Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Mam na imię Małgorzata, od 2011 roku  prowadzę dom tymczasowy dla kotów, od 2014 działam w ramach wolontariatu w Fundacji KOTangens. 

Zajmuję się głównie kotami dorosłymi, tymi, które straciły dom. Czasem są to koty, które zupełnie nie radziły sobie na wolności, trafiają do mnie ciężko chore. Aby pomagać im jak najlepiej ukończyłam studia podyplomowe: "Pielęgniarstwo i Chów Zwierząt Towarzyszących" 

Domów dla kotów szukam aktywnie, prędzej czy później każdy adopcyjny kot ode mnie znajdzie dom. Od 2011 roku znalazłam domy dla ponad 200 kotów. 

W najgorętszym okresie, latem, bywa, że w moim domu przebywa ponad 20 tzw tymczasów. Zimą zwalniamy, ale nie przestajemy działać. Teraz mam 13 kotów tymczasowych. Kilka z nich to niestety "wieczne tymczasy", koty nieadopcyjne lub prawie nieadopcyjne z powodu swoich chorób lub charakteru. 

Bardzo, bardzo długo dawaliśmy sobie sami radę w opiece nad kotami. Jednak choroba w domu zmienia wszystko... Od roku działamy tylko dzięki pomocy ludzi, którym dobro zwierząt nie jest obce. Bez pomocy innych osób musielibyśmy zamknąć nasz dom tymczasowy.  A bez Waszej pomocy i miejsca u nas wielu kotów już by po prostu nie było :(

Koty, które są u nas najdłużej mają opiekunów wirtualnych. To ogromna pomoc, dzięki temu te futerka (Imka, Bajeczka, Neska, Łatek) mają zapewnione podstawowe potrzeby: karmę i żwirek. Ale prowadzenie domu tymczasowego dla kotów to ogromne koszty. Nie tylko karma i żwirek, choć tego "schodzą" u nas prawie hurtowe ilości. To także inne, ukryte koszty: media (prąd, woda, gaz), transport kotów do weterynarza, czasem po dwa razy dziennie, ogromne ilości środków czystości, codzienne pranie, codzienne odkurzanie, dezynfekcja. To także zniszczone sprzęty, zdewastowane mieszkanie.... Wszystko wynagradza świadomość uratowania kolejnego kociego życia. A największą nagrodą jest zdjęcie szczęśliwego kota w nowym domu :) 

Przykładowe miesięczne ilości (przy obecnym stanie futer w domu)

- karma sucha:  30 kg

- karma mokra: minimum 30 puszek po 800 gram 

- żwirek: 160-180 litrów 

Ogromnie dziękujemy za dotychczasową pomoc. I prosimy: nie zapominajcie o nas i o naszych kocich biedach.  

Zawsze bardzo chętnie przyjmiemy każdą ilość pomocy rzeczowej:

- karma sucha Puriozn albo Taste of the Wild

- karma mokra: Animonda Carny, Mac's, Smilla, Cosma, Feringa

- żwirek Catsan (wersja niezbrylająca) albo jakikolwiek silikonowy

- środki czystości: domestos, ręczniki papierowe, mokre chusteczki czyszczące, płyny do dezynfekcji (perhydrol, spirytus techniczny, chlor). 

A oto nasi aktualni podopieczni (stan na 12.09.2018)

 1. Imka - nieufna i boi się ludzi, ale jest prawie niewidoma (oczy uszkodzone po nieleczonym kocim katarze), w dt od 20.04.2015


2. Bajeczka - 4 letnia kotka, jedna z najdłużej przebywających u nas, ma wieczny katar spowodowany obecnością pałeczki ropy błękitnej w nosie. Cicha i spokojna, urocza drobniutka kotka, raczej bez szans na dom, przebywa u nas od 01.05.2014


3. Lili - trzyletnia kotka, ogromna alergia, dlatego kicia jest wiecznie zakatarzona, czasem łysieje. Urocza wariatka. W dt od 26.09.2015


4. Faren -  dwuletnia kotka, urocza, szalona wariatka, kotka nie ma jednej nerki (wada wrodzona), w dt od 27.03.2017


5. Łatek - pięcioletni kocurek, najcudowniejszy kot świata, zaraz po moim ukochanym Kołku ;) Szukamy domu wychodzącego, ludzi, którzy pokochają Łatka co najmniej tak samo, jak my. W dt od 30.11.2016


6. Neska - 3 - letnia, półdzika kotka. Przyjechała do mnie praktycznie tylko na leczenie, gdyż strasznie charczy.  Po badaniach i operacji jesteśmy w punkcie wyjścia, Neska nadal strasznie charczy :( 


7. Misia - około pięcioletnia kicia. Przyjechała tylko na parę dni, na przetrzymanie po sterylizacji. Ale ugniatała i mruczała na widok człowieka, w zasadzie nie miała gdzie wrócić. Nie miałam sumienia jej oddawać :( 


8. Tina, około 5 lat. Miałam ją tylko wysterylizować i szukać jej domu, bo kicia jest urocza. Niestety, okazało się, że kotka ma raka listwy mlecznej. Guz usunięty, ale nie ma gwarancji, że rak nie powróci. A to znacznie zmniejsza szansę Tiny na dom. Kotka jest bardzo miła i śliczna, ma lekko przedłużony włos. 


9. Fryga, około półroczna kotka, która nagle znalazła się w stadzie bezdomnych kotów. Oswojona oczywiście :( Już zaszczepiona, wysterylizowana. Szukamy jej domu razem z małym Maksem dla którego jest cudowną zastępczą mamą. 


10. Maksymilian, kocurek, który trafił do mnie jako dwutygodniowe kocię. Już podrósł, zaczynamy się przymierzać do kastracji. Szuka domu razem z przybraną mamą, Frygą. 

 11. Franio, około roczny  kocurek, strasznie żywiołowy. Pilnie szuka domu bez kotów ale chętnie wspólnie z Zafirką. Wykastrowany, zaszczepiony


12. Zafirka, młodziutka, spokojna, nieśmiała kotka. Szukamy domu bez kotów albo z innym spokojnym kotem.  A najlepiej, gdyby była adoptowana razem z Franiem . Zafirka ma około roku, jest wysterylizowana i zaszczepiona. 


14. Znaczek, młody, miły kocurek. Jest wnętrem, czeka go operacja. Wstępnie przyjechał do mnie na dwa tygodnie ale niestety został. Pilnie potrzebuje dt bo jest niesamowicie agresywny w stosunku do kotów i musi przebywać w zamknięciu. 

I koty, i ja będziemy bardzo wdzięczni za pomoc, czy to rzeczową czy finansową. 

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Małgorzata Wołosiuk - awatar

  Małgorzata Wołosiuk

  09.10.18
  09.10.18

  Oto nasza nowa podopieczna. Ma na imię Rita, nie ma jeszcze roku. Malutka, drobna, śliczna. I bardzo miła

  Zdjęcie aktualności 20 556

Komentarze

 • Kot Stefan - awatar

  Kot Stefan

  13.09.18
  13.09.18

  Trzymamy kciuki żeby było lepiej ;) dorzucilismy grosza ale to kropla w morzu potrzeb

  • Małgorzata Wołosiuk - awatar

   Małgorzata Wołosiuk - Organizator zbiórki

   09.10.18
   09.10.18

   Dziękuję 😍

Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Anna Elwart - awatar
100
Anna Elwart
Filip - awatar
10
Filip
Angelika Ćwiklińska - awatar
20
Angelika Ćwiklińska
Agnieszka Wessel - awatar
20
Agnieszka Wessel
Zuza - awatar
200
Zuza
Ar Vu - awatar
450
Ar Vu
Angelika Ćwiklińska - awatar
30
Angelika Ćwiklińska
Kociara - awatar
20
Kociara
Kot Stefan - awatar
20
Kot Stefan

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.