Zbiórka Nadzieja dla psa z lasu -Niuńka! - miniaturka zdjęcia

Nadzieja dla psa z lasu -Niuńka! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Nadzieja dla psa z lasu -Niuńka! - zdjęcie główne

Nadzieja dla psa z lasu -Niuńka!

2 139 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Witaj! 

Poznaj historię Niuńka - psa z lasu:

w zimne dni i w te nieco cieplejsze bezimienny, wystraszony, głodny, zakleszczony walczył o przetrwanie, o każdy dzień. Spał na chłodnej ziemi, pośród liści i pewnie nawet nie marzył o lepszym jutrze. 

W jednej z miejscowości w województwie lubelskim znalazła się osoba, która nie przeszła obok cierpienia tego psa obojętnie. Dziewczyna, która jako pierwsza otworzyła serce dla psa z lasu, dokarmiała go i zorganizowała jego zabezpieczenie - co wcale nie było proste, bowiem pies ogromnie boi się człowieka. 

Niestety, los nie planował być dla psa z lasu łaskawy. Psiak został zaopiekowany przez personel lecznicy weterynaryjnej, jednak Niuniek nie rozumiał, że otaczający go nowi ludzie, chcą dla niego dobrze. Pies okazał ogromny strach, agresję, nie pozwalał wymienić sobie wody, podać jedzenia, wymienić posłania czy sprzątnąć odchodów. Nie było mowy o zabraniu go na spacer czy zbadaniu. Ludzka ręka zbliżająca się w jego kierunku paraliżowała go. 

Tak bardzo skrzywdzony pies nie ma szans na wyjście z takiego "opłakanego" stanu w schronisku, gdzie miał ostatecznie trafić pies z lasu. W związku z tym, że opieka nad psem była znacznie utrudniona, a wręcz mogła stanowić zagrożenie dla osób próbujących psiakowi pomóc, nie było już wielkich nadziei. Pies siedział wciśnięty w kąt, byle jak najdalej od ludzkich rąk. 

Ekipa Fundacji Nadzieja Dobermana zdecydowała się objąć opieką i zorganizować profesjonalną pomoc dla psa z lasu - Niuńka! Schronisko, które było decyzyjne w sprawie tego piesia przekazało go pod naszą opiekę i tak Niuniek pojechał do hoteliku Biały Kruk, gdzie trafił pod skrzydła p. Piotra profesjonalisty od m.in. psiego umysłu. 

Pies został także zbadany, wykonano zdjęcia RTG, które pokazały, że Niuniek ma w ciele mnóstwo śrutów. To straszne jak wiele wycierpiał Niuniek :(. 

Jak widzisz na zdjęciach - te białe kropki, to właśnie śruty, które nadal znajdują się w ciele Niuńka - jest ich kilkanaście. Taką krzywdę wyrządził Niuńkowi człowiek. Człowiek, któremu pewnie Niuniek przeszkadzał błąkając się w poszukiwaniu pożywienia.

Nie rozumiemy, jak można być tak okrutnym i bezlitosnym dla zwierząt, ale mamy nadzieję, że Niuniek ma szansę!

Miesięczny koszt opieki behawiorystycznej oraz hotelowania to 600 zł. Niuniek wymaga zabiegu usunięcia śrutów, kastracji w odpowiednim momencie, zabezpieczenia przed kleszczami. Nie licząc odrobaczenia i szczepień to w sumie koszt ponad 1000 zł. 

W związku z powyższym, prosimy Ciebie w imieniu Niuńka o choćby 5, 10, 15 zł na jego leczenie. Razem możemy więcej! Razem z Tobą!

Myślisz, że dla dzikiego psa nie ma szans na lepsze jutro? 

Spójrz na zdjęcie poniżej - przedstawia Niuńka z jego Aniołem Stróżem - p. Piotrem po kilku dniach fachowej opieki i pracy: 

Takie zdjęcia i pierwsze postępy sprawiają, że serca nasze się radują! 

Pomóż nam zawalczyć o psa z lasu, przywrócić mu nadzieję w dobre intencje człowieka! 

Odmieńmy wspólnie życie psa, którego spotkało już w życiu tyle zła :(.

—————————————————————

Aktualizacja 9.06.2019r.: Niuniu jest już po zabiegu, coraz lepiej radzi sobie w kontakcie z ludźmi, jest wpatrzony w swojego opiekuna, bardzo lubi się wtulać w niego :). Cieszymy się, że są już widoczne postępy w zachowaniu pieska, poniżej pierwsze faktury Niunia:

Serdecznie dziękujemy za okazane, nieocenione wsparcie!

Fundacja Nadzieja Dobermana


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 139 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 30

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kukasz - awatar
Kukasz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Lukasz - awatar
Lukasz
100
Yola S. - awatar
Yola S.
20
Kasia - awatar
Kasia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Monika Mazurek - awatar
Monika Mazurek
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij