Zbiórka Nadzieja dla psa z lasu -Niuńka! - miniaturka zdjęcia

Nadzieja dla psa z lasu -Niuńka!

Witaj! 

Poznaj historię Niuńka - psa z lasu:

w zimne dni i w te nieco cieplejsze bezimienny, wystraszony, głodny, zakleszczony walczył o przetrwanie, o każdy dzień. Spał na chłodnej ziemi, pośród liści i pewnie nawet nie marzył o lepszym jutrze. 

W jednej z miejscowości w województwie lubelskim znalazła się osoba, która nie przeszła obok cierpienia tego psa obojętnie. Dziewczyna, która jako pierwsza otworzyła serce dla psa z lasu, dokarmiała go i zorganizowała jego zabezpieczenie - co wcale nie było proste, bowiem pies ogromnie boi się człowieka. 

Niestety, los nie planował być dla psa z lasu łaskawy. Psiak został zaopiekowany przez personel lecznicy weterynaryjnej, jednak Niuniek nie rozumiał, że otaczający go nowi ludzie, chcą dla niego dobrze. Pies okazał ogromny strach, agresję, nie pozwalał wymienić sobie wody, podać jedzenia, wymienić posłania czy sprzątnąć odchodów. Nie było mowy o zabraniu go na spacer czy zbadaniu. Ludzka ręka zbliżająca się w jego kierunku paraliżowała go. 

Tak bardzo skrzywdzony pies nie ma szans na wyjście z takiego "opłakanego" stanu w schronisku, gdzie miał ostatecznie trafić pies z lasu. W związku z tym, że opieka nad psem była znacznie utrudniona, a wręcz mogła stanowić zagrożenie dla osób próbujących psiakowi pomóc, nie było już wielkich nadziei. Pies siedział wciśnięty w kąt, byle jak najdalej od ludzkich rąk. 

Ekipa Fundacji Nadzieja Dobermana zdecydowała się objąć opieką i zorganizować profesjonalną pomoc dla psa z lasu - Niuńka! Schronisko, które było decyzyjne w sprawie tego piesia przekazało go pod naszą opiekę i tak Niuniek pojechał do hoteliku Biały Kruk, gdzie trafił pod skrzydła p. Piotra profesjonalisty od m.in. psiego umysłu. 

Pies został także zbadany, wykonano zdjęcia RTG, które pokazały, że Niuniek ma w ciele mnóstwo śrutów. To straszne jak wiele wycierpiał Niuniek :(. 

Jak widzisz na zdjęciach - te białe kropki, to właśnie śruty, które nadal znajdują się w ciele Niuńka - jest ich kilkanaście. Taką krzywdę wyrządził Niuńkowi człowiek. Człowiek, któremu pewnie Niuniek przeszkadzał błąkając się w poszukiwaniu pożywienia.

Nie rozumiemy, jak można być tak okrutnym i bezlitosnym dla zwierząt, ale mamy nadzieję, że Niuniek ma szansę!

Miesięczny koszt opieki behawiorystycznej oraz hotelowania to 600 zł. Niuniek wymaga zabiegu usunięcia śrutów, kastracji w odpowiednim momencie, zabezpieczenia przed kleszczami. Nie licząc odrobaczenia i szczepień to w sumie koszt ponad 1000 zł. 

W związku z powyższym, prosimy Ciebie w imieniu Niuńka o choćby 5, 10, 15 zł na jego leczenie. Razem możemy więcej! Razem z Tobą!

Myślisz, że dla dzikiego psa nie ma szans na lepsze jutro? 

Spójrz na zdjęcie poniżej - przedstawia Niuńka z jego Aniołem Stróżem - p. Piotrem po kilku dniach fachowej opieki i pracy: 

Takie zdjęcia i pierwsze postępy sprawiają, że serca nasze się radują! 

Pomóż nam zawalczyć o psa z lasu, przywrócić mu nadzieję w dobre intencje człowieka! 

Odmieńmy wspólnie życie psa, którego spotkało już w życiu tyle zła :(.

—————————————————————

Aktualizacja 9.06.2019r.: Niuniu jest już po zabiegu, coraz lepiej radzi sobie w kontakcie z ludźmi, jest wpatrzony w swojego opiekuna, bardzo lubi się wtulać w niego :). Cieszymy się, że są już widoczne postępy w zachowaniu pieska, poniżej pierwsze faktury Niunia:

Serdecznie dziękujemy za okazane, nieocenione wsparcie!

Fundacja Nadzieja Dobermana


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 29

Kukasz - awatar
200
Kukasz
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Lukasz - awatar
100
Lukasz
Yola S. - awatar
20
Yola S.
Kasia - awatar
50
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Kasia - awatar
20
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Monika Mazurek - awatar
150
Monika Mazurek
Gosia - awatar
50
Gosia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij