TRAGICZNE WARUNKI SANITARNE, W TYM NIEPEŁNOSPRAWNA KOBIETA, PIJANY MĄŻ, 7 PSÓW I 50 PADŁYCH GOŁĘBI – BRAK REAKCJI ZE STRONY GOPS I GMINY

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podjął interwencję w miejscowości Krotoszyce, gdzie miał znajdować się jeden pies wymagający pomocy weterynaryjnej. Teren posesji był bardzo zaniedbany, a z wywiadu środowiskowego przeprowadzonego wśród okolicznych mieszkańców wynikało, że w domu zamieszkuje niepełnosprawna kobieta, niemogąca się samodzielnie poruszać. Na pukanie i nawoływanie nikt nie odpowiadał, zaniepokojeni więc sytuacją Inspektorzy poprosili o asystę policję w celu sprawdzenia, czy kobieta żyje.

Kiedy policjanci i inspektorzy weszli do środka, nie spodziewali się tak dramatycznej sytuacji. Na miejscu zastano okropny bałagan, fetor amoniaku i odchody. Prowadzący interwencję ujrzeli także nie jednego, a SIEDEM psów w stanie skrajnego zaniedbania i nieleczonej choroby. Wszystkie były półłyse, z żebrami na wierzchu i skrajnie zlęknione. Na miejscu zastano również starszą, niepełnosprawną kobietę leżącą w łóżku. Okazało się, że dom zamieszkuje również dwóch mężczyzn (mąż i jego brat). Podczas interwencji byli mocno odurzeni alkoholem.

Podczas oględzin ujawniono także prowizoryczny gołębnik, a raczej gołębie zamieszkujące pomieszczenie zaraz obok pokoju kobiety. Wszystko było pokryte grubą warstwą odchodów, a dookoła leżało wiele sztuk padłego ptactwa.
Biorąc pod uwagę warunki mieszkaniowe i niepełnosprawność kobiety oraz podejrzenie wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego, o sytuacji zawiadomiliśmy Pogotowie Ratunkowe, które zabrało niepełnosprawną kobietę do szpitala, a także Powiatową Inspekcję Weterynaryjną, która zajęła się gołębiami oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Czynności interwencyjne na miejscu trwały ponad 6 godzin i zakończyły się przed godziną 2 w nocy.

Mieszkańcy domu są zdecydowanie nieporadni życiowo. Z tego co udało się ustalić, gmina oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej były wielokrotnie powiadamiane o ciężkiej sytuacji panującej na tej posesji, jednak pomoc nie nadeszła.

Odebrane zwierzęta zostały niezwłocznie przewiezione do kliniki weterynaryjnej, gdzie zostały im wykonane kompleksowe badania. U psów prócz zaawansowanego świerzbowca, nużeńca oraz skrajnej grzybicy skóry wykryto wiele rodzajów pasożytów wewnętrznych – w tym tasiemca i nicienia.Wszystkie psy są skrajnie odwodnione oraz mają głęboką anemię. Są również bardzo zlęknione. Odebrane zwierzęta będą wymagały pomocy behawioralnej, która zostanie wdrożona, gdy tylko ich kondycja fizyczne ulegnie poprawie. Stan jednego ze szczeniąt jest krytyczny, pies powinien ważyć około 13 kg, zaś w dniu odbioru masa jego ciała wahała się w granicach 4kg!

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.09.17
  26.09.17

  Teraz niech już tylko dobrze będzie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.09.17
  19.09.17

  Brak słów na określenie osób,które doprowadzają zwierzęta do takiego stanu:(

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.09.17
  18.09.17

  Dziękuję za to,co robicie.

 • Małgorzata Molisak - awatar

  Małgorzata Molisak

  18.09.17
  18.09.17

  Bidulki, obyście znalazły dobry domek

 • Irmina Zalewska - awatar

  Irmina Zalewska

  10.09.17
  10.09.17

  Tak działa pomoc przedstawicieli opieki w naszym państwie. Mimo powiadomienia że dzieje się tam coś złego, nie reagowali. Bardzo cierpiała chora kobieta jak też zwierzęta. Straszne. Pracownicy powinni być ukarani!

Wpłaty - 95

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Marzena Gzyl - awatar
10
Marzena Gzyl
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Danielczuk - awatar
50
Danielczuk
natala - awatar
5
natala
Anonimowy Darczyńca - awatar
120
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Joanna Wiśniewska - awatar
50
Joanna Wiśniewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.