Natala Murowska - awatar

Natala Murowska

Organizator zbiórki


Natalia Murowska (założyciel zbiórki), siostrzenica Daniela- nasza wnuczka.
 
     W nocy dnia 25.12.2017 roku nasz syn Daniel lat 23 wraca ze starszym bratem Łukaszem po spotkaniu wigilijnym ze znajomymi. W podwórku na przejściu pomiędzy osiedlem a centrum miasta zostali brutalnie pobici przez Romów. Na skutek pobicia 23 letni Daniel doznał rozległych obrażeń całego ciała oraz głowy.


http://doba.pl/dsw/artykul/nieznani-sprawcy-pobili-dwoch-mezczyzn-jeden-z-nich-nadal-jest-w-ciezkim-stanie/19084/15


Zdarzenie miało miejsce nad ranem Pierwszego Dnia Świąt około godziny 4:00 . Policja przyjechała o 5:20. Nasz syn został przetransportowany do szpitala Latawiec w Świdnicy skąd po wstępnych badaniach został przewieziony do Wałbrzyskiego szpitala na Piaskowej Górze na oddział OIOM. Dopiero o godzinie ok. 11:20 został operowany. Lekarze nie byli pewni czy przeżyje operacje. Najcięższych uszkodzeń doznała jego głowa i mózg. W wyniku rozległych obrażeń mózgowo -  czaszkowych nasz Daniel miał neurogenną niewydolność  krążeniowo – oddechową. Wiele odłamków kostnych czaszki była usuwana podczas operacji. Zrobiono rewizje wgłębienia kości czaszki z rekonstrukcją odłamów oraz ewakuację krwiaka nadtwardówkowego okolicy czołowo – ciemieniowej. Po operacji był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Daniel spędził nie cały miesiąc na oddziale Intensywnej terapii. Dnia 18.01.2018 zaczął samodzielnie oddychać i został przeniesiony na oddział Neurochirurgiczny. Ma podłączona rurkę tracheostomijną i jest dokarmiany przez Peg-a.
  Dnia 21.02.2018 został przewieziony do ośrodka opiekuńczo-leczniczego ''EWA-MED'' w Obornikach Śląskich. Do dnia dzisiejszego Daniel jest w stanie wegetatywnym. Wymaga stałej opieki i kontynuacji rehabilitacji neurologicznej co wiąże się z dużymi kosztami. Cały czas patrzymy na niego nie dowierzając, że inny człowiek doprowadził do takiego stanu naszego syna. Widzimy jego bezwładny wzrok i łzy płynące po policzkach człowieka uwięzionego w własnym ciele.Przed pobiciem był osobą bardzo pogodną, towarzyską. Wolny czas spędzał aktywnie na siłowni czy basenie. Pomóżmy mu, aby mógł wrócić do sprawności.
 
Pisząc ten list zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcą nas wspomóc finansowo w leczeniu, rehabilitacji i egzystencji naszego Daniela.


W imieniu swoim i Daniela chcielibyśmy z całego serca podziękować za okazaną pomoc na rzecz leczenia i rehabilitacji. Żadne słowa ani gesty nie oddadzą naszej ogromnej wdzięczności za to, że możemy liczyć na Waszą pomoc. Daniel dzięki rehabilitacji robi ogromne postępy, w dalszym ciągu nie mówi i nie je samodzielnie, ale nawiązuje z Nami kontakt poprzez wskazywanie liter na alfabecie lub tablecie. Przed Danielem jeszcze bardzo długa i ciężka praca, żeby powrócił do sprawności. W dalszym ciągu prosimy o Wasze wsparcie.

                                                      DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE !


KOCHANI Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE KTÓRE OKAZUJECIE NASZEMU DANIELOWI. WASZA DOBROĆ I HOJNOŚĆ POZWALA CZĘSCIOWO ZABEZPIECZYĆ ŚRODKI NA REHABILITACJE NAUROLOGICZNĄ ORAZ ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE. WIDZIMY POSTĘPY U DANIELA. Z POMOCĄ DRUGIEJ OSOBY MOŻE POSIEDZIEĆ JUŻ NAWET NA KRZEŚLE. DZIĘKI WASZEMU WSPARCIU DANIEL ZACZYNA POZNAWAĆ NA NOWO WIELE SMAKÓW ORAZ ZACZĄŁ SAMODZIELNIE ODDYCHAĆ I NA POCZĄTKU STYCZNIA ZOSTAŁA USUNIĘTA MU RURKA TRACHEOSTOMIJNA. CHOCIAŻ JESZCZE PARE MIESIĘCY TEMU NIKT Z NAS W TO NIE WIERZYŁ, ALE UDAŁO SIĘ MOŻE SAM ODDYCHAĆ. TO DLA NAS TAK WIELE ZNACZY. PIENIĄDZE WASZE INWESTOWANE W REHABILITACJE NIE IDĄ NA MARNE, MAJĄC JEDNOCZEŚNIE ŚWIADOMOŚĆ JAK DŁUGA DROGA WCIĄŻ PRZED NAMI. JEGO REHABILITACJA NIE SKOŃCZY SIE PO ROKU, WSZYSTKIE PIENIĄDZE ZEBRANE DZIĘKI WAM PRZEZNACZAMY NA WALKĘ O POWRÓT DO ZDROWIA DANIELA. 

WIERZYMY, ŻE Z PAŃSTWA WSPARCIEM UDA NAM SIĘ ODZYSKAĆ DANIELA I POSTAWIĆ GO NA NOGI.
Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.19
  25.05.19

  Zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.19
  25.05.19

  Wracaj do zdrowia.

 • Irena Pawłowska - awatar

  Irena Pawłowska

  19.02.19
  19.02.19

  Dużo zdrowia :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.11.18
  28.11.18

  życzę szybkiego powrotu do zdrowia

 • Maciej Kłosiak - awatar

  Maciej Kłosiak

  24.11.18
  24.11.18

  Wracaj do zdrowia. W 2019roku spędzisz najpiękniejsze święta swojego życia. Wszystko się poprawi życzę Ci tego wraz z moją rodziną. 3maj się.

Natala Murowska - awatar

Natala Murowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 342

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Raczek - awatar
50
Raczek
Radek - awatar
20
Radek
Bartłomiej Markowski - awatar
20
Bartłomiej Markowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Piotrek - awatar
5
Piotrek
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Krzychu - awatar
300
Krzychu
Natalia D - awatar
100
Natalia D

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij