Zbiórka Pomoc dla Adasia  - zdjęcie główne

Pomoc dla Adasia

440 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Kasprzak - awatar

Monika Kasprzak

Organizator zbiórki

Jestem mama 7-letniego Adasia który cierpi na autyzm.Adaś urodził się 4 lutego 2009 roku. Jego rozwój ruchowy i emocjonalny w okresie niemowlęcym przebiegał prawidłowo. Głużył i gaworzył o czasie. Kontaktował się odpowiednio do wieku. Chętnie brał udział w zabawach. W wieku 2,5 lat zachowanie Adasia zaczęło nas niepokoić. Adaś się zatrzymał, a nawet uwstecznił w rozwoju. Przestał mówić. Niechętnie się komunikował. Pojawiły się lęki i ataki niezrozumiałego dla nas płaczu.
Zaniepokojeni nieprawidłowym rozwojem funkcji mowy, zgłosiliśmy się do Dziecięcego Szpitala  Klinicznego w Lublinie Oddział Pediatrii i Neurologii, gdzie zostały przeprowadzone badania diagnostyczne.  
W 2012 roku stwierdzono u Adasia autyzm dziecięcy. Zgodnie z zaleceniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej rozpoczęliśmy nowe życie, dopasowane w pełni do potrzeb Adasia.
Z roku na rok praca nad rozwojem naszego syna była coraz trudniejsza. Adaś nie mówi do dziś. Pojawiła się wzmożona agresja, a nawet autoagresja. To zachowanie wyłącza naszego Adasia. Nie możemy znieść krzywdy jaką sobie sam wyrządza.  Chcemy uniknąć psychofarmakoterapii, czyli podania Adasiowi leków psychotropowych, które niszczą człowieka.
Od kilku lat śledzimy temat terapii komórkami macierzystymi stosowanej u dzieci z autyzmem. Na autyzm nie ma lekarstwa. Głównym celem terapii jest zmniejszanie zaburzeń związanych z chorobą, polepszenie warunków życia i nauki niezależności w codziennym funkcjonowaniu.
W lubelskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym do eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi zakwalifikowano kilkanaścioro dzieci z chorobami neurologicznymi. W tym gronie jest nasz Adaś. Niestety terapia nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jej koszt to około 60 tys. zł. I najprawdopodobniej Adasia organizm wraz z wiekiem będzie potrzebował kolejnych dawek-serii komórek macierzystych.

O pierwszych sukcesach eksperymentu można poczytać na stronie:
Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3836247,terapia-komorkami-macierzystymi-przyniosla-efekty-mowia-rodzice-dominiki-foto,id,t.html

Prosimy Państwa o pomoc. To jest szansa dla nasZego Synka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Adrian Wielkolinski - awatar

    Adrian Wielkolinski

    20.12.2016
    20.12.2016

    Udustepnij

440 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Kasprzak - awatar

Monika Kasprzak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Wiesław Kasprzak - awatar
Wiesław Kasprzak
5
Adrian Wielkolinski - awatar
Adrian Wielkolinski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij