Zbiórka Ratujemy przed rzezią - zdjęcie główne

Ratujemy przed rzezią

0 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Bocianowe Podlesie - awatar

Bocianowe Podlesie

Organizator zbiórki

URATUJ PRZED RZEŹNIĄ!

PODOPIECZNI FUNDACJI "BOCIANOWE PODLESIE" PROSZĄ O POMOC

Prosimy o pomoc dla naszych podopiecznych, których już raz uratowaliśmy przed śmiercią. Wtej chwili brakuje nam środków na wyżywienie i utrzymanie zwierzaków. Koszty utrzymania i wyżywienia naszych podopiecznych wynoszą 6 tysięcy miesięcznie!

W 2014 roku interweniowaliśmy w sprawie koni przeznaczonych na rzeź, wykupując od lokalnych rolników 10 koni zimnokrwistych. Niedługo potem do naszych mieszkańców dołączyły również trzy kozy, sześć owiec i 4 -letnia świnka Balbina. 

Jednak wieści rozchodzą się szybko ...i do naszej fundacji zaczęli przybywać prywatni właścicielezwierząt ozdobnych i towarzyszących, którym znudziły sięekstrawaganckie "żywe zabawki". Nie mieliśmy sercaodmówić zwierzakom i zgodziliśmy się przyjąć: Nieoficjalnie i anonimowo podrzucano namrównież koty, których obecnie mamy 20, i psa Miśka. 

Mieszkańcy naszej fundacji mają dodyspozycji obszerny trawiasty teren o powierzchni 5 ha z dostępem dojeziora, na którym to terenie przebywają w okresie wiosenno –letnim. Jesienią i zimą zwierzaki przebywają w swoich stajenkach,wyposażonych w oddzielne ogrodzone wybiegi, przystosowaneodpowiednio dla każdego gatunku: np. dla Balbiny posiadamy wybieg błotnisty, dla danieli wybieg piaczysty z drzewami do ocierania poroża. Kurkom i ptakom zbudowaliśmy domki, w których mogą sięschronić, mają również swobodny dostęp do strumyka. 

Nasze zwierzaki utrzymywaliśmy dotychczas dzięki koniom uratowanym od śmierci. Przeszły oneszkolenie pod siodło, a następnie zostały przystosowane do zajęć hipoterapii. Prócz hipoterapii, nasze konie doskonale sprawdzająsię do jazdy rekreacyjnej lub do powożenia bryczką. Posiadamy otwartą ujeżdżalnię, piękny teren do jazdy w terenie, a także zadaszoną, ale nieogrzewaną ujeżdżalnię do zajęć hipoterapii.Nie posiadamy jednak ogrzewanego miejsca do prowadzenia hipoterapii wokresie jesienno – zimowym. 

Najbardziej dotkliwy jest dla nas inaszych zwierzaków brak instruktora jazdy konnej, który opuścił nas z przyczyn osobistych. W ten sposób całkowicie straciliśmy możliwość utrzymywania naszych podopiecznych. Problemy finansowe odebrały nam także możliwość reklamowania fundacji i naszych koni, przez co popadamy w coraz większe problemy finansowe. Obecnie ledwo wiążemy koniec zkońcem, boimy się, że będziemy musieli oddać uratowane zwierzęta do rzeźni.   

Prosimy, pomóżcie nam uratować zwierzęta!

Mamy wspaniałe zwierzaki i teren z ogromnym niewykorzystanym potencjałem. 

Apelujemy nie tylko do darczyńców,ale także do wolontariuszy, inwestorów i instruktorów.Potrzebujemy każdej pomocy. 

Przyjedźcie, odwiedźcie nas! Wierzymy, że razem uda się uratować to miejsce. 


Poniżej zamieszczamy nasz numer rachunku bankowego oraz nasze 


Fundacja "Bocianowe Podlesie"

Grębiszew, ul. Rozwojowa 79

05-300 Mińsk Mazowiecki


Dziękujemy

Członkowie fundacji "Bocianowe Podlesie"


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Bocianowe Podlesie - awatar

Bocianowe Podlesie

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij