Zbiórka Pomoc dla Wędrownego Pisarza - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Wędrownego Pisarza

Zbiórka Pomoc dla Wędrownego Pisarza - zdjęcie główne

Pomoc dla Wędrownego Pisarza

705 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać teraz
 
Sebastian Czeremcha - awatar

Sebastian Czeremcha

Organizator zbiórki

Witaj,

Mam na imię Sebastian i jestem wędrownym pisarzem, narratorem - odkrywcą przyrody, oraz czatownikiem. Dzięki poprzednim zbiórkom na  ‘’Pomagam’’ wydałem już dwie własne książki, a w swą twórczą pracę autora poświęciłem poetyckim, wrażliwym, dojrzałym w kunszt słów opisom ojczystej przyrody. Bywa, że wędruję pod jej opieką całe dnie i noce – tak powstają moje opowieści. Częsty i długi kontakt z naturą pozwolił mi zebrać wiedzę i doświadczenia oraz otworzyć się na bogactwo leśnych energii jakie daje nam Matka Ziemia. Wiedziałem, że kocham ją już w dzieciństwie, a po leśnych ścieżkach wiodła będzie moja droga. Z tej miłości narodził się literacki projekt o nazwie ‘’Szepty Kniei’. Jest to blog, którego zapisuję już od trzech lat, dzieląc się przeżyciami i historiami jakie przydarzają mi się podczas wypraw. Zajrzyj, poczytaj, zerknij czy Ci się podoba. Razem z opowieściami znajdziesz go tutaj:
https://szeptykniei.wordpress.com/szepty/

Celem i misją Szeptów Kniei jest przypomnienie i budzenie. Przypomnienie magii i piękna codzienności istnienia, oraz spojenie w głębokiej więzi z naturą, jakiej doświadczał człowiek zanim pochłonęły go światła cywilizacji. Budzenie naturalnych zdolności kontemplacji duchowej strony przyrody, poprzez rozwój intuicji i zmysłowego, świadomego odczuwania. Dostrzeganie subtelnych powiązań. Docieranie do sekretów pradawnej wiedzy przodków, poprzez zgłębianie świadomego kontaktu z naszymi zwierzęcymi i zielonymi braćmi – ‘’Drzewami Mocy’’.  Wzrastanie we wrażliwości wobec leśnego świata, z uważnym spoglądaniem na wszelkie przejawy życia w nim, jako wyraz szacunku za bogactwo kojących doznań. Uhonorowanie dzikości i świętości życia i jego ochrona, w dziele spisywanych słów. I te pozostawiam światu w postaci swoich książek. Chcę jednak przekazywać te wartości nie tylko w formie druku, ale także poprzez wspólne spotkania, wyjazdy w Polskę, odwiedziny w szkołach i świetlicach, pogadanki, gawędy – słowem, ofiarować swoje wspomnienia osobiście, także na szlaku wspólnych wędrówek w głuszę.  

Praca czatownika – wędrowca i pisarza jednocześnie, pochłania ogrom czasu. Spisywane na moim blogu opowieści zwykle nie powstają z fantazji – aby zostały przekazane, musiały się wydarzyć. A to oznacza kolejną noc spędzoną w lesie, czy długi dzień wędrowny. Za każdą historią z którą zapoznanie się zajmuje czytelnikowi 5 -7 minut, stoi noc miniona na czuwaniu pod lasem lub kolejna wielokilometrowa wyprawa. Po powrocie – także kilkugodzinna praca za biurkiem, aby opowieść spisać. Za każdą podróżą w odległe lasy Polski, kryją się koszta. Wsparcie zbiórki, będzie tym co umożliwi mi dalszy rozwój oraz prowadzenie tego bloga, działanie w materii, a także pozwoli w pełni poświęcić się pisarskiej działalności. A ja będę miał możliwość wszystkim z Tobą swobodnie się dzielić. Zebrane środki przeznaczane będą na pokrycie kosztów związanych z działalnością autorską, promocję w sieci, wydatki związane z podróżami, a także potrzebne ‘’rekwizyty’’ dla usprawnienia naszych wypraw: dodatkowe ubrania, komplety przeciwdeszczowe, latarki czołowe, buty treking i wodoszczelne zimowe, rowery dla gości wędrówek, karimaty, przyrodnicze książki i przewodniki, lornetki dla grup obserwatorów, itd. Koszt przyzwoitej optycznie lornetki to od kilkuset, do paru tysięcy zł, (zużywają się w zależności od użytkowania), a potrzeba ich kilka. Wielozadaniowego roweru który posłuży nam lata, będzie prosty w obsłudze, mało awaryjny i co najważniejsze składany, aby zmieścić się do auta czy w pociąg, to ponad 3 tys zł.

UWAGA! W sprawie roweru zdecydowałem się założyć osobną zbiórkę, aby nie pomieszać Waszych wpłat, i wiedzieć co przeznaczone jest na co. Nie mam bowiem wglądu, kto z jaką intencją i na co przekazał dar, tak więc uczciwiej i prościej będzie, jeśli zbiórki na ten cel rozdzielimy. Darowizny odnośnie roweru można przekazać tutaj:

https://pomagam.pl/rowerdlagosci

Wydatków jest więc sporo, i równie wiele drobnych z nich pokrywam z własnej kieszeni, lecz aby móc w pełni zaangażować się w tą działalność i wzmocnić jej przekaz, potrzebuję bieżącego wsparcia. ''Własna kieszeń'' to jedynie otrzymane darowizny na prowadzenie bloga i finansowe podziękowania gości za wyprawę, które wydarzają się raz na jakiś czas. Wszystko to kropelka, w oceanie potrzeb rozwoju. Efekty dotychczasowej mojej działalności możesz zobaczyć na blogu – są tam relacje ze zdjęciami z wystąpień w szkołach, na festiwalach, czy po prostu z wędrówek. Tutaj znajdziesz przykłady:

1. https://szeptykniei.wordpress.com/szepty-dzieciom/ 

2. https://szeptykniei.wordpress.com/2019/06/07/owocowy-festiwal-gawedy-o-drzewach-mocy/ 

3. https://szeptykniei.wordpress.com/dendroterapia-przytulanie-drzew/

Z moimi książkami możesz zapoznać się tutaj:
https://ridero.eu/pl/books/szepty_kniei/

Limit kwoty podany jest takim, aby zbiórka mogła jak najdłużej funkcjonować bezterminowo. Za każdy dar ogromnie dziękuję z głębi leśnej Duszy! To z Wami, Czytelnikami, wszystkimi którzy kibicują i wspierają przez cały ten czas, udało się dotrzeć aż dotąd, z przesłaniem leśnego słowa. Pragnę obdarować nim kolejne osoby, aby ciepło szeptanych opowieści ogrzało wszystkie wrażliwe serca.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
705 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać teraz
 
Sebastian Czeremcha - awatar

Sebastian Czeremcha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 19

Anna N. - awatar
Anna N.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Beata Turek - awatar
Beata Turek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij