Zbiórka Pomagamy Mirze - zdjęcie główne

Pomagamy Mirze

1 606 zł z 1 534 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać teraz
 

Kolejnym z nowych psiaków przyjętych do fundacji jest – babuszka Mira. Sunia przyjechała do nas z bardzo daleka, bo aż z Ukrainy. Obecnie stacjonuje w Gdańsku, zamieszkała w domu tymczasowym z Szermanem i Balbinką. To jedna z naszych najstarszych podopiecznych. Nie wiemy, ile ma lat, ale jej stan wskazuje na to, że bardzo dużo. Jest też wyjątkowo zniszczona życiem i mocno schorowana. W przypadku takich zwierząt diagnostyka jest szalenie ważna, więc już w pierwszych dniach pobytu wykonaliśmy szereg badań – dla sprawdzenia faktycznego stanu zdrowia suni. Na dziś z optymistycznych wiadomości wiemy już, że na szczęście nie mamy do czynienia z nowotworem. Poza tym jednak testy krwi wykazują znaczne odstępstwa od normy w zakresie parametrów wątrobowych i trzustkowych. Bardzo niekorzystny jest stosunek białka do kreatyniny w moczu, co może wskazywać na problem z nerkami. Mira ma też niedoczynność tarczycy, jelita nie pracują najlepiej. W bardzo złym stanie jest skóra, zęby, kanały słuchowe są pozarastane i silnie zaropiałe. Ściany pęcherza są pogrubiałe, ze stanem zapalnym. Największe spustoszenie poczynił jednak upływ czasu w ortopedii. Babunia ma bardzo silne zwyrodnienie kręgosłupa, zwłaszcza w części lędźwiowej. Powoduje to spore problemy z podnoszeniem się z posłania, zwłaszcza po odpoczynku – na pierwszy spacer trzeba ją przygotować, a potem wynieść na rękach na trawnik. Tylne łapki są bardzo słabe, a chód chwiejny i niestabilny. Zdarza jej się mimowolne posikiwanie. Na pewno odczuwa też silny ból i dyskomfort. Pomimo wszystkich tych przypadłości jest jednak niezwykle dzielną sunią, która bardzo dobrze zniosła daleką podróż i liczne zmiany. To wielki duch zamknięty w drobnym, starym ciele – stworzenie otwarte na świat, pozbawione lęków, przyjazne (a właściwie obojętne) wobec czworonogów, z którymi przyszło mu dzielić mieszkanie. Z ogromnym apetytem. Jak w każdym przypadku tak bardzo sędziwego i wymagającego zdrowotnie podopiecznego przed nami kolejne badania i walka o poprawę jej komfortu. Nie ma co owijać w bawełnę – taka opieka to ogromne koszty. Wiemy jednak, że warto je ponieść, warto pomóc kolejnej starowince rozwinąć skrzydła w jesieni (a w przypadku Miry późnej jesieni) życia. Dlatego właśnie serdecznie zachęcamy Was do wsparcia jej skarpetki najdrobniejszymi nawet wpłatami.
Z wdzięcznością przyjmiemy też wsparcie w postaci karmy dla babuszki – z uwagi na problemy z układem pokarmowym lekarze zalecili jej dietę weterynaryjną ROYAL CANIN GASTRO INTESTINAL LOW FAT (jeśli mielibyście ochotę i możliwość podesłać jej kilka puszek – będziemy przeszczęśliwi) oraz leki: Propalin, Enroxil, BioProtect, Cimalgex.
Powyższa zbiórka będzie ewoluować :) Będziemy na bieżąco dopisywać potrzeby starszej pani oraz aktualizować stan konta.
Poniżej wstawiamy zdjęcia Miry oraz wszelkich FV. Kwota, którą ustawiamy jako cel jest na dziś pomniejszona o łączną kwotę 525zł, które wpłynęły bezpośrednio na konto fundacji z dopiskiem "MIRA" od:

Jan L. 50zł, tata Gemmy 150zł, Agnieszka K. 10zł, Grażyna S. 10zł,  Marzena Ś. 15zł, Kamila O. 10zł, Klaudia T. 200zł, Michał P. 10zł. , Mirosława K. 10zł, Marek P. 50zł, Michał D. 50zł, Stella S. 150zł, Hanna L. 100zł, Krystyna P. 30zł, Anna T. 104,39zł.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Danuta Przygucka - awatar

  Danuta Przygucka

  29.05.19
  29.05.19

  Kochana zdroweczka😚

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.05.19
  22.05.19

  Bądź zdrowa, Psineczko. Niech znajdzie Cię najlepszy dom na świecie!

 • Pyza :) - awatar

  Pyza :)

  21.05.19
  21.05.19

  Mira, zdrowiej <3 Pyza

 • Anna Młynarz - awatar

  Anna Młynarz

  21.05.19
  21.05.19

  No to zaczynamy :)

1 606 zł z 1 534 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 41

Paweł Jakubowski - awatar
Paweł Jakubowski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Aga Tomaszewska - awatar
Aga Tomaszewska
100
Anita Dzienis - awatar
Anita Dzienis
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Damian Rack - awatar
Damian Rack
200
Gosia - awatar
Gosia
200
Karolina i Werka - awatar
Karolina i Werka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij