Zbiórka Dar od serca dla Amelki - zdjęcie główne

Dar od serca dla Amelki

10 342 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 96 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dawid Szafraniec - awatar

Dawid Szafraniec

Organizator zbiórki

Ta nieustannie śmiejąca się buzia na zdjęciu należy do naszej córki Amelki, która przyszła na świat 29 maja 2016 r. Strach o jej zdrowie towarzyszy nam od momentu, kiedy w ciąży dowiedzieliśmy się o złożonej wadzie serca oraz wysokim ryzyku wystąpienia zespołu Downa (trisomia 21). Nasze obawy niestety potwierdziły się z momentem narodzin. U Amelki stwierdzono pełny zespół Downa potwierdzony kariotypem oraz rozległą wadę serca. Radość z narodzin dziecka mieszała się z łzami zmartwienia o zdrowie i o to, czy będziemy mogli zapewnić jej jak najlepsze warunki do rozwoju. Zaraz po urodzeniu stwierdzono także nadciśnienie płucne, tzw. VSD, które nie pozwalało Amelce samodzielnie oddychać. Nasz pierwszy kontakt z córeczką trwał tylko chwilę, po czym zabrano ją na oddział intensywnej terapii, gdzie przebywała kolejne 3 tygodnie, po czym wypisano nas do domu. Po 2 tygodniach trafiliśmy do Prokocimia na oddział kardiologii, gdzie po wnikliwych badaniach serduszka wykazano spory ubytek przegrody międzykomorowej, niedomykalność zastawek oraz nadal towarzyszyło nam nadciśnienie płucne, które jako pierwsze wymagało operacji. U Amelki stwierdzono również hipotrofię. Z uwagi na towarzyszące jej dolegliwości nie przybierała na wadze, co było bardzo niepokojące.

Po krótkim pobycie w domu lekarze zakwalifikowali Amelkę do pierwszej operacji tętnicy płucnej. Operacja teoretycznie się powiodła, ale nie przyniosła oczekiwanych efektów. Powrót do stabilnego stanu kosztował Amelkę bardzo dużo wysiłku.

Wciąż towarzyszyły jej problemy z oddychaniem, z jedzeniem, przeciek do płuc był tak duży, że w październiku 2016r. przeszła kolejną operację, tym razem na otwartym sercu w głębokiej hipotermii. W czasie operacji nasze dziecko było całkowicie wyłączone z życia, wspomagało je tylko sztuczne serce. Były to najdłuższe 6 godzin naszego życia. 

Po operacji jej stan zdrowia zaczął się poprawiać, niemniej jednak nie uniknęliśmy powikłań. Na dzień dzisiejszy Amelka poddana jest obserwacji, jednak poważnym powikłaniem po operacjach jest wciąż niezrośnięty mostek, który poddany będzie kolejnej operacji, jaką jest refiksacja mostka. Niestety ubytek w serduszku nadal nie jest zamknięty do końca, co sprawia, że mimo że stan Amelki jest stabilny, ciągle nas niepokoi. Nie wiadomo więc czy w przyszłości nie będzie musiała przejść jeszcze cewnikowania serduszka…

Jakby wszystkiego było mało, kiedy już cieszyliśmy się względnie stabilną sytuacją, nagle przy rutynowych badaniach okulistycznych w Prokocimiu, dowiedzieliśmy się, że nasza dzielna Amelka cierpi na wrodzoną wadę wzroku – zaawansowaną zaćmę lewego oka, przez które nie widzi, i częściową prawego oka. Po kolejnych wizytach w szpitalu i dogłębnej diagnostyce czekamy na operację ściągnięcia zaćmy i wszczepienia nowych soczewek w trybie pilnym. Jak się dowiedzieliśmy, istnieje możliwość wszczepienia soczewek, dzięki którym znacznie poprawi się jakość widzenia Amelki. NFZ refunduje niestety tylko soczewki z najniższej półki i wiąże się to z dyskomfortem dla dziecka. Dlatego chcemy dla Amelki na pierwszym miejscu uzbierać środki na pokrycie zakupu soczewek dobrej jakości, które po wszczepieniu operacyjnym zagwarantują jej możliwość poznawania świata oraz późniejszą rehabilitację.

Na chwilę obecną staramy się także rehabilitować na każdym polu naszą kruszynkę, aby mogła jak najlepiej się rozwijać i wracać do zdrowia. Rehabilitacja ruchowa, logopeda, ciągłe wizyty u lekarzy i jak najlepsza opieka medyczna kosztuje nas wiele wysiłku. Zrobimy wszystko dla naszej Amelki i dlatego postanowiliśmy poprosić o pomoc, żeby pomimo wielu trudności, jakie zesłał jej los, podarować jej szansę na jak najlepszy rozwój oraz po prostu szansę na szczęśliwe życie.

Wszystkim, którzy zechcą okazać dobre serce naszej córeczce, z całego serca dziękujemy.

Zatroskani rodzice i Amelka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.04.2017
  14.04.2017

  Kochamy Cię bardzo Amelko :) Wszystko jest w rękach Boga :)

  • Dawid Szafraniec - awatar

   Dawid Szafraniec - Organizator zbiórki

   16.04.2017
   16.04.2017

   Dziękujemy z całego serca :)

 • Klaudia dla Amelki - awatar

  Klaudia dla Amelki

  11.04.2017
  11.04.2017

  Dużo zdrówka Amelko!!!! Trzymam kciuki! ☺

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.04.2017
  09.04.2017

  Wszystkiego dobrego!

  • Dawid Szafraniec - awatar

   Dawid Szafraniec - Organizator zbiórki

   09.04.2017
   09.04.2017

   Dziękujemy!

 • Chociaz Jestesmy daleko nasze serca sa z Wami i Amelka! - awatar

  Chociaz Jestesmy daleko nasze serca sa z Wami i Amelka!

  09.04.2017
  09.04.2017

  Wiara czyni cuda! Sercami Z Wami!!!!!! :)

  • Dawid Szafraniec - awatar

   Dawid Szafraniec - Organizator zbiórki

   09.04.2017
   09.04.2017

   To prawda, dziękujemy z całego serca

 • buniek - awatar

  buniek

  09.04.2017
  09.04.2017

  Razem damy rade :)

  • Dawid Szafraniec - awatar

   Dawid Szafraniec - Organizator zbiórki

   09.04.2017
   09.04.2017

   Bardzo dziękujemy :)

10 342 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 96 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dawid Szafraniec - awatar

Dawid Szafraniec

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 96

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Asia - awatar
Asia
50
Anna Sibila Książka - awatar
Anna Sibila Książka
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Hubert Czerwonka - awatar
Hubert Czerwonka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Konieczni - awatar
Konieczni
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij