Zbiórka Szybka pomoc w cierpieniu - zdjęcie główne

Szybka pomoc w cierpieniu

990 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

cel: zebrać pieniądze na prywatne wizyty u lekarza (długie oczekiwanie pogarsza znacznie stan zdrowia), zakup leków oraz żywności

Stanisław ma 60 lat. Pochodzi z domu dziecka, jest zupełnie sam. Nigdy nie założył rodziny.

Zawsze starał się dbać sam o swoje sprawy, dopóki w jego życiu nie przydarzyła się seria nieszczęśliwych zdarzeń.

W latach 80 miał poważny wypadek w pracy, w wyniku którego doznał trwałego i poważnego uszczerbku na zdrowiu.  Nigdy już nie był tak sprawny, jak wcześniej. Jednak jakoś dawał sobie radę w zaspokojeniu podstawowych potrzeb. Kilka lat temu miało miejsce kolejne druzgocące wydarzenie: Stanisławowi w ręku wybuchła butla gazowa. Siła wybuchu uszkodziła jego ręce w takim stopniu, że podniesienie czegoś cięższego, a także czynności które wymagają sprawnego operowania dłońmi sprawiają mu ogromny ból. 

Ręce palą, szczypią.. Dodatkowo inne choroby: wielostawowe zwyrodnienie powodujące ogromne trudności w ruchu, zakrzepowe zapalenie żył, przepuklina pachwinowa- powinien poddać się operacji. Przebył też owrzodzenie żołądka i dwunastnicy.

Wcześniej uczestniczył w rehabilitacji w ramach NFZ, która nie przyniosła poprawy. Postanowił po raz kolejny dać szansę tym zabiegom. Zapisał się i cierpliwie czekał w kolejce.. Jednak gdy w 2020 roku pojawił się covid, zabiegi zostały odwołane.

Mężczyzna nie ma siły stać w kolejce ani odwiedzać kolejnych lekarzy. Jego stan pogarsza się, jeszcze jest w stanie jeździć rowerem na krótkie dystanse po bliskiej Pradze, ale jest coraz gorzej.. Zapisał się do lekarza na NFZ ale czas oczekiwania to... 8 miesięcy. Więc zagryza zęby z bólu. Bardzo chciałby przyspieszyć to i pójść prywatnie, ale 200 złotych to kwota dla niego nieosiągalna. Gdziekolwiek ma jeszcze siłę iść i pytać o wizytę lekarską w ramach NFZ, tam tylko dłużą się terminy oczekiwania.

Oprócz fizycznego bólu Stanisławowi dokucza głód i samotność. Dostaje obiady z OPS. Korzysta z nich niezależnie od tego, jakiej są jakości. Często to jego jedyny posiłek w ciągu dnia. Nie chce nikogo prosić, zebrać na ulicy. Nie ma nikogo bliskiego, swojej rodziny nigdy nie poznał. Jedyni towarzysze jego  życia to dwa pieski i  przyjaciółka, starsza kobieta, która jest również chora i niedawno straciła pracę. W dzień mężczyzna spędza czas u niej, bo mimo fatalnych warunków, w jakich ta kobieta żyje, jest tam trochę miejsca żeby rozruszać mięśnie. Po południu wraca do swojej 17-metrowej kawalerki, którą otrzymał od miasta. Mieszkanie to jeden ciasny, zagracony pokoik, w którym mieści się maleńka kuchnia i prysznic oraz łóżko obok siebie, toaleta jest oddzielnie. Latem, gdy są upały, warunki są fatalne, nie ma mowy o gotowaniu czegokolwiek.

Jego marzeniem jest ludzka życzliwość- dobra, szczera rozmowa, uśmiech.. i żeby ktoś czasem poczęstował czymś do jedzenia.

Ponadto aby uratować Stanisława, potrzeba kilku wizyt lekarskich: chirurg, flebolog, gastrolog, lekarz fizjoterapeuta, dermatolog, zakup maści i środków opatrunkowych na poparzenia, które są dość drogie. On nie ma już czasu czekać na NFZ. Żeby wrócić do zdrowia, musi też jeść- więcej niż raz w ciągu dnia. Jest szansa, że nasz partner sfinansuje Stanisławowi później cały program leczenia, ale najpierw musi odbyć wizyty wstępne, aby przedstawić program i wycenę leczenia. Same wizyty wstępne, dojazd na nie i wykup leków to około 1000 złotych.

Serdecznie dziękujemy za każdą dokonaną wpłatę i dobre słowo.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.07.21
  24.07.21

  Wszystkiego dobrego! Proszę się nie poddawać. Nigdy nie wiadomo kiedy los się uśmiechnie.

  • Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - awatar

   Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - Organizator zbiórki

   13.08.21
   13.08.21

   Dziękujemy! Przekażemy Panu Stanisławowi te słowa!

990 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena Kercz - awatar
Magdalena Kercz
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
ELIZA - awatar
ELIZA
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij