Zbiórka Chcę żyć zwyczajnie... - zdjęcie główne

Chcę żyć zwyczajnie...

1 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Wolna Agnieszka - awatar

Wolna Agnieszka

Organizator zbiórki

Mam na imię Oliwka i bardzo chcę móc się normalnie rozwijać. Niestety od samego początku wszystko szło nie tak. Najpierw mojej mamusi odkleiło się łożysko w 34 tygodniu ciąży i trzeba było mnie wyciągnąć na świat. Bardzo jeszcze nie chciałam, nie byłam gotowa. Urodziłam się mocno niedotleniona i otrzymałam tylko 2 punkty w skali Apgar, stwierdzono zamartwicę okołoporodową i kazano mamusi nastawić się na ciężką pracę ze mną, której efektów nikt nie jest w stanie do dziś przewidzieć, bo też ciągle pojawiają się nowe przeszkody. Ja jednak wiem, że muszę żyć. Moja mamusia straciła 2 lata wcześniej mojego braciszka, który urodził się w 21. tygodniu ciąży i po prostu nie dał rady. Dlatego ja staram się być dzielną dziewczynką i  walczę każdego dnia o siłę.
Mamusia wiedziała, że jako wcześniak będę potrzebowała na wszystko więcej czasu, codziennie ćwiczy ze mną w domu i jeździ na rehabilitacje (niestety zabiegi refundowane odbywają się tylko raz w tygodniu). Znoszę to mniej lub bardziej dzielnie, a moja mamusia ćwiczy ze mną pomimo mojego płaczu i niechęci, za co jestem jej ogromnie wdzięczna, bo wiem, że to dla mojego dobra. Niestety, żebynie było nam za łatwo pojawiły się długotrwałe, wielokrotne ataki drgawek…

We wrześniu ubiegłego roku usłyszałyśmy z mamusią pierwszą diagnozę – padaczka. Moje małe ciałko pada wykończone po każdym ciężkim ataku, a miliony wstrząsów blokują pracę mojego mózgu, hamując mój rozwój.  Jakby tego było mało konsultacja kardiologiczna wykazała zaburzenia pracy mojego serduszka, muszę przyjmować leki, które tę pracę wyrównują. Niestety muszę przez to brać inne leki przeciwko padaczce. Skoro są leki wydawało się nam, że wszystko będzie lepiej, niestety nie reaguję na leki tak jak należy. W dodatku te leki, które podaje się przeciwko silnej padaczce u tak małych, jak ja, dzieci niszczą organizm, powodują wiotkość mięśni i hamują rozwój intelektualny. Ja płaczę, bo nie rozumiem co się ze mną dzieje, ale wiem, że mama też płacze, w nocy kiedy nie widzę, bo dla mnie ma zawsze uśmiech.
Nie chcę by mama płakała, Chcę normalnie żyć, rozwijać się, powiedzieć do niej „Mamusiu, kocham Cię” i podziękować za cały wysiłek jaki wkłada codziennie w to bym mogła jak najnormalniej żyć. Na razie wykluczono hemimegalencefalię i zespół Rasmussena, ale nadal nie mamy konkretnej odpowiedzi na pytanie skąd ogniska padaczki w mojej głowie.
Mamusia dowiedziała się, że w Niemczech można przeprowadzić 14-dniowe EEG, co umożliwia ciągłą obserwację ataków w mózgu, mamy nadzieję, że pozwoli to odkryć wreszcie jakiś schemat, który pozwoli określić jakie kroki podjąć bym mogła normalnie żyć. Nie mogę jednak czekać, każdy kolejny atak niszczy mój mózg powodując zaburzenia pracy całego organizmu. Ja bardzo chcę być zdrowa, chcę by moja rehabilitacja zaczęła wreszcie przynosić spodziewane efekty, bo na razie jest to syzyfowa praca, czego się nauczę po kolejnym ataku zwykle zapominam.
Za okazane wsparcie i wszystkie wpłaty już teraz bardzo, bardzo obie z mamusią dziękujemy, Zostaną one w całości wykorzystane na dalszą diagnostykę, leczenie i rehabilitację . 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Wolna Agnieszka - awatar

Wolna Agnieszka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij