Monika Kasprzak - awatar

Monika Kasprzak

Organizator zbiórki

Jestem mama 7-letniego Adasia który cierpi na autyzm.Adaś urodził się 4 lutego 2009 roku. Jego rozwój ruchowy i emocjonalny w okresie niemowlęcym przebiegał prawidłowo. Głużył i gaworzył o czasie. Kontaktował się odpowiednio do wieku. Chętnie brał udział w zabawach. W wieku 2,5 lat zachowanie Adasia zaczęło nas niepokoić. Adaś się zatrzymał, a nawet uwstecznił w rozwoju. Przestał mówić. Niechętnie się komunikował. Pojawiły się lęki i ataki niezrozumiałego dla nas płaczu.
Zaniepokojeni nieprawidłowym rozwojem funkcji mowy, zgłosiliśmy się do Dziecięcego Szpitala  Klinicznego w Lublinie Oddział Pediatrii i Neurologii, gdzie zostały przeprowadzone badania diagnostyczne.  
W 2012 roku stwierdzono u Adasia autyzm dziecięcy. Zgodnie z zaleceniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej rozpoczęliśmy nowe życie, dopasowane w pełni do potrzeb Adasia.
Z roku na rok praca nad rozwojem naszego syna była coraz trudniejsza. Adaś nie mówi do dziś. Pojawiła się wzmożona agresja, a nawet autoagresja. To zachowanie wyłącza naszego Adasia. Nie możemy znieść krzywdy jaką sobie sam wyrządza.  Chcemy uniknąć psychofarmakoterapii, czyli podania Adasiowi leków psychotropowych, które niszczą człowieka.
Od kilku lat śledzimy temat terapii komórkami macierzystymi stosowanej u dzieci z autyzmem. Na autyzm nie ma lekarstwa. Głównym celem terapii jest zmniejszanie zaburzeń związanych z chorobą, polepszenie warunków życia i nauki niezależności w codziennym funkcjonowaniu.
W lubelskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym do eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi zakwalifikowano kilkanaścioro dzieci z chorobami neurologicznymi. W tym gronie jest nasz Adaś. Niestety terapia nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jej koszt to około 60 tys. zł. I najprawdopodobniej Adasia organizm wraz z wiekiem będzie potrzebował kolejnych dawek-serii komórek macierzystych.

O pierwszych sukcesach eksperymentu można poczytać na stronie:
Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3836247,terapia-komorkami-macierzystymi-przyniosla-efekty-mowia-rodzice-dominiki-foto,id,t.html

Prosimy Państwa o pomoc. To jest szansa dla nasZego Synka

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

  • Adrian Wielkolinski - awatar

    Adrian Wielkolinski

    20.12.16
    20.12.16

    Udustepnij

Monika Kasprzak - awatar

Monika Kasprzak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Wiesław Kasprzak - awatar
5
Wiesław Kasprzak
Adrian Wielkolinski - awatar
100
Adrian Wielkolinski
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij