treatment because the size of antibodies in my body was beyond any scale. Plasmapheresis were given to me, a treatment that is only used in life-threatening cases. It involves the purification of blood plasma from large particles, such as immune complexes. In place of the removed filtrate, albumin is added to the blood.

I am looking for alternative therapies other than steroids and lightimmunosuppressants, that cause great discomfort. Biological treatment is a chance. However,research in Poland is quite new and the treatment is very expensive if you are not involved in the clinical program. 

At the moment, this opportunity was taken away from me. Due to myillness, my body does not allow me to go back to work at the moment. Convalescence may take several months and unfortunately I am not sure that I will be back to the same state that I was before the disease. Expenses that await me to return to full strength are huge and far outweigh my income. I have to start rehabilitation and be under the constant care of a psychotherapist, dietitian and other specialists who will look after me and, of course, inhibit the development of the disease pharmacologically. 

Unfortunately,the country does not support people in this situation. I really want to get back on my feet, live a normal life, start a family and enjoy life. I have a great partner thanks to whom I still have the strength to fight for each day. A loving family with whom I would like to spend as many moments as possible. I really want to go back to the world! Live like any of you reading this post. Have a job, home, children and maybe even wait for the grandchildren.

Iam asking you for financial support for treatment, rehabilitation,medicines and psychological care. 

The charity has created a separate account for me in order to collectthe financial resources.

Thank you.

This is my fb account  https://www.facebook.com/motylnatalii/


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Natalia Latosi - awatar

  Natalia Latosi

  08.08.2019
  08.08.2019

  Minęło pół roku od ostatniej wizyty w szpitalu. Wciąż wdrożone mam spore leczenie zarówno imunosupresanty, sterydy jak i leki maleryczne które niestety mają negatywny wpływ na wzrok jednakże moje ciało walczy by stać w pionie. Od roku mam względny spokój ze znacznym poprawieniem zarówno samych wyników badań jak i samopoczucie i stanu mojej psychiki. Jedno co na pewno mogę stwierdzić to bez pomocy przyjaciół oraz moich najbliższych poddałabym się w pierwszych tygodniach leczenia i nie osiągnęłabym obecnego stanu zdrowia. W tym miesiącu okaże się czy zmieniamy sposób leczenia i modyfikujemy leki które nieco mniej będą obciążać mój organizm a przede wszystkim dadzą mi szansę na powiększenie rodziny.
  Trzymajcie zatem kciuki za mnie. ;)
  Dziękuję za wszelką okazaną pomoc.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.06.2023
  29.06.2023

  Nie wiemy kiedy ktoś z naszych bliskich będzie potrzebował wsparcia . Jeśli możesz , pomóż.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.2019
  20.03.2019

  Zdrowia i realizacji wszystkich planów. Może wkrótce pojawią się leki, które zrewolucjonizują leczenie tocznia.

  • Natalia Latosi - awatar

   Natalia Latosi - Organizator zbiórki

   20.03.2019
   20.03.2019

   Liczę że medycyna na tyle się rozwinie że będzie się nam lepiej żyło. Łatwiej, bez przeklinania choroby w dni kiedy nie możesz się ruszyć..pozdrawiam..zapraszam na fb. Me and my lupus Natalia L.

 • Lucyna Gwitt - awatar

  Lucyna Gwitt

  16.04.2018
  16.04.2018

  Jeszcze raz zdrówka!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.03.2018
  18.03.2018

  POWODZENIA!!! TRZYMAMY KCIUKI!!! SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA!!!

  • Natalia Latosi - awatar

   Natalia Latosi - Organizator zbiórki

   18.03.2018
   18.03.2018

   Małgorzata? Moja Małgorzata ? Z Gw?

 • Karim - awatar

  Karim

  15.03.2018
  15.03.2018

  I hope she will get well soon

26 571 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciło 241 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Latosi - awatar

Natalia Latosi

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 241

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Rafi - awatar
Rafi
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonim - awatar
Anonim
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij