Zbiórka Uwolnijmy Edwarda z DPS - zdjęcie główne

Uwolnijmy Edwarda z DPS

331 zł  z 18 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Konrad Płutniak - awatar

Konrad Płutniak

Organizator zbiórki

      Witajcie! 

           Półtora roku temu moje biuro odwiedził 53-letni Edward, który poruszał się przy pomocy kul. Poza tym szczegółem wyglądał jak zdrowa, zadbana osoba. Poprosił o pomoc finansową na lekarstwa. Zazwyczaj nie pomagam osobom z ulicy, raczej wpłacam na rzecz PAH lub Unicef. Jednak pożyczyłem mu 50 zł, ale po kilku tygodniach zjawił się kolejny raz. Zażądałem dowodu na istnienie chorób, o których mówił. Z dokumentacji wynikało, że choruje na cukrzycę insulinozależną, chorobę Leśniowskiego-Crohna,  reumatoidalne zapalenie stawów i reumatoidalne złamanie kręgosłupa, miażdzycę ogólną, anemię niedobarwliwą dużego stopnia, przewlekły stan zapalny żołądka, polekowe uszkodzenie wątroby, zespół depresyjno-lękowy. W szpitalu w ciągu ostatnich lat był 23 razy, dwa razy przetaczano mu krew.

              Dowiedziałem się, że mieszka w Domu Pomocy Społecznej, ale niestety nie jest mu zapewniana dieta odpowiednia dla cukrzycy i choroby Crohna. Stąd musi żywić się sam. DPS nie zapewnia mu leków, jedynie dopłatę 4 zł do insuliny, która kosztuje 41 zł. Z renty 670 zł po potrąceniach przez DPS, zostaje 180 zł/mc. Koszt miesięczny leków to 400 zł. Wielu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nadużywa alkoholu, ale on do nich nie należy i nie pożycza im pieniedzy na to, więc uprzykrzają mu życie. Podczas nieobecności z powodu pobytu w szpitalu, okradziono jego szafę z garderobą i uszkodzono dekoder telewizyjny. Z tych przyczyn codziennie rano opuszcza to miejsce i wraca wieczorem. Wielu z mieszkańców DPS jest ubezwłasnowolnionych i zazdroszczą mu, że może opuszczać DPS.

            Wielu ludzi, których dotknęły nieszczęścia, są sami sobie winni przez własne błędy, głupotę, nałogi, niedbanie o siebie i krzywdzenie innych ludzi. Tutaj myślę, że jest trochę inaczej.  Z opowieści Edwarda wynika, że miał 5-ro rodzeństwa, rodzice byli alkoholikami. Wspomina z dziecięcych lat codzienne awantury w domu, częste bicie po głowie i stale trwający lęk przed tym co zdarzy się jak wróci ze szkoły. Od szkoły podstawowej cierpi na zespół lękowo-depresyjny. Od ok. 29 lat jest uzależniony od leków psychotropowych, a od 10 lat od leków przeciwbólowych. Bez tych drugich odczuwa ból, niepozwalający na poruszanie się.

            Od momentu kiedy pojawiły się poważniejsze problemy zdrowotne kilkanaście lat temu, a przez to też finansowe, żona odeszła  i sam przez 4 lata wychowywał córkę, bedąc na rencie. Obecnie córka mieszka z matką i swoim synem Filipem, który dla Edwarda jest najważniejszą osobą na świecie. Ojciec dziecka nie zajmuje się dzieckiem. Sytuacja rodzinna dziwna. Odbiera go ze szkoły i zaprowadza do mieszkania żony, w którym przebywa kilka godzin, opiekując się wnukiem. Żona żąda od Edwarda 3 zł za każdy dzień odwiedzin i życzy mu śmierci. Atmosfera w mieszkaniu nieprzyjazna i w DPS nieprzyjazna. Nie ma nigdzie wsparcia, sytuacja beznadziejna. A mimo tego jest życzliwym człowiekiem.

        Jestem w stanie pomóc Edwardowi na pokrycie kosztu leków, co czynię od 1,5 roku. Proszę ludzi dobrej woli o pomoc w sfinansowaniu dedykowanej diety bez której stan jego zdrowia fizycznego będzie się pogarszał. Aby zaoszczędzić mu też nieustannego stresu, proszę też o pomoc w pokryciu kosztów najmu lokalu, w którym mógłby spokojnie funkcjonować. 

Córka zgadza się na pomoc Edwardowi. Proszę o publikowanie tej akcji na facebooku!

Konrad

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.03.2017
  01.03.2017

  Powodzenia Panie Edwardzie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.02.2017
  17.02.2017

  Powodzenia i dużo zdrowia!

331 zł  z 18 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Konrad Płutniak - awatar

Konrad Płutniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij