Zbiórka Sześcioosobowa rodzina bez domu! - miniaturka zdjęcia

Sześcioosobowa rodzina bez domu! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Sześcioosobowa rodzina bez domu! - zdjęcie główne

Sześcioosobowa rodzina bez domu!

886 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Moncia Piepiórka - awatar

Moncia Piepiórka

Organizator zbiórki

Cześć, witam, dzień dobry, dobry wieczór, a może po prostu hej?
Bardzo ciężko zacząć mi naszą historię od samego początku, składnie i zrozumiale, ale zacznę może od zwykłego przedstawienia się.
Kim jestem? Jestem zwykłą kobietą po dwudziestce, chodzę do szkoły, do pracy w której muszę pogodzić dni pracujące z dniami szkolnymi, mam swoje zainteresowania, a mianowicie: czytam książki, interesuję się Azją, w szczególności Japonią, piszę dużo nieoficjalnych opowiadań, sęk w tym że niestety ostatnio coraz mniej miewam czasu na takie przyjemności, co troszeczkę mnie smuci, ale wierzę że nadejdzie czas w którym będę mogła się oddać swoim różnorakim hobby. Mieszkam z rodziną bez ojca, a rodzina ta obejmuje: matkę, dwie młodsze siostry oraz babcię i dziadka. Z jaką sprawą do was przychodzimy? O co prosimy? I dlaczego?
Od dwudziestu lat planowana jest droga S6, tak zwana droga Kaszubska,która niestety obejmuje nasz dom, a to znaczy, że automatycznie zostaje on zlikwidowany na rzecz owej drogi. Po dwudziestu latach doczekaliśmy się terminu wywłaszczenia, wypada on na wrzesień,bądź październik, nie jest to jeszcze w stu procentach ustalone.Na początku ta opcja wydawała się być nam na rękę, opuścimy nasz przedwojenny dom, gospodarstwo i zamieszkamy w nowoczesnych czterech ścianach z <uwaga> łazienką i prysznicem! Tak,można nie dowierzać albo co gorsza śmiać się, ale nie posiadamy łazienki, wanny, ani prysznica, od jedenastu lat mierzymy się z średniej wielkości miską w której myjemy się po całym pracowitym dniu. Minęło jedenaście lat, a jednym z moich większych marzeń, jest posiadanie własnego prysznica, ponadto myślę że moi dziadkowie również nie pogardziliby tą, jakże o dziwo trudno do zdobycia rzeczą.
Zastanawiacie się pewnie co stoi nam na naszej drodze do szczęścia? Odpowiedź brzmi: Polska, Polskie prawa, Polskie sądy. Dzisiaj <dn. 10.07.2019r.> dostaliśmy wieści od naszego mecenasa jak wygląda sprawa. Pieniędzy za dom, za działkę, za całe gospodarstwo nie dostaniemy w przeciągu najbliższego roku z racji braku wyceny działek. Rzeczoznawca nie jest jeszcze w stanie wystawić decyzji na wartość naszego gospodarstwa, ponieważ nawet się jeszcze nie pojawił. Po wywłaszczeniu dostaniemy dwie opcje, albo sądujemy się i wylatujemy na bruk, albo przyjmujemy lokum zastępcze, które opłacają nam na następne cztery miesiące. Jesteśmy zmuszeni wziąć lokal zastępczy, ale co się kryje pod tym słowem 'lokal zastępczy'? W naszej głowie, pojawiają się obrazy spelun,patologii, mieszkań socjalnych złej jakości. GDDKiA <Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad> przydzielają nam lokal zastępczy na 120 dni. Pytanie co dalej? Co po czterech miesiącach?
Opłacany jest tylko czynsz, rachunki płacimy sami,po czterech miesiącach spada na nas czynsz, który w takiej przykładowej Gdyni tani nie będzie, w dodatku nie możemy zgodzić się na mieszkanie dwupokojowe, a nawet trzypokojowe, jest nas zdecydowanie za dużo. Chyba każdy z nas marzy o własnym łóżku,swojej przestrzeni, o prywatnych czterech ścianach, prawda? Ja również, już od jedenastu lat. Jako jedyna pracująca w rodzinie<matka opiekuje się dziadkami, pełnoletnia siostra pomaga na roli, najmłodsza siostra zresztą też, zostaję niestety tylko ja>ale zarabiająca gorsze, nie jestem w stanie utrzymać całej rodziny. Matka dostająca alimenty na czas mojej nauki, ja zarabiająca 800 złoty netto oraz marna emerytura dziadków. Jeżeli chodzi o kontenery, to nie są to warunki dla starszych ludzi, jakimi są moi dziadkowie, więc na pewno będę walczyć o lepsze warunki dla nich, ale chciałabym być w stanie spłacić je w późniejszym czasie.
Naprawdę robię co mogę, ale rok czasu czekania na pieniądze to zbyt wiele dla mnie jednej. Ojciec, z którym matka bije się jedenaście lat o podział majątku, ma nas w głębokim poważaniu.
Zostajemy z niczym.
Nie proszę o miliony, nie proszę o sto tysięcy, proszę o drobną pomoc w postaci kilku złotych od tych, co są w stanie przeznaczyć kilka drobniaków dla kogoś takiego ja, jak moja rodzina. Jest mi niezmiernie ciężko o tym pisać, posiadam teraz jedno wielkie tornado w swojej głowie,nie wiem nawet czy robię dobrze, czy robię coś co nie przyniesie odwrotnego efektu, jednakże sięgam już po wszystkie dostępne środki.
Bardzo chciałabym mieć z czego spłacić następne miesiące, mówię tu o czynszu, o rachunkach, aczkolwiek jeżeli zdarzy się nadwyżka w datkach, to pierwszą rzeczą jaką zakupię do nowego mieszkania/ domu/ tam gdzie wylądujemy, to będzie to nic innego jak nasz wymarzony prysznic.
Z nikłą ulgą w piersi,żegnam was i dziękuję zarazem za to, że byłeś/byłaś w stanie zapoznać się z częścią naszej historii i za datki jakie byłeś/byłaś w stanie nam przekazać.
Całuję was wszystkich bardzo mocno.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    11.07.2019
    11.07.2019

    Szczęścia :)

886 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Moncia Piepiórka - awatar

Moncia Piepiórka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mirai - awatar
Mirai
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij