Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Mam na imię Małgorzata, od 2011 roku  prowadzę dom tymczasowy dla kotów, od 2014 działam w ramach wolontariatu w Fundacji KOTangens. 

Zajmuję się głównie kotami dorosłymi, tymi, które straciły dom. Czasem są to koty, które zupełnie nie radziły sobie na wolności, trafiają do mnie ciężko chore. Aby pomagać im jak najlepiej ukończyłam studia podyplomowe: "Pielęgniarstwo i Chów Zwierząt Towarzyszących" 

Domów dla kotów szukam aktywnie, prędzej czy później każdy adopcyjny kot ode mnie znajdzie dom. Od 2011 roku znalazłam domy dla ponad 200 kotów. 

W najgorętszym okresie, latem, bywa, że w moim domu przebywa ponad 20 tzw tymczasów. Zimą zwalniamy, ale nie przestajemy działać. Teraz mam 13 kotów tymczasowych. Kilka z nich to niestety "wieczne tymczasy", koty nieadopcyjne lub prawie nieadopcyjne z powodu swoich chorób lub charakteru. 

Bardzo, bardzo długo dawaliśmy sobie sami radę w opiece nad kotami. Jednak choroba w domu zmienia wszystko... Od roku działamy tylko dzięki pomocy ludzi, którym dobro zwierząt nie jest obce. Bez pomocy innych osób musielibyśmy zamknąć nasz dom tymczasowy.  A bez Waszej pomocy i miejsca u nas wielu kotów już by po prostu nie było :(

Koty, które są u nas najdłużej mają opiekunów wirtualnych. To ogromna pomoc, dzięki temu te futerka (Imka, Bajeczka, Neska, Łatek, Misia) mają zapewnione podstawowe potrzeby: karmę i żwirek. Ale prowadzenie domu tymczasowego dla kotów to ogromne koszty. Nie tylko karma i żwirek, choć tego "schodzą" u nas prawie hurtowe ilości. To także inne, ukryte koszty: media (prąd, woda, gaz), transport kotów do weterynarza, czasem po dwa razy dziennie, ogromne ilości środków czystości, codzienne pranie, codzienne odkurzanie, dezynfekcja. To także zniszczone sprzęty, zdewastowane mieszkanie.... Wszystko wynagradza świadomość uratowania kolejnego kociego życia. A największą nagrodą jest zdjęcie szczęśliwego kota w nowym domu :) 

Przykładowe miesięczne ilości (przy obecnym stanie futer w domu)

- karma sucha:  30 kg

- karma mokra: minimum 30 puszek po 800 gram 

- żwirek: 160-180 litrów 

Ogromnie dziękujemy za dotychczasową pomoc. I prosimy: nie zapominajcie o nas i o naszych kocich biedach.  

Zawsze bardzo chętnie przyjmiemy każdą ilość pomocy rzeczowej:

- karma sucha Puriozn albo Taste of the Wild

- karma mokra: Animonda Carny, Mac's, Smilla, Cosma, Feringa

- żwirek Catsan (wersja niezbrylająca) albo jakikolwiek silikonowy

- środki czystości: domestos, ręczniki papierowe, mokre chusteczki czyszczące, płyny do dezynfekcji (perhydrol, spirytus techniczny, chlor). 

Edit: 19.11.2018

Chciałam Was prosić wyjątkowo o pomoc dla naszej Jagódki. Bardzo pilnie trzeba jej wyrwać parę ząbków, wyczyścić pozostałe. To koszt kilkuset zł. Nie wiem ile dokładnie, to zależy ile zębów będzie wyrwanych :( Nie stać na to, a ząbki nie mogą czekać. 

To Jagoda:

I jej ząbki (ciężko było zrobić zdjęcie, bardzo się broniła)

A oto nasi aktualni podopieczni (stan na 12.09.2018)

Edit: aktualizacja, stan na 19.11.2018 (stan się zmienił, bo 3 kotki znalazły swoje domy: Tina, Rita i Lili). Ale to się zaraz zmieni, bo czekam na dwie kotki. 

 1. Imka - nieufna i boi się ludzi, ale jest prawie niewidoma (oczy uszkodzone po nieleczonym kocim katarze), w dt od 20.04.2015


2. Bajeczka - 4 letnia kotka, jedna z najdłużej przebywających u nas, ma wieczny katar spowodowany obecnością pałeczki ropy błękitnej w nosie. Cicha i spokojna, urocza drobniutka kotka, raczej bez szans na dom, przebywa u nas od 01.05.2014


3. Faren -  dwuletnia kotka, urocza, szalona wariatka, kotka nie ma jednej nerki (wada wrodzona), w dt od 27.03.2017


4. Łatek - pięcioletni kocurek, najcudowniejszy kot świata, zaraz po moim ukochanym Kołku ;) Szukamy domu wychodzącego, ludzi, którzy pokochają Łatka co najmniej tak samo, jak my. W dt od 30.11.2016


5. Neska - 3 - letnia, półdzika kotka. Przyjechała do mnie praktycznie tylko na leczenie, gdyż strasznie charczy.  Po badaniach i operacji jesteśmy w punkcie wyjścia, Neska nadal strasznie charczy :( 


6. Misia - około pięcioletnia kicia. Przyjechała tylko na parę dni, na przetrzymanie po sterylizacji. Ale ugniatała i mruczała na widok człowieka, w zasadzie nie miała gdzie wrócić. Nie miałam sumienia jej oddawać :( 


7. Fryga, około półroczna kotka, która nagle znalazła się w stadzie bezdomnych kotów. Oswojona oczywiście :( Już zaszczepiona, wysterylizowana. Szukamy jej domu razem z małym Maksem dla którego jest cudowną zastępczą mamą. 


8. Maksymilian, kocurek, który trafił do mnie jako dwutygodniowe kocię. Już podrósł, zaczynamy się przymierzać do kastracji. Szuka domu razem z przybraną mamą, Frygą. 

 


9. Zafirka, młodziutka, spokojna, nieśmiała kotka. Szukamy domu bez kotów albo z innym spokojnym kotem.  A najlepiej, gdyby była adoptowana razem z Franiem . Zafirka ma około roku, jest wysterylizowana i zaszczepiona. 


10. Znaczek, młody, miły kocurek. Jest wnętrem, czeka go operacja. Wstępnie przyjechał do mnie na dwa tygodnie ale niestety został. Pilnie potrzebuje dt bo jest niesamowicie agresywny w stosunku do kotów i musi przebywać w zamknięciu. 

Edit: w zewn. dt

I koty, i ja będziemy bardzo wdzięczni za pomoc, czy to rzeczową czy finansową. 

Aktualności

 • Małgorzata Wołosiuk - awatar

  Małgorzata Wołosiuk

  19.11.18
  19.11.18

  Kochani, bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc. Niestety, zima to dla nas najgorszy czas - ogrzewanie... Specjalnie dla tymczasów ogrzewamy dwa pomieszczenia: tzw koci pokój i kuchnię. Kuchnia to ulubione miejsce kotów zimą, bo tam jest podgrzewana podłoga. Nie szalejemy z ogrzewaniem, ale 20 st trzeba utrzymać :( Dodatkowo teraz mamy ogromny problem: nasza Jagódka ma pilnie zęby do wyrwania. Jagódka jest byłym tymczasem. To kocia bohaterka: była dawcą krwi jako ozdrowieniec po panleukoenii. Surowica z jej krwi uratowała wiele kociąt. Teraz sama potrzebuje pomocy :(

  Zdjęcie aktualności 22 096

Komentarze

 • Kot Stefan - awatar

  Kot Stefan

  13.09.18
  13.09.18

  Trzymamy kciuki żeby było lepiej ;) dorzucilismy grosza ale to kropla w morzu potrzeb

  • Małgorzata Wołosiuk - awatar

   Małgorzata Wołosiuk - Organizator zbiórki

   09.10.18
   09.10.18

   Dziękuję 😍

Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 16

Zuza - awatar
30
Zuza
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Anna Elwart - awatar
100
Anna Elwart
Filip - awatar
10
Filip
Angelika Ćwiklińska - awatar
20
Angelika Ćwiklińska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij