Jestem misjonarzem franciszkańskim. 13 lat spędziłem na misjach w Kenii a obecnie tworzę zaplecze dla projektów pomocowych Misji Franciszkańskich w Kenii i Ekwadorze.

Między 20 lipca a 3 sierpnia 2018 roku wysyłamy grupę czternastu wolontariuszy - okulistów, optometrystów i pielęgniarek z misją medyczną "Podaruj mi trochę światła" do Kenii. Na miejscu będą badać wady wzroku wśród dzieci i dorosłych w rejonach, gdzie dostęp do lekarza specjalisty jest poza zasięgiem możliwości. 

Prowadzona przez kilka miesięcy akcja zbierania okularów zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy ok. 2500 sztuk okularów korekcyjnych i słonecznych, a także sprzęt do badania wzroku. Wszystko to płynie już frachtem do Kenii.

Zwracamy się z apelem do instytucji i ludzi dobrej woli o pomoc w zakupie biletów dla całej 14 osobowej ekipy wolontariuszy oraz zapewnienie im pobytu. Bezinteresownie pragną oni poświęcić swój czas i siły, by pomagać ludziom potrzebującym w Kenii.

W sumie na ten cel potrzebujemy ok. 50.000 zł.

Oprócz ubóstwa materialnego, dużych odległości do szkoły czy pracy podejmowanych przez dzieci, przeszkodą w podejmowaniu nauki przez dzieci w Kenii bywają także nigdy nieleczone wady wzroku. 

Dzięki podarowanemu sprzętowi, po wstępnych diagnozach będą organizowane kolejne wyprawy, tak by pomoc była kompleksowa a nie jedynie jednorazowa. Zaprzyjaźnieni lekarze chcą polecieć, by przebadać i leczyć dzieci w domu dziecka i szkołach prowadzonych przez franciszkańskich misjonarzy.

Zapraszamy na stronę Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego - www.sekretariatmisyjny.pl

Wpłaty - 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij