Przerażone oczy i drżące ciałka....

Czego chcecie? Nie róbcie nam krzywdy, proszę. Nie robimy nic złego, nawet nie szczekamy, nie mamy już siły...
Dwa zagłodzone psy w małej miejscowości Niezdrowice. Dlaczego sąsiedzi nie reagowali? Dlaczego nikt wcześniej nie pomógł tym psom? Uwiązane na krótkich łańcuchach, bez dostępu do wody i jedzenia czekały na śmierć. Kiedy po nie przyjechaliśmy, siedziały bez ruchu i drżały. Nie wiedziały, że przyszła pomoc.


Wyciągnęliśmy je z piekła...


Psy zostały odebrane 15.10.2016 r. Zobaczyliśmy je z drogi jadąc na inną interwencję. Są skrajnie wychudzone i mają problemy zdrowotne. Od razu trafiły pod opiekę weterynarza gdzie została im udzielona pomoc i dostały niezbędne leki. Ze względu na ich stan zostały skilka dni w szpitaliku. Obecnie przebywaja  w domu tymczasowym, gdzie dochodzą do siebie. Oba psiaki muszą dostawać specjalistyczną karmę. Większy to ok. 8 miesięczny Szczeniak, mniejszy- Szarik ma ok. 6 lat. Wierzymy, że znajdą swojego człowieka i ich los się odmieni.
Prosimy o pomoc.

Kochani, bardzo prosimy o pomoc w leczeniu Szarika i Szczeniaka.

Pod naszą opieką jest jest jeszcze kilkanaście potrzebujących zwierząt, a nasze konto "świeci pustkami". 

Każdego dnia otrzymujemy wiadomości z prośbą o pomoc i niestety nie jesteśmy w tej chwili w stanie tego zrobić, mimo, że bardzo chcemy. Nasze fundusze się skończyły. 

Miesięcznie wydajemy kilka tysięcy na leczenie i kastracje zwierząt, a kilkanaście wciąż czeka w kolejce. 

W tym roku przeprowadziliśmy już 317 interwencji.

338 zwierząt trafiło pod naszą opiekę,

309 zwierząt otrzymało pomoc u lekarzy weterynarii, w tym 102 kastracje/ sterylizacje.


PRZEDSTAWIAMY KILKA ZWIERZĄT ZNAJDUJĄCYCH SIĘ POD NASZĄ OPIEKĄ...

Grażynka

W naszym domu tymczasowy na leczenie czeka m.in. kotka Grażynka, którą ktoś wyrzucił na ruchliwej drodze. Biedna siedziała i czekała. Kilka aut "otarło" się o nią. Grażynka ma problemy neurologiczne, pogruchotaną miednicę, przepuklinę, która wymaga operacyjnego leczenia, zapalenie uszu, oczu, skóry. Dostaje specjalistyczną karmę oraz niezbędne leki. Kiedy ją znaleźliśmy ważyła niecałe 2 kg, a to dorosła ok 8 letnia koteczka.
 Lider

Lider to kocur, którego poznaliśmy przez przypadek w klinice weterynaryjnej. Jego właścicielki nie stać na leczenie, a jego stan zdrowia jest niepokojący. Lider ma niewydolość nerek, chore serduszko i zapalenie dziąseł.


Lejdi

Lejdi to ok 3 letnia suczka, którą właścicielka chciała sprzedać za 1550 zł... szczenną.... 

Została odebrana i szybko okazało się, że ma problemy zdrowotne. Ogromny kamień na zębach, który powodował zapalenie dziąseł, zapalenie uszu, skóry i wypadające rzepki w tylnich łapkach.


PĄCZEK


Pączek to starszy pies, którego znaleźliśmy na środku drogi w Kotulinie. Obecnie znajduje się w dożywotnim domu tymczasowym. Pączek ma cukrzyce, chorobę Coushinga, chore serce oraz wątrobę. Poza insuliną i lekami musi jeść specjalistyczną karmę Hepatic. Koszt leczenia Pączka to kilkaset złotych miesięcznie.


SARA

Sara to suczka zabrana podczas interwencji 15.10.2016 r z Niezdrowic. Całe życie spędziła na krótkim łańcuchu przy czymś co miało przypominać budę. Sunia jest zaniedbana i musi dostawać witaminy oraz specjalistyczną karmę. Obecnie czeka w domu tymczasowym na swojego człowieka.BADYL

Badyl to 6-miesięczny szczeniak, mix owczarka niemieckiego. Trafił pod nasza opiekę, ponieważ jego dotychczasowy właściciel trzymał go na balkonie i chciał się go pozbyć. Jest niedożywiony i ma anemie. Musi dostawać specjalistyczną karmę , witaminy oraz leki.KASTRACJE, LECZENIE

Kochani, wszystkie zwierzęta, które trafiają pod naszą opiekę trafiają do nowych domów wyleczone i wykastrowane. Są to dla nas ogromne koszty i prosimy Was o pomoc, bo nasze konto "świeci pustkami", a przecież zwierzęta nie mogą czekać. Każdego dnia otrzymujemy kilkanaście wiadomości z prośbą o pomoc. Kolejka jest co raz dłuższa....


IDZIE ZIMA....

Wielkimi krokami nadchodzi zima. Dla łańcuchowych Burków to trudny czas. Jak co roku będziemy potrzebowali kilkanaście porządnych, ocieplanych bud, aby poprawić komfort życia psów podwórkowych. Tylko z Wasza pomocą jesteśmy w stanie pomagać....

WYDATKI, FAKTURY....

To tylko kropla w morzu...

BŁAGAMY O POMOC!!!

Kochani błagamy o pomoc w leczeniu zwierząt. 

<3<3 RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ <3<3

Komentarze

 • Karina - awatar

  Karina

  25.08.17
  25.08.17

  SERCE PĘKA JAK OGLĄDA SIĘ TAK DRASTYCZNE ZDJĘCIA.BIEDNE,NIEWINNE NIE POTRAFIĄ SIĘ BRONIĆ😢😢.A przecież te zwierzęta też mają prawo do spokojnego życia miłości i SZACUNKU.Płakać się chce Z rozpaczy.Chciałoby się wszystkim pomóc,przytulić😢😢

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.01.17
  22.01.17

  Życzę więcej darczyńców

 • Agata Szreter - awatar

  Agata Szreter

  09.01.17
  09.01.17

  Dla Owczarka

 • Kasia Justyńska - awatar

  Kasia Justyńska

  31.12.16
  31.12.16

  Życzę Wam dużo siły na cały Nowy Rok. Pomagajcie i nie poddawajcie się. Dziękuję za to co robicie.

 • Marta - awatar

  Marta

  11.11.16
  11.11.16

  OTOZ tworzą wspaniali ludzie. Dzięki nim mam mojego psa. Powodzenia dla nich i zasłużonej kary dla oprawców!

Wpłaty - 88

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Karina Pobierzyn - awatar
10
Karina Pobierzyn
Karina - awatar
20
Karina
Magdalena Kaczmarczyk - awatar
5
Magdalena Kaczmarczyk
Tomek - awatar
50
Tomek
Piotr - awatar
500
Piotr
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
ewa p - awatar
30
ewa p
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.