Pomoc w wstaniu na nogi

1 625 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafał Pikoluk - awatar

Rafał Pikoluk

Organizator zbiórki

Nazywam się Rafał Pikoluk, mam 26 lat. W listopadzie ubiegłego roku miałem wypadek komunikacyjny w pracy w wyniku którego doszło do złamania kręgosłupa w odcinku piersiowym oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku lędźwiowym jak i licznych obrażeń wewnętrznych bezpośrednio zagrażających życiu.Przeszedłem bardzo skomplikowaną i poważną operację kręgosłupa w Klinice Uniwersyteckiej w Gdańsku po której zaczęła się dalsza walka o życie i stopniowe odzyskiwanie utraconej w wyniku wypadku sprawności. Bezpośrednio po operacji trafiłem na rehabilitację neurologiczną również w Klinice Uniwersyteckiej w Gdańsku gdzie przebywałem 4 miesiące. To była niesamowicie ciężka walka o każdy kolejny dzień mojego życia i wielka niepewność co dalej. Cały mój świat się zawalił, ten potworny wypadek przekreslił w jednej minucie moje plany, marzenia i cele życiowe. W kwietniu tego samego roku w którym doszło do wypadku ożeniłem się, oczekiwaliśmy z żoną na narodziny naszej upragnionej córeczki Zosi. Zrozumiałem, że muszę walczyć, że nie mogę się poddać bo mam dla kogo żyć. Ta walka wciąż trwa chociaż bywają okresy zwątpienia i załamania ale każdy najdrobniejszy sukces jaki osiągm w wyniku ciągłej i systematycznej rehabilitacji jest dla mnie bodźcem i motywacją do dalszej walki o lepsze jutro i lepszą przyszłość. Po odbytej rehabilitacji w Gdańsku trafiłem na oddział rehabilitacji Neurologicznej w Morągu gdzie przebywałem następny miesiąc, a później zostałem zakwalifikowany na dzienną rehabilitację 6 tygodniową przy Szpitalu Powiatowym w Nidzicy. Aktualnie oczekuję na  kwalifikację na rehabilitację w Klinice Uniwersyteckiej w Olsztynie. Stan mojego zdrowia po 7 miesięcznej i ciągłej rehabilitacji uległ znacznej poprawie ale abym doszedł do znacznie większej sprawności fizycznej i samodzielnego poruszania się potrzebna jest jeszcze długa i specjalistyczna rehabilitacja dla osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, która niestety jest bardzo droga i nie refundowana przez NFZ. Miesięczne koszty takiej specjalistycznej rehabilitacji przekraczają jednak moje możliwości finansowe dlatego zwracam się o pomoc i wsparcie finansowe do wszystkich osób dobrej woli dla których los drugiego człowieka nie jest obojętny. Mam dopiero 26 lat i perspektywa poruszania się do końca życia na wózku inwalidzkim jest dla mnie przerażająca. Dalsza choć jeszcze długa specjalistyczna rehabilitacja daje mi szansę na odzyskanie czucia w konczynach dolnych oraz samodzielne poruszenie się,co jest największym marzeniem mojego życia. Głęboko wierzę, że dzięki Państwa pomocy i wsparciu uda się mi to marzenie spełnić.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Rafał Pikoluk - awatar

  Rafał Pikoluk

  28.01.2020
  28.01.2020

  https://www.se.pl/olsztyn/koszmarny-wypadek-przykul-rafala-do-wozka-pomozmy-mu-z-niego-wstac-aa-L2Hn-6hn1-Upzv.html

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.08.2019
  03.08.2019

  Dużo zdrowia życzę

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.07.2019
  09.07.2019

  Życzę dużo siły i wytrwałości w walce z chorobą. Ma Pan dla kogo żyć i głęboko wierzę, że uda się odzyskać sprawność.

 • zuz Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą! - awatar

  zuz Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

  08.07.2019
  08.07.2019

  Powodzenia!!!!

 • Daniel - awatar

  Daniel

  08.07.2019
  08.07.2019

  Nigdy sie nie poddawaj

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.07.2019
  04.07.2019

  Wracaj Pikol do zdrowia!!!

1 625 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafał Pikoluk - awatar

Rafał Pikoluk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 51

kamkam - awatar
kamkam
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Bożena Żbikowska - awatar
Bożena Żbikowska
30
Ewa Borucka - awatar
Ewa Borucka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
marcinek - awatar
marcinek
20
Grzegorz Szymański - awatar
Grzegorz Szymański
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij