Zbiórka Sześcioosobowa rodzina bez domu! - miniaturka zdjęcia

Sześcioosobowa rodzina bez domu!

Zbiórka Sześcioosobowa rodzina bez domu! - zdjęcie główne

Sześcioosobowa rodzina bez domu!

886 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Moncia Piepiórka - awatar

Moncia Piepiórka

Organizator zbiórki

Cześć, witam, dzień dobry, dobry wieczór, a może po prostu hej?
Bardzo ciężko zacząć mi naszą historię od samego początku, składnie i zrozumiale, ale zacznę może od zwykłego przedstawienia się.
Kim jestem? Jestem zwykłą kobietą po dwudziestce, chodzę do szkoły, do pracy w której muszę pogodzić dni pracujące z dniami szkolnymi, mam swoje zainteresowania, a mianowicie: czytam książki, interesuję się Azją, w szczególności Japonią, piszę dużo nieoficjalnych opowiadań, sęk w tym że niestety ostatnio coraz mniej miewam czasu na takie przyjemności, co troszeczkę mnie smuci, ale wierzę że nadejdzie czas w którym będę mogła się oddać swoim różnorakim hobby. Mieszkam z rodziną bez ojca, a rodzina ta obejmuje: matkę, dwie młodsze siostry oraz babcię i dziadka. Z jaką sprawą do was przychodzimy? O co prosimy? I dlaczego?
Od dwudziestu lat planowana jest droga S6, tak zwana droga Kaszubska,która niestety obejmuje nasz dom, a to znaczy, że automatycznie zostaje on zlikwidowany na rzecz owej drogi. Po dwudziestu latach doczekaliśmy się terminu wywłaszczenia, wypada on na wrzesień,bądź październik, nie jest to jeszcze w stu procentach ustalone.Na początku ta opcja wydawała się być nam na rękę, opuścimy nasz przedwojenny dom, gospodarstwo i zamieszkamy w nowoczesnych czterech ścianach z <uwaga> łazienką i prysznicem! Tak,można nie dowierzać albo co gorsza śmiać się, ale nie posiadamy łazienki, wanny, ani prysznica, od jedenastu lat mierzymy się z średniej wielkości miską w której myjemy się po całym pracowitym dniu. Minęło jedenaście lat, a jednym z moich większych marzeń, jest posiadanie własnego prysznica, ponadto myślę że moi dziadkowie również nie pogardziliby tą, jakże o dziwo trudno do zdobycia rzeczą.
Zastanawiacie się pewnie co stoi nam na naszej drodze do szczęścia? Odpowiedź brzmi: Polska, Polskie prawa, Polskie sądy. Dzisiaj <dn. 10.07.2019r.> dostaliśmy wieści od naszego mecenasa jak wygląda sprawa. Pieniędzy za dom, za działkę, za całe gospodarstwo nie dostaniemy w przeciągu najbliższego roku z racji braku wyceny działek. Rzeczoznawca nie jest jeszcze w stanie wystawić decyzji na wartość naszego gospodarstwa, ponieważ nawet się jeszcze nie pojawił. Po wywłaszczeniu dostaniemy dwie opcje, albo sądujemy się i wylatujemy na bruk, albo przyjmujemy lokum zastępcze, które opłacają nam na następne cztery miesiące. Jesteśmy zmuszeni wziąć lokal zastępczy, ale co się kryje pod tym słowem 'lokal zastępczy'? W naszej głowie, pojawiają się obrazy spelun,patologii, mieszkań socjalnych złej jakości. GDDKiA <Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad> przydzielają nam lokal zastępczy na 120 dni. Pytanie co dalej? Co po czterech miesiącach?
Opłacany jest tylko czynsz, rachunki płacimy sami,po czterech miesiącach spada na nas czynsz, który w takiej przykładowej Gdyni tani nie będzie, w dodatku nie możemy zgodzić się na mieszkanie dwupokojowe, a nawet trzypokojowe, jest nas zdecydowanie za dużo. Chyba każdy z nas marzy o własnym łóżku,swojej przestrzeni, o prywatnych czterech ścianach, prawda? Ja również, już od jedenastu lat. Jako jedyna pracująca w rodzinie<matka opiekuje się dziadkami, pełnoletnia siostra pomaga na roli, najmłodsza siostra zresztą też, zostaję niestety tylko ja>ale zarabiająca gorsze, nie jestem w stanie utrzymać całej rodziny. Matka dostająca alimenty na czas mojej nauki, ja zarabiająca 800 złoty netto oraz marna emerytura dziadków. Jeżeli chodzi o kontenery, to nie są to warunki dla starszych ludzi, jakimi są moi dziadkowie, więc na pewno będę walczyć o lepsze warunki dla nich, ale chciałabym być w stanie spłacić je w późniejszym czasie.
Naprawdę robię co mogę, ale rok czasu czekania na pieniądze to zbyt wiele dla mnie jednej. Ojciec, z którym matka bije się jedenaście lat o podział majątku, ma nas w głębokim poważaniu.
Zostajemy z niczym.
Nie proszę o miliony, nie proszę o sto tysięcy, proszę o drobną pomoc w postaci kilku złotych od tych, co są w stanie przeznaczyć kilka drobniaków dla kogoś takiego ja, jak moja rodzina. Jest mi niezmiernie ciężko o tym pisać, posiadam teraz jedno wielkie tornado w swojej głowie,nie wiem nawet czy robię dobrze, czy robię coś co nie przyniesie odwrotnego efektu, jednakże sięgam już po wszystkie dostępne środki.
Bardzo chciałabym mieć z czego spłacić następne miesiące, mówię tu o czynszu, o rachunkach, aczkolwiek jeżeli zdarzy się nadwyżka w datkach, to pierwszą rzeczą jaką zakupię do nowego mieszkania/ domu/ tam gdzie wylądujemy, to będzie to nic innego jak nasz wymarzony prysznic.
Z nikłą ulgą w piersi,żegnam was i dziękuję zarazem za to, że byłeś/byłaś w stanie zapoznać się z częścią naszej historii i za datki jakie byłeś/byłaś w stanie nam przekazać.
Całuję was wszystkich bardzo mocno.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    11.07.19
    11.07.19

    Szczęścia :)

886 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Moncia Piepiórka - awatar

Moncia Piepiórka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mirai - awatar
Mirai
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij