Zbiórka Pożar ważne, że żyją Nowe Bystre - miniaturka zdjęcia

Pożar ważne, że żyją Nowe Bystre Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pożar ważne, że żyją Nowe Bystre - zdjęcie główne

Pożar ważne, że żyją Nowe Bystre

40 655 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 417 osób
Wpłać terazUdostępnij
 


Kasia, 26-latka z Nowego Bystrego, jest najstarsza z czworga rodzeństwa.

Poświęciła wszystko dla swoich braci - od trzech lat jest rodziną zastępczą dla dwunastoletniego Kacpra i ośmioletnich bliźniaków: Dominika i Maxymiliana. Max jest dzieckiem autystycznym.

Kasia dźwiga krzyż większy niż nie jeden człowiek i nieustannie ma pod górę. Wszystko zaczęło się od narodzin bliźniaków, nad którymi opiekę dotychczas sprawowała  poruszajaca  się na wózku inwalidzkim ciocia, cierpiąca na łamliwość kości. Rodzice przestali się interesować dziećmi.  Ciocia była dla nich największym oparciem, chociaż sama potrzebowała pomocy, jednak nigdy nie narzekała i z wielkimi trudnościami, ale zmagała się z opieką nad trójką dzieci.

 Z momentem przekroczenia przez dziewczynę progu dorosłości, podjęła ona najważniejszą decyzję w całym swoim dotychczasowym życiu. Wyrzekła się swojej młodości, wolności i przywilejów, jakie niesie ze sobą beztroskie życie nastolatki i całkiem poświęciła się rodzinie, bo ona jest dla niej największą wartością.

Jako 18-latka, zyskała prawo do opieki nad nieletnimi braćmi i stała się dla nich wtedy już nie tylko zastępczą matką, ale obojgiem rodziców. I tak, razem z niepełnosprawną ciocią, wiedli ciche i skromne życie. Kasia miała w niej powierniczkę, przyjaciółkę i doradczynię w kwestiach wychowania braci. Mogła na nią liczyć również z opieką nad niepełnosprawnym Maxem.

Dokładnie rok temu, tuż przed świętami Wielkanocnymi, ciocia trafiła do szpitala. Lekarze walczyli o jej życie do samego końca, jednak, po miesiącu – zmarła. Rodzina czuła, że w tym roku święta będą dla nich ciężkim i trudnym okresem. Po cioci, która dawała im ciepło ogniska domowego, pozostały jedynie wspomnienia miłości, którą obdarowywała ich przez te wszystkie lata. 

Na domiar złego, w nocy z 8 na 9 kwietnia, tuż po godzinie 1:00,  Kasię obudził dym i swąd spalenizny. Niezwłocznie wezwała pomoc, a szybko przybyłe jednostki straży pożarnej ustabilizowały sytuację. Powodem wzniecenia ognia było zwarcie instalacji elektrycznej, w wyniku czego spłonęło całe pomieszczenie kuchenne. Mogło dojść do tragedii, na szczęście rodzina wyszła z tego bez większych uszczerbków na zdrowiu.

Po pożarze konieczne jest:

 • wymienienie całej elektryki w domu
 • przeprowadzenie generalnego remontu kuchni
 • oraz zakup niezbędnego wyposażenia.

Kasia nie jest w stanie sama udźwignąć tego finansowo, a przez wzgląd na opiekę nad niepełnosprawnym Maxymilianem, który wymaga jej uwagi przez 24h/dobę, nie ma również możliwości przeprowadzenia remontu samodzielnie.

Max nie potrafi rozumieć, co się stało, ponieważ żyje we własnym świecie. Chłopiec potrzebuje stabilności i spokoju, których, Kasia, na chwilę obecną, nie potrafi mu zapewnić.

Przez wzgląd na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju, możliwości Kasi są wyjątkowo mocno ograniczone, dlatego – w tym trudnym, również dla nas wszystkich czasie, zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o nawet maleńką pomoc dla rodzeństwa Stochów.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Pomost Nadziei - awatar

  Fundacja Pomost Nadziei

  17.04.20
  17.04.20

  Prace ruszyły . Dziekujemy Wam z całego serca.

  Zdjęcie aktualizacji 47 940

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.05.20
  15.05.20

  trzymajcie sie Kasiu jak cos potrzeba to napisz [email protected] moze cos dla chlopcow

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.04.20
  14.04.20

  Maksiu! Chłopaku trzymaj się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.04.20
  14.04.20

  Zycze duzo zdrowia i trzymajcie sie mocno

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.04.20
  12.04.20

  Wesołych Świąt dla całej rodziny. Niech Pan Bóg ma was w swojej opiece!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.04.20
  11.04.20

  Mimo wszystko radosnych i zdrowych świat ....

40 655 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 417 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 417

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Malwina - awatar
Malwina
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
800
Sebastian Palamar - awatar
Sebastian Palamar
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jesiol - awatar
Jesiol
5
Koliba Murzasichle - awatar
Koliba Murzasichle
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij