Zbiórka Potrzebuję podjazdu, by działać - miniaturka zdjęcia

Potrzebuję podjazdu, by działać

Maciej Piekarz - awatar

Maciej Piekarz

Organizator zbiórki

Dzień dobry,

bardzo dziękuję Wszystkim Darczyńcom za Wasz obecny wkład w moją niezbędną inwestycję. W tym miejscu, będę Wam przekazywać informacje prosto z placu budowy. W lipcu zaczynam budowę podjazdu, prace potrwają około tygodnia. Od czego zaczniemy?

Całość rozpocznie się od wykonania wykopów głębokich na 1,20m, gdzie osadzone  zostaną stalowe słupy, które dźwigać będą konstrukcję podjazdu, liczącą blisko 18m długości. Następnie będzie wykonana kostka brukowa od końca podjazdu, do początku obecnego chodnika, abym po zjechaniu z podjazdu nie tkwił na trawniku (wymóg zarządcy). Potem podjazd zostanie skręcony i pomalowany. Finał prac będzie potwierdzony przez Inspektora Nadzoru Budowlanego. O szczegółach będę informować na bieżąco poprzez wydarzenie na Facebooku, które utworzę wkrótce.

Koszty inwestycji różnią się od szacunkowych, gdyż prace wykona inny wykonawca niż pierwotnie planowałem. W zamian za to podjazd wykonany będzie kompleksowo od A do Z, a kostkę brukową położy firma partnerska w ramach 1 umowy po mojej stronie. 

W związku ze zmianą kosztów, bardzo liczy się zebranie brakujących 2500zł do pierwotnie założonej ceny gdyż kwota ta jest mi niezbędna do zamknięcia inwestycji wraz ze znacznym wkładem własnym, koniecznym z powodu zmiany kwoty. Jeśli możesz mnie wesprzeć wpłacając dowolną kwotę lub udostępniając link znajomym, bardzo Ci dziękuję!

Jeśli nie znasz mnie osobiście, tutaj możesz przeczytać garść słów o mnie:  

Nazywam się Maciej Piekarz mam 32 lata oraz mnóstwo entuzjazmu, by podejmować każdy dzień, traktując go, jak najcenniejszy dar, mimo konieczności poruszania się na wózku. Życie i optymizm od zawsze były (i nadal są) moją największą pasją pomimo niepełnosprawności motorycznej od urodzenia, powstałej w wyniku zaniedbań okołoporodowych. Od pierwszych lat swojego istnienia łamię konwenanse, ukazując, iż niepełnosprawność fizyczna w gruncie rzeczy, nie jest żadną przeszkodą w realizowaniu planów i ścieżki kariery. Uczęszczając do szkoły na różnych etapach kształcenia byłem ambitny, gdyż zdawałem sobie sprawę, iż w przyszłości mogę konkurować wyłącznie wiedzą i chartem ducha. Upór, determinacja i wiara we własne siły, pozwoliły mi uzyskać tytuł licencjata, a później magistra z wynikiem bardzo dobrym. Wysiłki te zostały nagrodzone i od ponad 7 lat jestem osobą aktywną zawodowo. Chcąc pomagać innym założyłem fundację FAWON, aby również inni uwierzyli w swoją niezależność. Projekt pochłonął blisko połowę moich oszczędności w ciągu 2 lat funkcjonowania.

Jak każdy człowiek – na pewnym etapie życia, zacząłem myśleć o założeniu rodziny, nie poddając się wszystkim przeciwnościom. Niespełna 4 lata temu, poznałem najwspanialszą kobietę w swoim życiu, a sens mojego życia dopełnił się jeszcze bardziej, gdyż teraz ja jestem jedynym sensem życia Asi. Wiedząc jak bardzo się kochamy we wrześniu 2016 r. wzięliśmy ślub, i po nieco ponad roku naszego małżeństwa przyszła  na świat nasza upragniona córeczka Natalka, stając się ogromną częścią naszego życia, a jak pewnie część z Was wie, ja zawsze marzyłem o córci i Pan Bóg obdarował mnie tym wielkim marzeniem.

Kilka miesięcy temu z pomocą rodziny, udało się nam kupić mieszkanie z możliwie małym kredytem – usytuowane w bloku, żebyśmy mogli w nim zamieszkać, niezbędne jest wykonanie podjazdu o konstrukcji stalowej o łącznej długości niemal 18m,(złożyłem już projekt budowlany i otrzymałem akceptację zarządcy). Szacowany koszt inwestycji wynosi ok. 11 000zł. To jedyny sposób, abym miał szansę samodzielnie dostać się do naszego mieszkania, na chwilę obecną łącząc dochody moje i żony, nie jesteśmy w stanie sfinalizować projektu, bez kredytowania się.

Proszę po raz pierwszy w życiu o udzielenie wsparcia finansowego wszystkich ludzi dobrej woli – nawet niewielka kwota ma dla nas pryncypialne znaczenie. Liczy się absolutnie każdy przekazany 1 zł, więc całym sercem prosimy Państwa o pomoc.

Na życzenie udostępnię opis techniczny inwestycji, a poniżej przedstawiam orientacyjny wykaz elementów konstrukcji:

Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy!

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.06.18
  04.06.18

  Błogosławieństwa Bożego :)

  • Maciej Piekarz - awatar

   Maciej Piekarz - Organizator zbiórki

   06.06.18
   06.06.18

   Dziękuję i pamiętam w modlitwie!

 • Asia - awatar

  Asia

  20.04.18
  20.04.18

  Powodzenia Maćku i dużo szczęścia dla Ciebie, Żony i Córuni!

  • Maciej Piekarz - awatar

   Maciej Piekarz - Organizator zbiórki

   20.04.18
   20.04.18

   Dzięki z serca :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.10.17
  19.10.17

  Powodzenia Maćku! :)

  • Maciej Piekarz - awatar

   Maciej Piekarz - Organizator zbiórki

   23.10.17
   23.10.17

   Bardzo dziękuję za wsparcie i otaczam sercem!

Maciej Piekarz - awatar

Maciej Piekarz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 86

Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Paweł Wójcik - awatar
840
Paweł Wójcik
Paweł - awatar
200
Paweł
Anonimowy Darczyńca - awatar
1 000
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
250
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Asia - awatar
10
Asia
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Somder - awatar
5
Somder

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.