Zbiórka Pomoc dla Adasia  - zdjęcie główne

Pomoc dla Adasia

440 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Kasprzak - awatar

Monika Kasprzak

Organizator zbiórki

Jestem mama 7-letniego Adasia który cierpi na autyzm.Adaś urodził się 4 lutego 2009 roku. Jego rozwój ruchowy i emocjonalny w okresie niemowlęcym przebiegał prawidłowo. Głużył i gaworzył o czasie. Kontaktował się odpowiednio do wieku. Chętnie brał udział w zabawach. W wieku 2,5 lat zachowanie Adasia zaczęło nas niepokoić. Adaś się zatrzymał, a nawet uwstecznił w rozwoju. Przestał mówić. Niechętnie się komunikował. Pojawiły się lęki i ataki niezrozumiałego dla nas płaczu.
Zaniepokojeni nieprawidłowym rozwojem funkcji mowy, zgłosiliśmy się do Dziecięcego Szpitala  Klinicznego w Lublinie Oddział Pediatrii i Neurologii, gdzie zostały przeprowadzone badania diagnostyczne.  
W 2012 roku stwierdzono u Adasia autyzm dziecięcy. Zgodnie z zaleceniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej rozpoczęliśmy nowe życie, dopasowane w pełni do potrzeb Adasia.
Z roku na rok praca nad rozwojem naszego syna była coraz trudniejsza. Adaś nie mówi do dziś. Pojawiła się wzmożona agresja, a nawet autoagresja. To zachowanie wyłącza naszego Adasia. Nie możemy znieść krzywdy jaką sobie sam wyrządza.  Chcemy uniknąć psychofarmakoterapii, czyli podania Adasiowi leków psychotropowych, które niszczą człowieka.
Od kilku lat śledzimy temat terapii komórkami macierzystymi stosowanej u dzieci z autyzmem. Na autyzm nie ma lekarstwa. Głównym celem terapii jest zmniejszanie zaburzeń związanych z chorobą, polepszenie warunków życia i nauki niezależności w codziennym funkcjonowaniu.
W lubelskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym do eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi zakwalifikowano kilkanaścioro dzieci z chorobami neurologicznymi. W tym gronie jest nasz Adaś. Niestety terapia nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jej koszt to około 60 tys. zł. I najprawdopodobniej Adasia organizm wraz z wiekiem będzie potrzebował kolejnych dawek-serii komórek macierzystych.

O pierwszych sukcesach eksperymentu można poczytać na stronie:
Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3836247,terapia-komorkami-macierzystymi-przyniosla-efekty-mowia-rodzice-dominiki-foto,id,t.html

Prosimy Państwa o pomoc. To jest szansa dla nasZego Synka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Adrian Wielkolinski - awatar

    Adrian Wielkolinski

    20.12.2016
    20.12.2016

    Udustepnij

440 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Kasprzak - awatar

Monika Kasprzak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Wiesław Kasprzak - awatar
Wiesław Kasprzak
5
Adrian Wielkolinski - awatar
Adrian Wielkolinski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij