Zbiórka Ogień zabrał im WSZYSTKO ... - miniaturka zdjęcia

Ogień zabrał im WSZYSTKO ... Jak założyć taką zbiórkę?

Ogień zabrał im WSZYSTKO ...

9 812 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 77 osób
Wiola Szostak-Tchórzewska - awatar

Wiola Szostak-Tchórzewska

Organizator zbiórki

Kochani

Tydzień już minął od tego feralnego popołudnia, a jeszcze do nas nie dotarł ten ogrom tragedii.

Trzem Kobietom ogień zabrał wszystko… dom, pamiątki, marzenia i przyszłość …. ot tak po prostu… nie pytając.

Pani Krystyna, jej córka Monika i jej wnuczka Agatka oraz głowa domu Pan Jan, który dwa lata wcześniej, po długiej chorobie odszedł z tego świata, przez lata stworzyli miejsce, w którym i miejscowi i przyjezdni, czuli się jak u siebie. Albo lepiej - czuli się jak u Mamy i Taty. Dom "Krakusów" znał prawie każdy aż po Śląsk. Jasiówka - tak miał na imię dom, który spłonął...

W Pieniążkowicach, gdzie stała Jasiówka, mieszkały same. 

Zaraz po pożarze Dziewczynami zaopiekowali się sąsiedzi. Wszyscy, jak jeden mąż, stanęli na wysokości zadania ofiarowując pierwszą pomoc i schronienie, dobre serca, działanie i co najważniejsze w takiej chwili ...nadzieję. Najbliższa rodzina, czyli syn Pani Krystyny Tomek z żoną, mieszkają w oddalonej o 80 km gminie Skawina - to u nich znalazły teraz  tymczasowy dom. 

Siedzimy sobie teraz w naszych ciepłych domach i popijając ulubioną kawusie patrzymy na zdjęcia domu, wokół którego fruwały niezliczone anioły wyrzeźbione ręką Pana Jana; na koty, sowy i inne zwierzaki stworzone ręką Pani Krystyny czy wreszcie w ogrodzie na zawsze czerwone tulipany, o których czerwień dbała Monika. A ostatniej wiosny Agatka zrobiła swój ogródek ziołowy... W Jasiówce każdy przedmiot miał swoją duszę, z każdym wiązała się jakaś historia.

Dom Jasiówka, a zwłaszcza jego gospodarze gościom błogosławili dobrym słowem już od progu.

Serce pęka bo nie ma do czego wracać... 

Wierzymy, tak jak Dziewczyny z Jasiówki, że wartości którymi żyły, ciepły dom i dobro, które ofiarowały innym, wróci do nich właśnie teraz, kiedy są w potrzebie.

Nie ma jeszcze planu ani nawet pomysłu gdzie i jak będą teraz żyć… ale jedno jest pewne - bez pomocy same nie dadzą rady.

Na ten moment rzeczy pierwszej potrzeby: odzież, środki higieny osobistej, lekarstwa dla Pani Krystyny, pomoc psychologiczna zostały zapewnione. Teraz czas pomyśleć z nadzieją o przyszłości. Dlatego, jako grono przyjacielsko-rodzinne, otwieramy zbiórkę pieniężną korzystając z pomocy Tej fundacji, zdając sobie sprawę z faktu, że pomoc dla naszych Przyjaciółek może przekraczać nasze możliwości i mocno wierząc w to, że ludzi dobrej woli jest więcej - jak śpiewał Czesław Niemen - że los naszych Dziewczyn z Jasiówki poruszy Was do głębi i zechcecie pomóc im zbudować życie od nowa.


12 wrzesień 2017r.

Chciałabym Was Wszystkich przeprosić, że dopiero teraz umieszczam informację jak potoczyło się życie Naszych Dziewczyn, jak odnalazły się w nowej, trudnej rzeczywistości. Wybaczcie.

No cóż, po pożarze Pani Krystyna zamieszkała u swojego syna Tomka i jego żony. Moni z Agatką wróciły do Pieniążkowic i zamieszkały u sąsiadów do czasu ukończenia przez Agatkę szkoły. Ciężki to był czas. Musiały zmierzyć się z codziennym widokiem zgliszczy ich Domu....


Był to czas porządkowania pogorzeliska. Moni przy ogromnej pomocy sąsiadów sprzątała to co zostało po pożarze. Wiem, że to był dla Niej bardzo trudny czas. Patrzyła codziennie na miejsce, gdzie jeszcze niedawno był Ich Dom.


Sama widziałam na własne oczy jak ciężki sprzęt wjechał na plac i ładował wszystko po kolei na przyczepy. Widok był naprawdę bardzo przygnębiający. Podziwiam Moni, że miała tyle siły aby uczestniczyć w tym "sprzątaniu" ich wspomnień, ich życia.......


Przedmioty nadpalone, zalane wodą po ugaszaniu, wymieszane z ziemią i resztkami elementów z budynku lądowały na śmietniku. Uwierzcie mi, że ten widok przyprawił mnie o łzy. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić co czuła Moni kiedy się to wszystko działo.

Następnie rozpoczęto rozbieranie tego co kiedyś nazywały Domem....


Przez te kilka miesięcy Pani Krystyna nie miała siły, aby wrócić na pogorzelisko i zobaczyć co się tam dzieje i co pozostało po ich dobytku i wspomnieniach. Nie dała rady, aby zmierzyć się z tą tragedią. Pozostałe ruiny były dla Dziewczyn tak trudne, że postanowiły nie wracać do Pieniążkowic. Ta decyzja też Je wiele kosztowała, wszak zostali tam bardzo życzliwi im ludzie. Sąsiedzi, którzy zawsze służyli pomocą i ciepłym słowem. Ból był jednak silniejszy.

Dzięki wielu okolicznościom oraz pomocy ludzi udało się Dziewczynom kupić mieszkanko na obrzeżach Krakowa. Pieniążki, choć nie zebrane w całości na zbiórce, miały z kilku źródeł. Dzięki Bogu dom był ubezpieczony, może z zaniżoną wartością, ale jednak był. Sprzedały teren, na który stał dom. Uzyskane odszkodowanie z ubezpieczenia, sprzedaż działki, pieniądze zebrane dotychczas na tej zbiórce oraz ofiara zebrana w dwóch Parafiach: Pieniążkowic i Odrowąża pozwoliły im na zakup nowego miejsca na życie.

Dzięki uprzejmości i wielkim sercu kolejnych dobrych ludzi, mogły przygotować to mieszkanie do wprowadzenia. Jeden pomógł pomalować ściany, ktoś inny zrobił elektrykę. Pan doktor ofiarował im meble kuchenne wraz ze sprzętem. Reszta powoli, małymi kroczkami będzie się dziać. Najważniejsze, że mają SWÓJ własny KĄT.

Przeprowadziły się tam we wakacje. Powoli zaczynają nowe życie. Agatka poszła do nowej szkoły. Wszystkie muszą na swój sposób przeżyć tą tragedię i rozpocząć od nowa.


Życzę im, aby już nigdy w życiu nie spotkała ich taka tragedia. Aby nowe miejsce pozwoliło choć troszkę złagodzić ból. Wszystkiego dobrego.


W związku z tymi wydarzeniami obniżyliśmy kwotę zbiórki. Pieniążki, które jeszcze mam nadzieję wpłyną na konto, zostaną przeznaczone na zakup brakujących sprzętów, przedmiotów.

Dziękujemy za dotychczasowe i przyszłe wsparcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Wiola Szostak-Tchórzewska - awatar

  Wiola Szostak-Tchórzewska

  04.01.2018
  04.01.2018

  Witam Wszystkich Darczyńców oraz Tych, którzy wspierali Nasze Przyjaciółki po tragedii jakie Je spotkała.
  Nadszedł czas ogromnie podziękować i pożegnać się z Wami.
  Było mi ogromnie miło Wszystkich Was tutaj gościć, choć powód nie był radosny.
  Na szczęście wsparcie od ludzi, jakie otrzymały Dziewczyny, pomogły Im stanąć na nogi po tych smutnych wydarzeniach z ubiegłego roku.
  Mają Nowy Dach nad głową, mają Siebie <3
  Upłynęło już dość czasu, aby ochłonąć i odnaleźć nową drogę.
  Agatka chodzi do nowej szkoły, w której znalazła kilka serdecznych koleżanek. Z pewnością nie czuje się w nowym miejscu całkowicie obca.
  Moni złapała "wiatr w żagle", choć jak to w życiu, bywa różnie..... Na razie nie znalazła stałej pracy, wierzę, że to tylko kwestia czasu. Trzymam kciuki!
  Pani Krystyna, jak wiecie, najbardziej przeżyła tą stratę i choć odnalazła się w swoim nowym miejscu to nadal jest w Niej dużo smutku.... i pewnie nieprędko się to zmieni.
  DZIĘKUJĘ z całego serca za okazaną POMOC <3

  Zdjęcie aktualizacji 10 791

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Joanna - awatar

  Joanna

  28.04.2017
  28.04.2017

  Głowa do góry. Dacie radę!!!

  • Wiola Szostak-Tchórzewska - awatar

   Wiola Szostak-Tchórzewska - Organizator zbiórki

   12.09.2017
   12.09.2017

   Dziękujemy z całego serca <3

 • K i M - awatar

  K i M

  25.04.2017
  25.04.2017

  Trzymajcie się!

  • Wiola Szostak-Tchórzewska - awatar

   Wiola Szostak-Tchórzewska - Organizator zbiórki

   12.09.2017
   12.09.2017

   Bardzo dziękujemy <3

 • Karolina i Marek - awatar

  Karolina i Marek

  18.04.2017
  18.04.2017

  Pozdrawiamy.

  • Wiola Szostak-Tchórzewska - awatar

   Wiola Szostak-Tchórzewska - Organizator zbiórki

   18.04.2017
   18.04.2017

   Bardzo Wam dziękujemy ❤️ Powtarzamy jak mantrę DOBRO POWRACA ❤️❤️❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.04.2017
  03.04.2017

  pomagam :)

  • Wiola Szostak-Tchórzewska - awatar

   Wiola Szostak-Tchórzewska - Organizator zbiórki

   04.04.2017
   04.04.2017

   Wielkie Dziękuję za pomoc ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.04.2017
  03.04.2017

  Będę o Was pamiętać również w modlitwie, z pewnoscią jest to ciężki czas, ale nastaną lepsze dni. Nie traćcie nadziei, jesteście wspaniałe!

  • Wiola Szostak-Tchórzewska - awatar

   Wiola Szostak-Tchórzewska - Organizator zbiórki

   04.04.2017
   04.04.2017

   Wszystkie te ciepłe słowa, które od Was Kochani płyną są ogromnym wsparciem w tych trudnych chwilach. Mówią, że nadzieja umiera ostatnia. Dopóki jest ona, dopóty jest o co walczyć. Dziękujemy ❤️

9 812 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 77 osób
Wiola Szostak-Tchórzewska - awatar

Wiola Szostak-Tchórzewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 77

Stachu - awatar
Stachu
100
ANDRZEJ TOMCZYK - awatar
ANDRZEJ TOMCZYK
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
pppp - awatar
pppp
50
Lucyna - awatar
Lucyna
50
Joanna - awatar
Joanna
100
Ania - awatar
Ania
100
Kamil Szczupak - awatar
Kamil Szczupak
200
K i M - awatar
K i M
100
Karolina i Marek - awatar
Karolina i Marek
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij