Zbiórka Ogród Barokowy Piszkowice - zdjęcie główne

Ogród Barokowy Piszkowice

0 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Martin Schoenberg - awatar

Martin Schoenberg

Organizator zbiórki

Kochani-Pałac w Piszkowicach to unikalny zabytek w przepięknej Kotlinie Kłodzkiej. Ratujemy go od kompletnej ruiny już 4 lata i efekty są już widoczne. Aby pozyskać fundusze na renowację otworzyliśmy pokoje dla gości i znaczna większość z nich jest zachwycona postępami. To jednak dużo za mało aby dodać choćby nowy pokój na następny sezon. Musimy udostępnić obiekt dla wesel bo zapytań jest cała masa. Wesela plenerowe na razie wchodzą w grę bo sala balowa nie jest jeszcze ukończona. Dlatego musimy podreperować nasz Ogród Barokowy i przystosować go do nowej funkcji. 

Ogród wiekiem sięga renesansu a ostateczny wygląd uzyskał w połowie 18 wieku. Jest to ogród przepiękny i unikalny i z pewnością będzie cudownym plenerem dla wydarzeń takich jak wesela. 

Ogród jest obecnie w tragicznym stanie- przepiękne balustrady zostały rozkradzione, zniszczone lub wmurowane w mur kościelny przez ludzi niewrażliwych na bogactwo kulturowe tego regionu. Fontanna została zaorana broną i jest zachowana w szczątkowym stanie a samosiejki powolil połykają to co zostało z tego miejsca. Najsmutniejszym elementem ogrodu jest przepiękny niegdyś pawilon ogrodowy, wzniesiony w stylu francuskiego rokoko na fundamencie dawnej baszty. Obecnie zabezpieczony prowizorycznie, oczekuje pilnego remontu. 

Prace które pozwolą nam na podstawowe zagospodarowanie terenu i przystosowanie go do nowej funkcji to:

- naprawa schodów wiodących od pałacu

- wycinka pozostałych samosiejek i odtworzenie parteru

- odtworzenie kamiennej balustrady i bramki

- wzniesienie murów pawilonu ogrodowego i w razie możliwości zadaszenie go odtworzoną "cebulą"

Odtworzenie alejek i zasianie trawy dopełni przygotowań do sezonu 2020. Bez Waszej pomocy nie jest to możliwe a ograniczona działalność zarobkowej niestety kompletnie zahamuje dalsze prace przy obiektach w Piszkowicach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Martin Schoenberg - awatar

Martin Schoenberg

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij