Zbiórka Nadzieja dla psa z lasu -Niuńka! - miniaturka zdjęcia

Nadzieja dla psa z lasu -Niuńka!

Zbiórka Nadzieja dla psa z lasu -Niuńka! - zdjęcie główne

Nadzieja dla psa z lasu -Niuńka!

2 119 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać teraz
 

Witaj! 

Poznaj historię Niuńka - psa z lasu:

w zimne dni i w te nieco cieplejsze bezimienny, wystraszony, głodny, zakleszczony walczył o przetrwanie, o każdy dzień. Spał na chłodnej ziemi, pośród liści i pewnie nawet nie marzył o lepszym jutrze. 

W jednej z miejscowości w województwie lubelskim znalazła się osoba, która nie przeszła obok cierpienia tego psa obojętnie. Dziewczyna, która jako pierwsza otworzyła serce dla psa z lasu, dokarmiała go i zorganizowała jego zabezpieczenie - co wcale nie było proste, bowiem pies ogromnie boi się człowieka. 

Niestety, los nie planował być dla psa z lasu łaskawy. Psiak został zaopiekowany przez personel lecznicy weterynaryjnej, jednak Niuniek nie rozumiał, że otaczający go nowi ludzie, chcą dla niego dobrze. Pies okazał ogromny strach, agresję, nie pozwalał wymienić sobie wody, podać jedzenia, wymienić posłania czy sprzątnąć odchodów. Nie było mowy o zabraniu go na spacer czy zbadaniu. Ludzka ręka zbliżająca się w jego kierunku paraliżowała go. 

Tak bardzo skrzywdzony pies nie ma szans na wyjście z takiego "opłakanego" stanu w schronisku, gdzie miał ostatecznie trafić pies z lasu. W związku z tym, że opieka nad psem była znacznie utrudniona, a wręcz mogła stanowić zagrożenie dla osób próbujących psiakowi pomóc, nie było już wielkich nadziei. Pies siedział wciśnięty w kąt, byle jak najdalej od ludzkich rąk. 

Ekipa Fundacji Nadzieja Dobermana zdecydowała się objąć opieką i zorganizować profesjonalną pomoc dla psa z lasu - Niuńka! Schronisko, które było decyzyjne w sprawie tego piesia przekazało go pod naszą opiekę i tak Niuniek pojechał do hoteliku Biały Kruk, gdzie trafił pod skrzydła p. Piotra profesjonalisty od m.in. psiego umysłu. 

Pies został także zbadany, wykonano zdjęcia RTG, które pokazały, że Niuniek ma w ciele mnóstwo śrutów. To straszne jak wiele wycierpiał Niuniek :(. 

Jak widzisz na zdjęciach - te białe kropki, to właśnie śruty, które nadal znajdują się w ciele Niuńka - jest ich kilkanaście. Taką krzywdę wyrządził Niuńkowi człowiek. Człowiek, któremu pewnie Niuniek przeszkadzał błąkając się w poszukiwaniu pożywienia.

Nie rozumiemy, jak można być tak okrutnym i bezlitosnym dla zwierząt, ale mamy nadzieję, że Niuniek ma szansę!

Miesięczny koszt opieki behawiorystycznej oraz hotelowania to 600 zł. Niuniek wymaga zabiegu usunięcia śrutów, kastracji w odpowiednim momencie, zabezpieczenia przed kleszczami. Nie licząc odrobaczenia i szczepień to w sumie koszt ponad 1000 zł. 

W związku z powyższym, prosimy Ciebie w imieniu Niuńka o choćby 5, 10, 15 zł na jego leczenie. Razem możemy więcej! Razem z Tobą!

Myślisz, że dla dzikiego psa nie ma szans na lepsze jutro? 

Spójrz na zdjęcie poniżej - przedstawia Niuńka z jego Aniołem Stróżem - p. Piotrem po kilku dniach fachowej opieki i pracy: 

Takie zdjęcia i pierwsze postępy sprawiają, że serca nasze się radują! 

Pomóż nam zawalczyć o psa z lasu, przywrócić mu nadzieję w dobre intencje człowieka! 

Odmieńmy wspólnie życie psa, którego spotkało już w życiu tyle zła :(.

—————————————————————

Aktualizacja 9.06.2019r.: Niuniu jest już po zabiegu, coraz lepiej radzi sobie w kontakcie z ludźmi, jest wpatrzony w swojego opiekuna, bardzo lubi się wtulać w niego :). Cieszymy się, że są już widoczne postępy w zachowaniu pieska, poniżej pierwsze faktury Niunia:

Serdecznie dziękujemy za okazane, nieocenione wsparcie!

Fundacja Nadzieja Dobermana


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 119 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 29

Kukasz - awatar
Kukasz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Lukasz - awatar
Lukasz
100
Yola S. - awatar
Yola S.
20
Kasia - awatar
Kasia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Monika Mazurek - awatar
Monika Mazurek
150
Gosia - awatar
Gosia
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij