Zbiórka Pomoc dla Daniela - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Daniela

Zbiórka Pomoc dla Daniela - zdjęcie główne

Pomoc dla Daniela

18 946 zł z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 349 osób
Wpłać teraz
 
Natala Murowska - awatar

Natala Murowska

Organizator zbiórki


Natalia Murowska (założyciel zbiórki), siostrzenica Daniela- nasza wnuczka.
 
     W nocy dnia 25.12.2017 roku nasz syn Daniel lat 23 wraca ze starszym bratem Łukaszem po spotkaniu wigilijnym ze znajomymi. W podwórku na przejściu pomiędzy osiedlem a centrum miasta zostali brutalnie pobici przez Romów. Na skutek pobicia 23 letni Daniel doznał rozległych obrażeń całego ciała oraz głowy.


http://doba.pl/dsw/artykul/nieznani-sprawcy-pobili-dwoch-mezczyzn-jeden-z-nich-nadal-jest-w-ciezkim-stanie/19084/15


Zdarzenie miało miejsce nad ranem Pierwszego Dnia Świąt około godziny 4:00 . Policja przyjechała o 5:20. Nasz syn został przetransportowany do szpitala Latawiec w Świdnicy skąd po wstępnych badaniach został przewieziony do Wałbrzyskiego szpitala na Piaskowej Górze na oddział OIOM. Dopiero o godzinie ok. 11:20 został operowany. Lekarze nie byli pewni czy przeżyje operacje. Najcięższych uszkodzeń doznała jego głowa i mózg. W wyniku rozległych obrażeń mózgowo -  czaszkowych nasz Daniel miał neurogenną niewydolność  krążeniowo – oddechową. Wiele odłamków kostnych czaszki była usuwana podczas operacji. Zrobiono rewizje wgłębienia kości czaszki z rekonstrukcją odłamów oraz ewakuację krwiaka nadtwardówkowego okolicy czołowo – ciemieniowej. Po operacji był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Daniel spędził nie cały miesiąc na oddziale Intensywnej terapii. Dnia 18.01.2018 zaczął samodzielnie oddychać i został przeniesiony na oddział Neurochirurgiczny. Ma podłączona rurkę tracheostomijną i jest dokarmiany przez Peg-a.
  Dnia 21.02.2018 został przewieziony do ośrodka opiekuńczo-leczniczego ''EWA-MED'' w Obornikach Śląskich. Do dnia dzisiejszego Daniel jest w stanie wegetatywnym. Wymaga stałej opieki i kontynuacji rehabilitacji neurologicznej co wiąże się z dużymi kosztami. Cały czas patrzymy na niego nie dowierzając, że inny człowiek doprowadził do takiego stanu naszego syna. Widzimy jego bezwładny wzrok i łzy płynące po policzkach człowieka uwięzionego w własnym ciele.Przed pobiciem był osobą bardzo pogodną, towarzyską. Wolny czas spędzał aktywnie na siłowni czy basenie. Pomóżmy mu, aby mógł wrócić do sprawności.
 
Pisząc ten list zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcą nas wspomóc finansowo w leczeniu, rehabilitacji i egzystencji naszego Daniela.


W imieniu swoim i Daniela chcielibyśmy z całego serca podziękować za okazaną pomoc na rzecz leczenia i rehabilitacji. Żadne słowa ani gesty nie oddadzą naszej ogromnej wdzięczności za to, że możemy liczyć na Waszą pomoc. Daniel dzięki rehabilitacji robi ogromne postępy, w dalszym ciągu nie mówi i nie je samodzielnie, ale nawiązuje z Nami kontakt poprzez wskazywanie liter na alfabecie lub tablecie. Przed Danielem jeszcze bardzo długa i ciężka praca, żeby powrócił do sprawności. W dalszym ciągu prosimy o Wasze wsparcie.

                                                      DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE !


KOCHANI Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE KTÓRE OKAZUJECIE NASZEMU DANIELOWI. WASZA DOBROĆ I HOJNOŚĆ POZWALA CZĘSCIOWO ZABEZPIECZYĆ ŚRODKI NA REHABILITACJE NAUROLOGICZNĄ ORAZ ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE. WIDZIMY POSTĘPY U DANIELA. Z POMOCĄ DRUGIEJ OSOBY MOŻE POSIEDZIEĆ JUŻ NAWET NA KRZEŚLE. DZIĘKI WASZEMU WSPARCIU DANIEL ZACZYNA POZNAWAĆ NA NOWO WIELE SMAKÓW ORAZ ZACZĄŁ SAMODZIELNIE ODDYCHAĆ I NA POCZĄTKU STYCZNIA ZOSTAŁA USUNIĘTA MU RURKA TRACHEOSTOMIJNA. CHOCIAŻ JESZCZE PARE MIESIĘCY TEMU NIKT Z NAS W TO NIE WIERZYŁ, ALE UDAŁO SIĘ MOŻE SAM ODDYCHAĆ. TO DLA NAS TAK WIELE ZNACZY. PIENIĄDZE WASZE INWESTOWANE W REHABILITACJE NIE IDĄ NA MARNE, MAJĄC JEDNOCZEŚNIE ŚWIADOMOŚĆ JAK DŁUGA DROGA WCIĄŻ PRZED NAMI. JEGO REHABILITACJA NIE SKOŃCZY SIE PO ROKU, WSZYSTKIE PIENIĄDZE ZEBRANE DZIĘKI WAM PRZEZNACZAMY NA WALKĘ O POWRÓT DO ZDROWIA DANIELA. 

WIERZYMY, ŻE Z PAŃSTWA WSPARCIEM UDA NAM SIĘ ODZYSKAĆ DANIELA I POSTAWIĆ GO NA NOGI.
Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.08.19
  17.08.19

  😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.19
  25.05.19

  Zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.19
  25.05.19

  Wracaj do zdrowia.

 • Irena Pawłowska - awatar

  Irena Pawłowska

  19.02.19
  19.02.19

  Dużo zdrowia :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.11.18
  28.11.18

  życzę szybkiego powrotu do zdrowia

18 946 zł z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 349 osób
Wpłać teraz
 
Natala Murowska - awatar

Natala Murowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 349

Adrian - awatar
Adrian
1
Ewelina - awatar
Ewelina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Adrian - awatar
Adrian
5
Iv Onka - awatar
Iv Onka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Raczek - awatar
Raczek
50
Radek - awatar
Radek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij