Zbiórka Moje marzenie - by dalej pomagać - miniaturka zdjęcia

Moje marzenie - by dalej pomagać Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Moje marzenie - by dalej pomagać - zdjęcie główne

Moje marzenie - by dalej pomagać

7 280 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 198 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Cieslikowska - awatar

Monika Cieslikowska

Organizator zbiórki

EDYCJA: Znalazłam i kupiłam stary dom na małej wsi który wymaga remontu. można w nim mieszkać, bo ma i piec i łazienkę, ale nie są to żadne luksusy. Dom wymaga docieplenia, bo dach nie jest w ogole ocieplany, a strych ma ściany ze starych dziurawych desek. Piec jest bardzo stary, komin wg słów kominiarzy cały spękany, wszystko do wymiany. Będę wstawiała zdjęcia i wszystko pokażę, tylko nie da się wstawić więcej na raz niż jedno. 

Miałam tę zbiórke anulować, bo przez nia spadła na mnie lawina hejtu i posądzenia o oszustwo :( ale znajomi przekonali mnie, że przecież nic złego nie robię, nie kłamię, nie oszukuje, więc pokaże wnętrze domu. dla mnie jest to dom z duszą i nieważne, że wygląda jak wygląda, mi nie trzeba luksusów, dla mnie  obecnie luksusem jest ciepła woda , kiedy napale w piecu i się bolier nagrzeje oraz ciepło w domu, kiedy utrzymuję palący się ogień. Tu mamy nasze miejsce i tu zaczynamy  normalnie żyć. Zakupiłam druciane panele ogrodzeniowe i zrobiłam psom wybieg, mają też własny pokój z posłaniami oraz oczywiście nadal mogą biegac po całym domu, prócz kuchni, bo tam jest piec, i bawić się z nami. 

W razie pytań zapraszam na priv, będę udzielała poytrzebnych informacji. Pozdrawiam <3


  

Dobrzy ludzie,

 

Zniżam głowę i z wielkim wstydem, pochylona i pokorna,proszę o pomoc. 

Jedyne o czym teraz marzymy to dach nad głową na naszskromny nowy start, i możliwość dalszej pomocy potrzebującym porzuconymczworonogom.

Mam na imię Monika (45) jestem mamą 14-letniej Sandry, którąwychowuję od 10 lat sama.

Jestem zadeklarowaną, aktywnie działającą miłośniczkązwierząt, którym pomagam najlepiej, jak potrafię.

Od wielu lat choruję oraz cierpię na problemy z kręgosłupem,przez co nie mogę podjąć stałej pracy. Od jakiegoś czasu zajmuję się głowniepracą z psami. Początkowo ratowałam psy bezdomne, dając tymczasowe schronieniei szukając im kochających domów na stałe. Wiele organizacji i osób prywatnychkorzystało z mojej pomocy.

Postanowiłam zatem spróbować połączyć pasję z pracą abyzapewnić rodzinie byt prowadząc mały domowy hotelik dla zwierząt - taki byzbierane z ulicy, czy złych schronów, schorowane lub z traumami, miały u mnieszansę na spokojne życie z człowiekiem, socjalizację i tym samym szansę na nowystały dom.

I tu zaczęły sie moje problemy. Niestety sąsiedzi niezaakceptowali, że byłam Domem Tymczasowym dla bezdomniaków.  Nasyłali spółdzielnię, zastraszali, miałynawet miejsce próby otrucia psów. Robili wszystko abym pozbyła sie zwierzaków.Nie mogłam tego zrobić! Z powodu choroby, to jedyne co mogę i jednocześniekocham robić! Wielu zwierzolubów doradziło mi przeprowadzkę poza miasto, abykontynuować pomoc czworonogom i nie poddawać się.

Podjęłam decyzje o sprzedaży kredytowanego mieszkania wbloku i o kupnie niedużej działki i budowie malutkiego domku za pozostałe pospłacie kredytu pieniadze. Po długich poszukiwaniach, znalazłam odpowiedniądziałkę, podpisałam umowę wstępną i podjęłam działania do zbudowania małego 60mdomku.

Niestety tu również sąsiadom nie spodobał sie pomysłdomowego hoteliku dla psiaków. Okolica okazała sie być okolicą ludzi wpływowychi zamożnych, którzy zrobiliby wszystko, aby zwykły, szary człowiek niezamieszkał koło nich. Nie wspominając już o hoteliku dla bezdomnych psów. 

Po celowym wprowadzeniu mnie w błąd juz w Urzędzie, przyciągłym utrudnianiu, opóźnianiu i donosach, po zastopowaniu budowy, rozbiórcestojących ścian i wielu trudach zw. z otrzymaniem pozwolenia na budowę, atakże, w końcu, po poinformowaniu mnie o zgodzie na budowę... Zanim zdołałam jąodebrać- zgoda została zniszczona, a ja poinformowana, że "zgoda była, alejej nie ma" a ja fizycznie nie mając jej w ręku, nie mogę im nicudowodnić. Moje odwołanie od decyzji niestety nic nie dało. Dostałam ponownynakaz rozbiórki!

W międzyczasie sprzedałam mieszkanie, za które miałamzapłacić za zadatkowaną działkę. Tym samym ja, moja córka zostałyśmy BEZDOMNE.

Zmuszona sytuacją wynajęłam lokum na wsi (w mieście nikt niechciał nas przyjąć z psami). Tu płacimy jednak koszmarne pieniadze za małybudynek (1 pokoj+ aneks kuchenny) dla nas dwóch i kilku psów. Pomieszczenieokazało się jednak zagrzybione, na ściany pokryły się czarną pleśnią, a myzaczęłyśmy chorować.

W zw. z budową poniosłam ogromne nakłady finansowe i tymsamym straciłam prawie połowę pieniędzy ze sprzedanego mieszkania.  Zmowa bogaczy i polityków zamieszkującychokoliczne domy sięgnęła bardzo daleko - podcięto mi skrzydła zabraniającbudowy. Zapowiedziano, że nie dopuszczą do prowadzenia przeze mnie tamhoteliku, oraz że nic mi nie dadzą skargi i odwołania.

Jedyną szansą na ratowanie resztek środków ze sprzedażymieszkania, była rezygnacja z tej lokalizacji. Za to co zostało po stratach niejesteśmy jednak w stanie kupić nic co nie jest ogłaszane jako "dorozbiórki lub generalnego remontu". Na inwestycji straciłam 60.000 zł -elektryka, instalacje, sciany- nie są do zabrania. Poza ogrodzeniem nic niejest do odzyskania.

Zostałam odarta z połowy dorobku mojego życia, któryosiągnęłam dzięki ciężkiej pracy i wieloletnich wyrzeczeń moich i mojej córki.

Zostałyśmy bez dachu nad głową. Mam pod naszą opieką 4własne psy, które ze względu na swoje traumy i lęki nie są adopcyjne. Mamy teżkilka psów, które powierzyły nam organizacje i ludzie ratujących bezdomniaki.

Nie mamy gdzie się podziać, a musimy jak najszybciej uciekaćz zagrzybionego, wynajmowanego lokum. Nikt nie chce nas z psami nigdzieprzyjąć...

Jedyna opcją jest wyprowadzka z rodzinnego miasta i kupnomałego skromnego domku na wsi, ale przez poniesione straty i utratę połowydorobku, nie mamy wystarczająco funduszy.

Drugą opcją byłoby oddanie wszystkich psów i rezygnacja zpomagania i hoteliku....opcja ta jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie chcęprzestać pomagać, nie chcę przestać pracować z psami. Nie mogę też oddać tych,które przyjęłam do mojej rodziny na stałe.

Z racji problemów mieszkalnych nachodzą nas rownieżinstytucje, zarzucając, że dziecko nie ma odpowiednich warunków. Córka jestmoim priorytetem. Jako samotna matka w całości poświęciłam się jej wychowaniu.To dla niej staram się nie poddawać! Staram się działać ostatkami sił!

Po wielu poszukiwaniach znalazłam na malutkiej wsi małydomek, który mogłabym kupić i odremontować, gdybym miała nieco więcej środków –trzeba zrobić łazienkę, podłogi i go docieplić. Stąd moi przyjaciele namówilimnie na założenie tej zbiórki.

Ta zbiórka to ostatnia deska ratunku... Wołanie o pomoc,choć z ogromnym trudem. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań- pytajcie, nawszystkie postaram się odpowiedzieć.

Pragnę z całego serca nadal pomagać zwierzetom. To mojajedyna otucha w tym moim nieszczęściu.

Zbiórka pomogłaby mi stanąć na nogi, pomogłaby mi w zakupiei wyremontowaniu małego domku z kawałkiem ziemi, abym mogłam spokojnieprowadzić swój dom tymczasowy i domowy bezkojcowy hotelik dla psiaków. Dla mniepies ma mieszkać w domu ze swoimi ludźmi. 

Będę wdzięczna za każdą złotówkę, bo wyznaję zasadę"ziarnko do ziarnka"... Nie chodzi o zbytki i luksusy, ale o dach nadgłową dla mnie, córki i psów.

Rozpaczliwie potrzebuje Waszej pomocy, w zdobyciu dla nasdachu nad głową - oraz abym mogła dalej robic to co kocham: utrzymać rodzinę(córkę, psy i siebie)... I pomagać psiakom w potrzebie, a jednocześnie mócnormalnie żyć.

Drżącym głosem proszę o Twoją nawet najmniejszą pomoc.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Cieslikowska - awatar

  Monika Cieslikowska

  28.03.2018
  28.03.2018

  Wszystkim moim Darczyńcom, Przyjaciołom i tym ludziom, którzy pomagają nie znając mnie chciałabym złożyć najcieplejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Niech Wam się darzy i szczęście niech Was nie opuszcza, a wszystko wokół niech będzie Wam przyjazne. Wszystkiego Wam dobrego! <3

  P.S. W ostatnim czasie dzięki Waszej pomocy udało się nam docieplic dach - już ciepło nie ucieka tak szybko. Z wiosną będziemy próbować powoli remontować dalej. Szczyty budynku, przedsionek, schody na poddasze, schody do piwnicy, wymiana instalacji CO oraz kupno i instalacja pieca, łazienka, podłogi w pokojach i przedsionku... Och, jeszcze wiele przed nami... Ale jest we mnie nadzieja, że powolutku jakoś damy radę :)

  Hotelik wkrótce się ruszy wraz z nadejściem lata - mamy nadzieję :)
  Zatem - oby do lata :) :) :)

  Zdjęcie aktualizacji 13 570

Komentarze


 • Aga Karlino - awatar

  Aga Karlino

  08.04.2018
  08.04.2018

  życzę powodzenia

  • Monika Cieslikowska - awatar

   Monika Cieslikowska - Organizator zbiórki

   08.04.2018
   08.04.2018

   bardzo dziękuję <3 powolutku robię swoje :) ale jeszcze długa droga przed nami. Jednak każda pomoc nas przybliża do celu :) Wszystkiego dobrego - pozdrawiam :)

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  13.02.2018
  13.02.2018

  Ponownie wspieram drobną kwotą Dobrą Duszę z moich rodzinnych stron :) proszę się nie poddawać!

  • Monika Cieslikowska - awatar

   Monika Cieslikowska - Organizator zbiórki

   14.02.2018
   14.02.2018

   bardzo, bardzo dziękuję i życze wszystkiego dobrego, niech ofiarowane mi dobro wróci do Pani jak najszybciej <3

 • Kasia - awatar

  Kasia

  13.01.2018
  13.01.2018

  Z całego serca życzę powodzenia i dużo sił i zdrowia, by mogła Pani podążać za swoimi marzeniami. Oby otaczali Panią sami serdeczni i pomocni ludzie. Jestem z Panią myślami, wszystko się dobrze ułoży :)

  • Monika Cieslikowska - awatar

   Monika Cieslikowska - Organizator zbiórki

   14.01.2018
   14.01.2018

   jestem niezmiernie wdzięczna za dobre słowo, wsparcie i pomoc - dziękuje w imieniu swoim i moich podopiecznych <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.01.2018
  09.01.2018

  Pomagajmy proszę 💋💋💋💝💝💝👍👍👍

  • Monika Cieslikowska - awatar

   Monika Cieslikowska - Organizator zbiórki

   09.01.2018
   09.01.2018

   Dziękuję <3 <3 <3

 • Kamila Maj - awatar

  Kamila Maj

  08.01.2018
  08.01.2018

  Pani Moniko pozdrawiam i mam nadzieję że szybko uzbiera się potrzebna kwota. Wielki szacunek za Pani pomoc dla zwierząt 😁

  • Monika Cieslikowska - awatar

   Monika Cieslikowska - Organizator zbiórki

   08.01.2018
   08.01.2018

   bardzo dziękuję za dobre słowo i wsparcie :) Pozdrawiam z imieniu zwierzaków sztuk obecnie osiem + 2 + 2 :) kolejne wkrótce dołączą na naszą barkę PsiArkę :)

7 280 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 198 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Cieslikowska - awatar

Monika Cieslikowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 198

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Justyna - awatar
Justyna
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Edyta - awatar
Edyta
20
Aga Karlino - awatar
Aga Karlino
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agnieszka Janda - awatar
Agnieszka Janda
10
Gosia Kallin - awatar
Gosia Kallin
50
Ewa Mockallo - awatar
Ewa Mockallo
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij