Zbiórka Utracone Obywatelstwo Polskie - zdjęcie główne

Utracone Obywatelstwo Polskie

20 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafal Brudnowski - awatar

Rafal Brudnowski

Organizator zbiórki

Cześć, nazywam się Rafał Brudnowski i potrzebuje pomocy w nietypowej sprawie, wyjątkowej w swym rodzaju. 

W kilku słowach : Przez błąd popełniony przez pracownika konsulatu w 2007 gdy był mi wyrabiany polski paszport, to w roku 2017 gdy ponownie chciałem wyrobić nowy polski paszport  dostałem odmowę z braku posiadania "Obywatelstwa Polskiego".             Mamy rok 7/2021, oczekuje na nadanie mi obywatelstwa Polskiego przez prezydenta poprzez wniosek który złożyłem 9/2019 w konsulacie polskim w Atenach w Grecji. 

Urodziłem się w 01/1994 na Ukrainie. Mama ma obywatelstwo Ukraińskie, zaś ojciec Polskie. Przyjechałem do Grecji w wieku 2 lat i żyje tu do teraz. Skończyłem Polską szkołę potem liceum greckie, przez te wszystkie lata posługiwałem się polskim paszportem czy to rejestrując się w urzędzie greckim, urzędzie ubezpieczeniowym, banku czy występując o kartę Europejczyka na policji zawsze miałem wpis że mam obywatelstwo Polskie.

Tak więc sobie żyłem mój pierwszy Polski paszport dostałem w wieku 13lat w lipcu 2007 roku, też wtedy gdy moi rodzice wyrabiali mi paszport polski w Konsulacie Polskim w Atenach dopytywali się urzędniczki czy na pewno nie ma kłopotów w papierach z moim obywatelstwem ale dostali odpowiedź od pani że wszystko jest w porządku, że mam normalnie nadany nr PESEL oraz że można normalnie przystąpić do wyrobienie mi paszportu tymczasowego a następnego 10-letniego.

Na początku 2007 roku dostałem paszport roczny tymczasowy a następnie w drugiej połowie 2007 dostałem 10-letni.

Przez ten okres gdy miałem paszport normalnie podróżowałem do Polski na Ukrainę samolotem, kłopoty zaczęły się w roku 2017, a dokładnie w sierpniu 2017 roku gdy pojechałem wyrobić nowy paszport Polski ponieważ ów stracił już ważność a nowy był mi potrzebny żeby przedłużyć umowę w firmie , zaś zostałem poinformowany przez Konsula że jest błąd w systemie i ja jako Rafał Brudnowski widnieje jako obywatel Ukrainy z obywatelstwem Ukraińskim a nie z obywatelstwem Polskim.

Spytałem się jak to jest możliwe jak do tej pory przez 10 lat miałem Polski Paszport, nigdy nie miałem problemu z papierami, nigdy nikt mnie nie poinformował w urzędzie konsularnym że jest jakiś błąd, dostałem odpowiedź że jedyny sposób to rozwiązać to wysłać wniosek o potwierdzenie obywatelstwa polskiego a wtedy dostaniemy odpowiedź gdzie leży błąd.

Otóż po całej batalii, konwersacji z Polskim urzędem w Polsce w sprawie potwierdzenia obywatelstwa polskiego dostaje w marcu 2018 roku odpowiedź że " nie potwierdzają mi obywatelstwa Polskiego Ponieważ moi rodzice w ciągu 3 miesięcy od moich narodzin nie złożyli stosownego oświadczenia przed polskim urzędem a co za tym idzie z mocy prawa który obowiązywało wtedy dostałem tylko ukraińskie obywatelstwo ponieważ urodziłem się na Ukrainie".(wszystko jak najbardziej rozumiem, tylko dlaczego nikt mi nie powiedział o takim błędzie w 2007 roku! ) 

Tak więc nie wiedząc o co zbytnio chodzi jak to możliwe że ktoś teraz dostrzegł taki błąd a gdy moi rodzice w 2007 roku robili paszport to tego błędu nie było, albo gdy moi rodzice w 1994 roku wpisywali mnie do ksiąg wieczystych i tłumaczyli ukraiński akt urodzenia z ukraińskiego na Polski to nie zostali poinformowani? A może jednak taka kartka została napisana ale się gdzieś zgubiła, bo szczerze to nie byłoby żadnego problemu żeby wybrać mi tylko Polskie obywatelstwo wtedy.

Tak więc zostałem poinformowany że jestem obywatelem Ukrainy i że muszę wyrobić sobie Ukraiński paszport i wtedy mogę przystąpić do złożenia wniosku o obywatelstwo Polskie jak każdy obcokrajowiec.

Tak więc zacząłem od marca 2018 roku zbierać papiery żeby wyrobić ukraiński paszport, przy czym strona ukraińska czyli ambasada była bardzo zdziwiona bo nie mieli mnie w bazie ogólnej. Po około 6 miesiącach potwierdzania mi obywatelstwa Ukraińskiego dostałem informacje że mogą mi wyrobić ukraiński paszport.

W kwietniu 2019 roku dostałem Ukraiński paszport do ręki, odebrałem go z ambasady Ukraińskiej w Atenach.

W lipcu 2019 roku udało mi się złożyć wniosek o nadanie mi obywatelstwa polskiego przez Prezydenta w konsulacie w Atenach. 

Przez te lata, udało mi się normalnie zarejestrować w grecji, dostać nr rozliczeniowy, ubezpieczeniowy, kartę Europejczyka, konto bankowe  i miec stały pobyt na czas bezterminowy jako obywatel Polski .

Udało mi się normalnie wynająć mieszkanie, wziasc rachunki na siebie za prąd, wodę, internet, telefon ale problem się właśnie zaczął w sierpniu 2017 roku , wtedy skończyła mi się ważność paszportu, pod koniec roku 2017 musiałem się wyprowadzić z mieszkania bo nie mogłem przedłużyć umowy o mieszkanie z powodu braku ważności dokumentów.

Musiałem się wyprowadzić zostawiając wszystkie rachunki tak jak były aktywne ponieważ idąc do każdego urzędu byłem odsyłany ponieważ nie mogłem nic zrobić z nie ważnym polskim paszportem a co za tym idzie nikt z właścicieli mieszkania nie kwapił się zamknąć tych rachunkow i korzystali z prądu wody na mój koszt robiąc mi rachunki na chorendalne kwoty i nic tłumaczenia że Polski paszport stracił ważność i oczekuje na Ukraiński. 


Co ciekawe Do tej pory normalnie jak każdy człowiek chwytalem się każdej pracy, pracowałem przy robieniu kaw, jako sprzedawca, na budowie, w sklepie, w firmie, w fabryce, zawsze miałem jakąś pracę ponieważ miałem papiery i mogli mnie normalnie zatrudnić z ubezpieczeniem zaś teraz nie mam takiej możliwości ponieważ " nie posiadam obywatelstwa polskiego a co za tym idzie nie posiadam też paszportu Polskiego także każde papiery zarejestrowane w Grecji nie mogą być używane do momentu aż dostanę obywatelstwo od Prezydenta. 

Sytuacja jest trudna, chwytam się wszystkiego ale moje dochody miesięczne nie przekraczają 350euro, chciałbym się zebrać wyrobić papiery i zjechać do Polski, osiedlić się tam, zacząć nowe życie, a co za tym idzie będąc w Polsce chciałbym wyjaśnić wtedy sprawę, mam nadzieję że w szybszym trybie niż do tej pory, że jak to możliwe i kto jest winien że przez okres 4lat nie mam możliwości podjęcia legalnej pracy(cos czuje że i dłużej) podróżowania nawet ubezpieczenia a co za tym idzie nie jest jeszcze pewne czy dostanę polskie obywatelstwo i w jakim czasie.

Jeżeli widzisz sens w tym co napisałem oraz magię naszego systemu  że  przez jakiś cholerny błąd urzędnika/system , Polak musi potwierdzać ze jest Polakiem to może w jakis sposob będziesz mógł/mogła pomóc. 

Potrzebuje pomocy w każdej postaci, jeżeli umiesz mi pomóc z pomocy prawnej z chęcią wysłucham informacji co w takiej sytuacji dalszej robić gdy dostanę Polskie Obywatelstwo oraz Paszport i będę mógł zjechać do Polski i jak wtedy działać, bo od tak sobie nie można wydawać paszportów polskich obywatelom Ukrainy a nim jestem jednak od urodzenia. 


Decyzja o odmowie potwierdzenia mi obywatelstwa Polskiego.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
20 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafal Brudnowski - awatar

Rafal Brudnowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij