Zbiórka Rehabilitacja Ewy i Stephana - zdjęcie główne

Rehabilitacja Ewy i Stephana

23 688 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 264 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Przyjaciele Ewy i Stephana - awatar

Przyjaciele Ewy i Stephana

Organizator zbiórki

Ewa Drewnowska - to pochodząca z Moniek koło Białegostoku niezwykle ciepła, energiczna kobieta, wspaniała żona, kochająca mama, siostra, i przyjaciółka. Większość osób w miasteczku z życzliwością wspomina jej Mamę, legendarną nauczycielkę fizyki w miejscowym liceum, a także Tatę, który przez dziesięciolecia był tu znanym weterynarzem. Ewa obecnie mieszka w Niemczech, pracuje w instytucji promującej Polskę za granicą. Często odwiedza rodzinne strony.

Także mąż Stephan, dyrektor Muzeum Historii Brandenburgii i Prus w Wustrau, od lat współpracuje z polskimi partnerami, działając na rzecz lepszego zrozumienia polsko-niemieckiej historii oraz pojednania obu narodów. Ostatnio realizował wspólny projekt historyczny z monieckim liceum.

Niestety w sierpniu tego roku, wracając z urlopu w Polsce, Ewa i jej rodzina ulegli poważnemu wypadkowi. W ich auto wjechał jadący z prędkością 130 km na godz. samochód. Ucierpieli wszyscy: Ewa, mąż i dzieci. Ewa, która była w 22 tygodniu ciąży, straciła dziecko. Zginął też ukochany pies, który był traktowany jak członek rodziny.

Ewa doznała najpoważniejszych obrażeń. Złamana w kilku miejscach noga, zmiażdżona stopa, a także liczne obrażenia wewnętrzne spowodowane złamanymi żebrami wymagały kilku operacji i leczenia szpitalnego. Ewa, która zawsze była wyjątkowo aktywna, musi teraz leżeć. Każda zmiana położenia ciała, w tym próba skorzystania z wózka inwalidzkiego, wiąże się z ogromnym wysiłkiem i bólem, w dodatku niesie ryzyko rozejścia się szwów.

Mimo to Ewa się nie poddaje. Wie, że ma dla kogo żyć i walczyć o odzyskanie sprawności. Ma kochającego męża oraz trójkę żwawych dzieci, których obecnie nie może nawet przytulić. Wierzy, że to się zmieni.

Zawsze pomagała innym, ale teraz, po raz pierwszy w życiu, sama potrzebuje pomocy. Szansą na odzyskanie sprawności fizycznej i psychicznej jest intensywna, wielomiesięczna i kosztowna rehabilitacja. W związku z tym potrzebuje naszego wsparcia, także finansowego.

Pomóż Ewie i dorzuć się na jej rehabilitację

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Przyjaciele Ewy i Stephana - awatar

  Przyjaciele Ewy i Stephana

  24.09.2018
  24.09.2018

  Minęły zaledwie 2 dni zbiórki, a mamy już na koncie blisko 15 000 zł. Ogromne dowody wdzięczności za okazaną przez was pomoc. Ewa cieszy się, że ma tak kochanych ludzi wokół siebie.

Komentarze


 • Elizabeth Ziaja - awatar

  Elizabeth Ziaja

  08.10.2018
  08.10.2018

  Ewa, zycze szybkiego powrotu do zdrowia Tobie i całej Twojej rodzinie!!!

 • Paweł - awatar

  Paweł

  01.10.2018
  01.10.2018

  Trzymaj się Ewa! Jesteś silna babka i na pewno szybko dojdziesz do siebie. Pozdrawiam Paweł C.

 • Anonim - awatar

  Anonim

  28.09.2018
  28.09.2018

  Wiara czyni cuda, tej wiary życzę Waszej rodzince ;)

 • Łukasz - awatar

  Łukasz

  27.09.2018
  27.09.2018

  Ewa, powodzenia i oby wszystko posuwało się ku lepszemu!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.09.2018
  25.09.2018

  Życzę dużo siły w powrocie do zdrowia.

23 688 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 264 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Przyjaciele Ewy i Stephana - awatar

Przyjaciele Ewy i Stephana

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 264

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wiesława Łudwiniak - awatar
Wiesława Łudwiniak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Andrzej - awatar
Andrzej
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
X Biegi Papieskie - awatar
X Biegi Papieskie
697
Basia - awatar
Basia
50
Joanna Morka - awatar
Joanna Morka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij