Zbiórka Ogród Barokowy Piszkowice - zdjęcie główne

Ogród Barokowy Piszkowice

0 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Martin Schoenberg - awatar

Martin Schoenberg

Organizator zbiórki

Kochani-Pałac w Piszkowicach to unikalny zabytek w przepięknej Kotlinie Kłodzkiej. Ratujemy go od kompletnej ruiny już 4 lata i efekty są już widoczne. Aby pozyskać fundusze na renowację otworzyliśmy pokoje dla gości i znaczna większość z nich jest zachwycona postępami. To jednak dużo za mało aby dodać choćby nowy pokój na następny sezon. Musimy udostępnić obiekt dla wesel bo zapytań jest cała masa. Wesela plenerowe na razie wchodzą w grę bo sala balowa nie jest jeszcze ukończona. Dlatego musimy podreperować nasz Ogród Barokowy i przystosować go do nowej funkcji. 

Ogród wiekiem sięga renesansu a ostateczny wygląd uzyskał w połowie 18 wieku. Jest to ogród przepiękny i unikalny i z pewnością będzie cudownym plenerem dla wydarzeń takich jak wesela. 

Ogród jest obecnie w tragicznym stanie- przepiękne balustrady zostały rozkradzione, zniszczone lub wmurowane w mur kościelny przez ludzi niewrażliwych na bogactwo kulturowe tego regionu. Fontanna została zaorana broną i jest zachowana w szczątkowym stanie a samosiejki powolil połykają to co zostało z tego miejsca. Najsmutniejszym elementem ogrodu jest przepiękny niegdyś pawilon ogrodowy, wzniesiony w stylu francuskiego rokoko na fundamencie dawnej baszty. Obecnie zabezpieczony prowizorycznie, oczekuje pilnego remontu. 

Prace które pozwolą nam na podstawowe zagospodarowanie terenu i przystosowanie go do nowej funkcji to:

- naprawa schodów wiodących od pałacu

- wycinka pozostałych samosiejek i odtworzenie parteru

- odtworzenie kamiennej balustrady i bramki

- wzniesienie murów pawilonu ogrodowego i w razie możliwości zadaszenie go odtworzoną "cebulą"

Odtworzenie alejek i zasianie trawy dopełni przygotowań do sezonu 2020. Bez Waszej pomocy nie jest to możliwe a ograniczona działalność zarobkowej niestety kompletnie zahamuje dalsze prace przy obiektach w Piszkowicach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Martin Schoenberg - awatar

Martin Schoenberg

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij