Ola Pyza - awatar

Ola Pyza

Organizator zbiórki

Iza to zdecydowany anioł, który nigdy nie odmawia pomocy i nie pozostaje obojętny na cierpienie psów. 

Ta cudowna osoba prowadzi azyl dla psich staruszków, które nigdy nie znalazłyby domu. Nie pozwalając im odejść na betonie, trafiają do Niej i spokojnie dożywają swego. Przynajmniej pod koniec żywota, mogą poczuć się kochane, potrzebne.. Mogą leżeć na łóżkach, biegać po wielkim ogrodzie czy grzać się przy kominku ze swoją panią. Coś zupełnie innego, niż ciasny boks i metalowe kraty. 

Iza ma już u siebie nasze 6 psiaków ze schroniska Happy Dog w Sobolewie. Są to kolejno od trafienia: 

-Dalmatyńczyk Parki z parkinsonem i niedoczynnością tarczycy. Zażywa dziennie po kilka tabletek euthyroxu. Zanim trafił do swojego miejsca na ziemi, ktoś wyrzucił go na ulicę i szwędał się tak długo, aż nie przyjechało po niego schronisko, gdzie spędził kilka miesięcy. Potem było już tylko lepiej i oficjalnie mogę przyznać, że bezpieczny i kochany jest już od stycznia 2018. Wcina karmę light, gdyż ma znaczną nadwagę. 

- Dwa Owczarki; Dante i Atena. Do schroniska trafiły mniej więcej w 2014 roku i przez cztery ostatnie lata nie wiedziały czym jest miłość. Połączyła je schroniskowa klatka, bardzo się zaprzyjaźniły i jedno dbało o drugiego. W końcu starość zaczęła im bardzo doskwierać, stawy prawie siadły, zęby wypadły, siwy kolor okrył ich futerka.. Nie wierzyliśmy, że któreś z nich znajdzie dom, a co dopiero wspólny! Cuda się zdarzają. Dante i Atenka korzystają z każdego dnia. On uwielbia leżeć w domu, wykładać się na fotelu, zaś Ona woli rządzić całym ogrodem i bawić się z psią sforą. Psiaczki jedzą karmę dla staruszków, za to Atena ma problemy z uszami. 

-Fama, psia dama, która nigdy nie zaznała ciepła! Zwykła, najzwyklejsza, bura, siwa, starsza, poważna.. Ginęła w tłumie szczekających psów, była jedną z 300, schowana w budzie.. W schronisku spędziła trzy lata, nim ktoś zdążył ją pokochać. Teraz odpłaca się całą sobą.  Wszystkim rozdaje całusy, pragnie być przytulana.. Na co dzień śpi pod kołderką lub bawi się ze swoim najlepszym psim przyjacielem Lolo. 

-Capie i Kazik, dwa stare, ślepe zabytki, które lada włos nie zginęły w schronisku! Cierpienie, samotność, ból, strach, zamknięcie, odizolowanie. To była ich codzienność. Kto wie, czy kiedykolwiek zaznały czegoś dobrego, czy miały kiedyś swoich ludzi. W Sobolewie spędziły kilka miesięcy. On zaczął wychodzić na spacery, zaś ona- siedziała całkiem sama od wakacji, pozbawiona kontaktu z człowiekiem.. zamknięta, ukryta. Nie potrafiła krzyczeć i prosić, nie potrafiła wybłagać o pomoc. Nikt nie wiedział o jej istnieniu. Kazik ma zapalenie oka, jest całe czerwoniutkie. Na drugie nie widzi. To musi bardzo boleć. Capie zaś, jest całkowicie ślepa. Będziemy umawiać staruszki na wizytę do weterynarza, by sprawdzić, co w nich siedzi i ewentualnie zastosować leczenie. Jedzą karmę dla seniorków, bo mają słabe zęby. Nie pytajcie o ich wiek ;) określamy na około 15 latek obydwa. 

Cała szóstka wspaniałych NIGDY nie zaznałaby takiego szczęścia, co u Izy. 

Są kochane, bezpieczne, pod stałą opieką. 

Nie można jednak zostawiać wspaniałych ludzi, którzy poświęcają cały swój czas psiakom, stąd zbiórka. Chcemy wspomóc ich w codziennym życiu, pod postacią karmy, środków odrobaczających, przeciw kleszczowych. Przyda się każdy grosz. 

Regularnie będą przedstawiane faktury. 

Błagam, pomóżmy pomagać! 


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

  • Beata Karandyszowska - awatar

    Beata Karandyszowska

    06.12.18
    06.12.18

    Powodzenia 👌👍♥️

Ola Pyza - awatar

Ola Pyza

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Katarzyna P - awatar
100
Katarzyna P
Kinga - awatar
20
Kinga
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Beata Karandyszowska - awatar
20
Beata Karandyszowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Marta - awatar
4
Marta

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij