Zbiórka Ratujemy przed rzezią - miniaturka zdjęcia

Ratujemy przed rzezią

Zbiórka Ratujemy przed rzezią - zdjęcie główne

Ratujemy przed rzezią

0 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Bocianowe Podlesie - awatar

Bocianowe Podlesie

Organizator zbiórki

URATUJ PRZED RZEŹNIĄ!

PODOPIECZNI FUNDACJI "BOCIANOWE PODLESIE" PROSZĄ O POMOC

Prosimy o pomoc dla naszych podopiecznych, których już raz uratowaliśmy przed śmiercią. Wtej chwili brakuje nam środków na wyżywienie i utrzymanie zwierzaków. Koszty utrzymania i wyżywienia naszych podopiecznych wynoszą 6 tysięcy miesięcznie!

W 2014 roku interweniowaliśmy w sprawie koni przeznaczonych na rzeź, wykupując od lokalnych rolników 10 koni zimnokrwistych. Niedługo potem do naszych mieszkańców dołączyły również trzy kozy, sześć owiec i 4 -letnia świnka Balbina. 

Jednak wieści rozchodzą się szybko ...i do naszej fundacji zaczęli przybywać prywatni właścicielezwierząt ozdobnych i towarzyszących, którym znudziły sięekstrawaganckie "żywe zabawki". Nie mieliśmy sercaodmówić zwierzakom i zgodziliśmy się przyjąć: Nieoficjalnie i anonimowo podrzucano namrównież koty, których obecnie mamy 20, i psa Miśka. 

Mieszkańcy naszej fundacji mają dodyspozycji obszerny trawiasty teren o powierzchni 5 ha z dostępem dojeziora, na którym to terenie przebywają w okresie wiosenno –letnim. Jesienią i zimą zwierzaki przebywają w swoich stajenkach,wyposażonych w oddzielne ogrodzone wybiegi, przystosowaneodpowiednio dla każdego gatunku: np. dla Balbiny posiadamy wybieg błotnisty, dla danieli wybieg piaczysty z drzewami do ocierania poroża. Kurkom i ptakom zbudowaliśmy domki, w których mogą sięschronić, mają również swobodny dostęp do strumyka. 

Nasze zwierzaki utrzymywaliśmy dotychczas dzięki koniom uratowanym od śmierci. Przeszły oneszkolenie pod siodło, a następnie zostały przystosowane do zajęć hipoterapii. Prócz hipoterapii, nasze konie doskonale sprawdzająsię do jazdy rekreacyjnej lub do powożenia bryczką. Posiadamy otwartą ujeżdżalnię, piękny teren do jazdy w terenie, a także zadaszoną, ale nieogrzewaną ujeżdżalnię do zajęć hipoterapii.Nie posiadamy jednak ogrzewanego miejsca do prowadzenia hipoterapii wokresie jesienno – zimowym. 

Najbardziej dotkliwy jest dla nas inaszych zwierzaków brak instruktora jazdy konnej, który opuścił nas z przyczyn osobistych. W ten sposób całkowicie straciliśmy możliwość utrzymywania naszych podopiecznych. Problemy finansowe odebrały nam także możliwość reklamowania fundacji i naszych koni, przez co popadamy w coraz większe problemy finansowe. Obecnie ledwo wiążemy koniec zkońcem, boimy się, że będziemy musieli oddać uratowane zwierzęta do rzeźni.   

Prosimy, pomóżcie nam uratować zwierzęta!

Mamy wspaniałe zwierzaki i teren z ogromnym niewykorzystanym potencjałem. 

Apelujemy nie tylko do darczyńców,ale także do wolontariuszy, inwestorów i instruktorów.Potrzebujemy każdej pomocy. 

Przyjedźcie, odwiedźcie nas! Wierzymy, że razem uda się uratować to miejsce. 


Poniżej zamieszczamy nasz numer rachunku bankowego oraz nasze 


Fundacja "Bocianowe Podlesie"

Grębiszew, ul. Rozwojowa 79

05-300 Mińsk Mazowiecki


Dziękujemy

Członkowie fundacji "Bocianowe Podlesie"


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Bocianowe Podlesie - awatar

Bocianowe Podlesie

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij