Zbiórka Zagłodzony i porzucony Vito... - miniaturka zdjęcia

Zagłodzony i porzucony Vito... Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Zagłodzony i porzucony Vito... - zdjęcie główne

Zagłodzony i porzucony Vito...

910 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Fundacja Zielona Polana - awatar

Fundacja Zielona Polana

Organizator zbiórki

19.10 Vito jest cały czas w trakcie leczenia. Pierwsze wyniki badań wyszły złe. Biorąc pod uwagę jego aktualny stan musiały takie wyjść :-( Pokazały nam jednak również ważną rzecz - jego organizm walczy z ogromnym stanem zapalnym a brak gorączki wynika z ogólnego wyniszczenia i osłabienia, stan zapalny opanowany ale kuracja antybiotykowa musi oczywiście potrwać do końca. Dożywiany jest kroplówkami dożylnymi, żeby nie dopuścić do dalszego samotrawienia się organizmu. Aktualnie karmiony jest 5x dziennie RC Intestinal. Zagrzybione uszka zakraplamy 2x dziennie, inwazja pcheł opanowana dopiero  po drugiej aplikacji pipetki. Powolutku ustępuje biegunka i jego samopoczucie się poprawia, coraz bardziej cieszy się na widok miseczki :-) Kuracja potrwa jeszcze 5 dni po tym czasie kontrola, test jak poradzi sobie bez kroplówek i czy przybiera na wadze. Faktura z lecznicy za pierwszą wizytę wyniosła 206zł, koleją dostaniemy za 5 dni zbiorczą za wszystkie pozostałe wizyty.  


W dniu 13.10 dostaliśmy zgłoszenie o psie porzuconym na łące przy polnej mało uczęszczanej drodze, pies wiernie czekał na swojego “Pana” siedział przy drodze i czekał i czekał… znalazł go właściciel łąki, pies mógł tam spędzić nawet kilka tygodni. Państwo zgłosili sprawę do gminy, jednak zostali odesłani z kwitkiem. Nakarmili go i szukali dalej pomocy, trafili do nas, po informacji, że pies jest w stanie skrajnego wyniszczenia i potrzebuje niezwłocznie wizyty u weterynarza pojechaliśmy we wskazane miejsce. Pani, która zgłosiła nam sprawę i od kilku dni dokarmiała psiaka zdobyła u niego na tyle zaufania, że pozwolił wziąć się na smycz i zabrać, wcześniej uciekał i wracał w to samo wyleżane miejsce na błocie w beznadziejnym oczekiwaniu… “a on oglądał się jeszcze, skomlał i zatrzymywał, niechętnie szedł, czekał na niego!!!” 

Pies jest wychudzony do granic możliwości, ma bolesny brzuch, biegunkę, na skórze, która w większości jest łysa ma masę otarć, strupów, ran. Pozostałe kępy sierści roją się od pcheł. W trakcie podróży samochodem uciekały z niego i skakały po fotelu. Jest bardzo słaby, potyka się o własne łapy. Trzymajcie kciuki, Vito jest w trakcie diagnostyki i intensywnej opieki. Zakładamy zbiórkę Vitusiowi ponieważ spodziewamy się dużej faktury z lecznicy. Damy mu szansę, mimo tak koszmarnego wyniszczenia jego oczy tak samo proszą o pomoc jak i tęsknią… za “człowiekiem” który mu to zrobił :-(  mimo fizycznego i psychicznego cierpienia  pozostał pogodnym psem, łapy odmawiają posłuszeństwa więc głównie leży ale sił starcza na to, żeby ogon ciężko pracował w prawo i lewo. Od siebie dodam jeszcze, że na zdjęciach Vito prezentuje się całkiem przyzwoicie, na żywo wygląda zdecydowanie gorzej... :-(


Na pewno będzie wymagać dalszej rekonwalescencji, diagnostyki internistycznej i dermatologicznej. Bardzo prosimy o wsparcie na leczenie i specjalistyczną karmę. W miarę rozwoju sytuacji na bieżąco będziemy informować o przebiegu leczenia i stanie Vitusia. 

On swoją bezgraniczną wiernością dał już powód ku temu, żeby zaraz po doprowadzeniu go do lepszej formy znaleźć mu dom i ludzi,  którzy go docenią i o niego zadbają.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Zielona Polana - awatar

  Fundacja Zielona Polana

  22.11.2017
  22.11.2017

  22.11Vito jest u nas od 5tyg, w wolnej chwili wrzucimy foty wszystkich faktur od weterynarza, co się od tego czasu zmieniło... Vitusiowi zaczęła odrastać sierść, poprawił się jego wygląd ogólny ale do stanu zadowalającego jeszcze trochę nam brakuje, kilogramy przybywają powoli ponieważ od kiedy odzyskał trochę sił okazał się wyjątkowo żywiołowym psem, wszędzie go pełno, wszystko musi zobaczyć :-) uwielbia spacery, niestety nie potrafi się bawić, aportować... smutne musiało być jego wcześniejsze życie. Aktualne kręci wokół pełnej miski, przytulania się, wchodzenia na kolana, skakania i biegania :-) Powoli uczy się od reszty psiaków co to znaczy zabawa, bieganie za piłką lub totalny relaks. Bo Vito jest ciągle czujny, może ktoś niesie coś pysznego, może zapnie smycz i pójdziemy na spacer, a może chociaż pogłaszcze, przytuli, on nie odpoczywa, zawsze czujny i na posterunku jak prawdziwy owczarek!Prosimy o dalsze wspieranie zbiórki lub ewentualną wysyłkę karmy dla naszego "Chudiniego".

Komentarze


 • Ewa Barbara - awatar

  Ewa Barbara

  19.10.2017
  19.10.2017

  Ratujcie Vito.

910 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Fundacja Zielona Polana - awatar

Fundacja Zielona Polana

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 25

Anna Rogulska - awatar
Anna Rogulska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
71
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij