Alicja Chlasta - awatar

Alicja Chlasta

Organizator zbiórki

Aktualizacj! 31.07. 2018
Dziś Rafał jest przenoszony z intensiv care na medium care.


Aktualizacja! 28.07.2018 - wiadomość od Zosi!
Stan Rafała jest stabilny. Jest z nim kontakt. To znaczy reaguje na pytania skinieniem głowy. Jeszcze nie mówi, ponieważ po intubacji ma naruszone gardło i krtań. Ma wysoką gorączkę, być może jest to jakas infekcja w płucach. Cały też czas ma podawane środki uspokajające. Lekarka powiedziała, że pacjenci po urazach głowy są nadpobudliwi i chcą natychmiast zrywać się z łóżek, stąd te środki. Cały czas przebywa na intensywnej terapii. Kiedy jego stan się poprawi, zostanie przeniesiony na neurologię. Może to potrwać kilka dni, ale i również tygodnie. Potem rehabilitacja. Jeśli chodzi o sam wypadek, stało się to w weekend, w czasie wolnym. Rafał, mimo, że jest zatrudniony legalnie, nie był tu ubezpieczony. Został ubezpieczony już po wypadku. Ja mieszkam w domu przyszpitalnym dla rodzin pacjentów. Pierwsze dwa tygodnie opłacił Rafała pracodawca. Opiekę Rafał ma tutaj wspaniałą. Miejmy nadzieję, że najgorsze jest już za nami i teraz będzie coraz lepiej, ale ile to potrwa, jeszcze kompletnie nie wiadomo.
Będę Państwa w miarę regularnie informować.

Aktualizacja! 23.07.2018
Proszę Państwa, zwiększyłam kwotę zbiórki na leczenie, rehabilitację i pomoc dla Rafała do 28 tys. i już uzasadniam dlaczego.  Rafał nadal jest jeszcze w śpiączce. W ubiegłym tygodniu próbowano zmniejszyć mu leki wprowadzające w śpiączkę farmakologiczną, ale źle to znióśł i ponownie wprowadzono go w głębsze uśpienie. Wiemy już na pewno, że jego leczenie będzie w Holandii  trwało co najmniej 6-8 tygodni!  Dopiero po tym czasie lekarze pozwolą przewieźć go do Polski.  Potem jeszcze leczenie i rehabilitacja. I nie wiemy czy w szpitalu czy już w domu! Wszystko zależy w jakim kierunku zdrowienie Rafał pójdzie.
Zosia jest cały czas przy nim i jutro dzięki Waszej pomocy jedzie tam Jacek, tata Rafała.
Koszt samych noclegów wynosi na jedną osobę około 120 złotych za dobę!   

Dzisiaj lekarze po raz drugi podali Rafałowi mniejszą dawkę leków, które utrzymują go w stanie śpiączki. Miejmy nadzieję, że tym razem Rafał przyjmie to dobrze.

Dziękujemy Wam za nieustająca pomoc. Dajecie świadectwo, że dobro nie ma granic. 


17.07.2018
Bardzo Was proszę o pomoc dla moich przyjaciół Zosi, Jacka i ich jedynego syna Rafała. Kilka dni temu zawalił się im świat. Ich syn Rafał miał poważny wypadek i leży w szpitalu, w Holandii, gdzie wyjechał do pracy.  Zosia i Jacek pół roku temu stracili pracę, gdyż ich firma przeorganizowała się i tak naprawdę nie mają na życie, a co dopiero na wyjazd do Holandii, późniejsze leczenie syna, rehabilitację, lekarstwa.  :( 

Zosia zapożyczyła się i jest już przy swoim synu, ale tylko ona. Lekarze oceniają stan Rafała na poważny, ale stabilny. Rafał ma pękniętą czaszkę i obrzęk mózgu. Jego leczenie potrwa jeszcze bardzo długo zanim będzie mógł wrócić do domu.  Lekarze ocenią, że z całą pewnością będzie musiał być w szpitalu około 2 miesięcy!  A potem jeszcze czekać go będzie leczenie w domu, rehabilitacja ... toż to są ogromne koszty!  :(

Błagam Was! Pomóżcie. Niech ona spokojnie zajmie się swoim jedynym dzieckiem bez rozpaczy i stresu na ile starczy jej pieniędzy. Niech ojciec też ma szansę pojechania do niego. :(

Sprawa jest bardzo poważna. Rafał to dzielny, młody człowiek. Marzy o podróżach. Dopiero wchodzi w życie. W ubiegłym roku zdał maturę.  W tym roku pojechał do Afryki. Całe ubiegłe lato pracował na ten wyjazd. 

To MUSI mieć dobre zakończenie. 

Aktualności

 • Alicja Chlasta - awatar

  Alicja Chlasta

  29.08.18
  29.08.18

  Drodzy Wspieracze! Rafał jest już w domu i czuje się coraz lepiej. Jest cały czas pod opieką neurologa, ale na tę chwilę wyglada na to, że wszystko idzie w dobrym kierunku i dlatego podjęłam decyzję o zamknięciu zbiórki. Niebagatelna kwota, którą zebraliście na pomoc dla Rafała w sporej części poszła na opiekę Rafała w Holandii, pobyt Zosi i Jacka tam przy nim, przewiezienie go do Polski i opłatę lekarzy w Polsce. Pozostała kwota będzie przeznaczona na dalsze leczenie, rehabilitację i tymczasowe utrzymanie Rafała, gdyż w obecnej chwili nie ma szans na pójście do pracy. Bardzo Wam dziękujemy za tak duże wsparcie, miłość i wpłaty. Dzięki Wam cała ta tragedia mogła znaleźć dobre zakończenie.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.07.18
  25.07.18

  trzymamy kciuki

  • Alicja Chlasta - awatar

   Alicja Chlasta - Organizator zbiórki

   28.07.18
   28.07.18

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.07.18
  22.07.18

  Powrotu do pełnego zdrowia życzę Rafalowi a Państwu siły i pewności, że wszystko będzie dobrze! Alina, znajoma Małgosi R.

  • Alicja Chlasta - awatar

   Alicja Chlasta - Organizator zbiórki

   23.07.18
   23.07.18

   Dziękuję w imieniu Rodziny.

Alicja Chlasta - awatar

Alicja Chlasta

Organizator zbiórki

Wpłaty - 317

Anonimowy Darczyńca - awatar
65
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ula N - awatar
20
Ula N
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
6
Anonimowy Darczyńca
Łukasz Lisik - awatar
50
Łukasz Lisik
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Bartosz - awatar
20
Bartosz
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.