Zbiórka Zbiórka na oczka dla Toli - zdjęcie główne

Zbiórka na oczka dla Toli

881 zł  z 6 500 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ma Dżej - awatar

Ma Dżej

Organizator zbiórki

Tola to cudowna sunia, która w swoim życiu przeżyła naprawdę wiele. Była bardzo wycofana nieśmiała i przestraszona, poprzedni właściciele znęcali się nad nią, była bita i nikt o nią nie dbał, a w ostateczności trafiła na ulicę wyrzucona z samochodu. Potem Tola trafiła do Zuku, miejskiej przechowalni gdzie bała się wszystkiego i wszystkich, siedziała tylko w budzie. Tolcia jako sunia wycofana nie budziła zainteresowania jako piesek do adopcji. Jednak trafiła tam na wspaniałego człowieka, który podarował jej dom tymczasowy, dużo miłości, uchronił ją przed największym w Polsce psim kołchozem- schroniskiem w Wojtyszkach i znalazł jej nas.

Tolę zaadoptowałam tego lata. Byłam prze szczęśliwa, że mogę pomóc temu biedactwu i w dodatku znalazłam wymarzonego, tak długo wyczekanego pieska. 

Moje własne kudłate szczęście.

Jeszcze większa była radość, że po kilku już dniach zaczęła mi trochę ufać, nieśmiało merdać ogonkiem i powoli każdego dnia okazywała coraz więcej tego zaufania. Po miesiącu pierwszy raz nieśmiało dała głos, zaczęła jeść spokojnie i bez strachu, przestała bać się mężczyzny w domu. Nauczyła się pięknie chodzić na smyczy, choć czasem jeszcze kiedy zobaczy kogoś kto ją przestraszy staje jak sparaliżowana. Czasem kiedy dotknie się ją delikatnie acz niespodziewanie wydaje z siebie skowyt.  Ostatecznie okazała się cudownym, wdzięcznym, kochanym i niesamowicie grzecznym pieskiem, z którego jestem czasem wręcz dumna patrząc jak z klasą zachowuje się podczas spacerów. Kiedy biegnie szybko z całych sił w moją stronę, ze swoim uśmiechniętym kudłatym pyszczkiem czubaki ze star wars, albo cieszy się po moim powrocie plącząc się i przewracając się o własne łapki- myślę, że wygrałam los na loterii.  A ona jak mała księżniczka zmieniła się z brzydkiego kaczątka w łabędzia. 

Patrząc na nią nikt by nie powiedział ze to ta sama sunia.

Niestety radość i szczęście nasze i Toli nie trwało długo...

Zwróciliśmy uwagę na jej oczka i to jak  osowiała i wycofana staje się chwilami w miejscu którego nie zna, jak wpada na różne przeszkody robiąc sobie krzywdę, jak szuka naszej pomocy. I pomimo, że wreszcie dostała szansę na nowe, szczęśliwe życie, okazało się ze traci wzrok. 

Tola aktualnie jest po wizytach u specjalistów gdzie wiemy ze na jedno oczko nie widzi wcale, w drugim traci wzrok a zaćma bardzo szybko postępuje.

Będzie konieczna operacja (obustronna fakoemulsyfikacja), która jest bardzo kosztowna- 6000 zł + badanie ERG i badanie gonioskopii 500 zł.   Razem 6500 zł nie wliczając kosztów wizyt u specjalisty i leków.

Bardzo proszę o wsparcie i pomoc dla Toli, aby mogła dalej cieszyć się życiem i być w końcu szczęśliwym pieskiem. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę przekazaną na jej operację. Bardzo wiele znaczy dla nas każdy dobry drobny gest, bo dodaje nam wiary i sił do walki o lepsze jutro dla Toli.  Zróbmy jej prezent na Święta darując jej nowe oczka i nowe życie. Nie pozwólmy pogrążyć się jej w ciemności, strachu i przeżywać kolejne koszmary.

Tola musi odzyskać wzrok, udowodnijmy jej, że życie nie jest złe i straszne i że teraz może być tylko lepiej!

Z góry dziękuję za każdą najmniejszą nawet pomoc osobom, dla których los Toli nie jest obojętny.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
881 zł  z 6 500 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ma Dżej - awatar

Ma Dżej

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 27

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
ALEKSANDRA WILCZ - awatar
ALEKSANDRA WILCZ
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
D.L. - awatar
D.L.
20
Ewelina Lasz - awatar
Ewelina Lasz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij