Zbiórka Płeć Nie Znaczy - miniaturka zdjęcia

Płeć Nie Znaczy

Płeć Nie Znaczy

65 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać teraz
 
Daniel Weiss - awatar

Daniel Weiss

Organizator zbiórki


Cześć nazywam się Daniel W. Weiss (zdjęcie powyżej) i jestem fotografem oraz autorem projektu Płeć Nie Znaczy nad, którym prace rozpocząłem w lutym 2018 roku. Na realizacje przeznaczyłem większość swojego czasu oraz środków, zmieniając również tryb edukacji dla kompletnego poświęcenia się. 


Zacząłem szukać ludzi na instagramie, oraz innych portalach, jeździć po Polsce tworząc sesje zdjęciowe. W sierpniu 2018 roku, zacząłem publikację zdjęć na instagramie oraz doszło do mojej debiutanckiej wystawy w Inkubatorze Kultury Pireus.

OPIS PROJEKTU

Tematem moich zainteresowań poznawczych jest tworzenie obrazu indywidualnej tożsamości w sferze cielesności, płci oraz wizerunku, a celem artystycznych poszukiwań – poruszenie tematu „męskości” i „kobiecości”  oraz odchodzenia od powielanych przez społeczeństwo stereotypów dotyczących płci biologicznej. Tworzę pewnego rodzaju fuzję pojęć płci, którą nazywam feminimęskością.
Sama idea zrobienia fotograficznego projektu pojawiła się w mojej głowie w czasie refleksji nad tym, co spotykało zarówno mnie, jak i inne osoby w szkole, czyli ostracyzm społeczny. W przypadku chłopców było to spowodowane niższym wzrostem czy  brakiem zainteresowania piłką nożną , a w przypadku dziewczyn – „skąpym” ubiorem lub wczesnym dojrzewaniem płciowym. Później zainteresowałem się kwestią osób transseksualnych, dla których brak znaczenia płci w społeczeństwie podnosi ich komfort życia. Kolejnym z czynników było zjawisko makijażu wśród chłopców oraz ruchy ciałopozytywności. Pierwsze zdjęcia pochodzą z 2017 roku, ale intensywniejszą pracę zacząłem wiosną 2018 roku.

Symbolika kolorów kulturowo przypisanych do płci, czyli różowego i niebieskiego traci znaczenie. Nie chodzi o to, żeby nagle zacząć ubierać dziewczynki na niebiesko, a chłopców na różowo, ponieważ to by nic nie zmieniło.  Zależy mi zaprzestaniu identyfikowania czegoś tak podstawowego jak kolory z płcią. To zamknięte koło – dziewczynki są od najmłodszych lat otaczane różowymi ubraniami, zabawkami i często też przez presję społeczną wybierają właśnie ten kolor, a chłopcy za to są wyśmiewani, kiedy lubią rzeczy „zarezerwowane” dla dziewczyn.

Pojęcie – feminimęskość – które kiedyś przyszło mi do głowy, jest esencją mojego projektu. Chciałem pokazać, że choć kulturowo próbuje się nas wepchnąć w jakieś ramy, nie musimy za wszelką cenę udowadniać sobie i innym, że jesteśmy mężczyznami przez duże „m” lub kobietami przez duże „k”. Czynnikiem kreowania indywidualnej tożsamości nie musi być płeć.


Środki uzyskane ze zbiórki przeznaczę na rozwój projektu, wyjazdy do innych miast Polski niż Poznań, czas wolny od etatowej pracy, wydruki, sprzęt, oraz promocję itp.

Osiągnięcia:
-wystawa w Inkubatorze Kultury Pireus (sierpień 2018)
-zaprojektowanie albumu fotograficznego przez Karolinę Kaczkmarek

SOCIAL MEDIA

www.instagram.com/plecnieznaczy
www.facebook.com/plecnieznaczy

www.instagram.com/daniel_wweiss

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    07.01.19
    07.01.19

    Jejuuuu świetna akcja!!!! Pozdrawiam, również fotograf 👌 M.S

65 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać teraz
 
Daniel Weiss - awatar

Daniel Weiss

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Jagoda - awatar
Jagoda
20
Mikołaj Szufa - awatar
Mikołaj Szufa
11
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Daria Naroc - awatar
Daria Naroc
5
Szymon Leśniewski - awatar
Szymon Leśniewski
5
Julek Sumisu - awatar
Julek Sumisu
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij