Zbiórka Utracone Obywatelstwo Polskie - miniaturka zdjęcia

Utracone Obywatelstwo Polskie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Utracone Obywatelstwo Polskie - zdjęcie główne

Utracone Obywatelstwo Polskie

30 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafal Brudnowski - awatar

Rafal Brudnowski

Organizator zbiórki

Na wstępie zaznaczę że nie chodzi o zbiórkę pieniędzy a o pomoc w nagłośnieniu ważnej sprawy! Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tej sprawy. 


Cześć czy słyszeliście o naszym rodaku Rafale Brudnowskim któremu w niewyjaśniony sposób zostało zabrane obywatelstwo Polskie, tak dobrze słyszycie "zostało zabrane" i do tego w "niewyjaśniony sposób" a wszystko dlatego że do tej pory chłopak się posługiwał 10-letnim Polskim Paszportem wydanym w 2007 roku w Konsulacie w Atenach w Grecji, ale gdy we wrześniu 2017 roku pojechał wyrobić nowy paszport do konsulatu w Atenach bo ten akurat 30lipca 2017 roku stracił ważność, wiecie co mu powiedzieli? 

-że jest błąd w systemie i nie mogą mu wyrobić nowego Polskiego Paszportu bo prawdopodobnie nie posiada obywatelstwa polskiego i nigdy nie posiadał! (skandal a paszport do tej pory 10 letni dlaczego został wydany?) 

-że sprawa jest skomplikowana i żeby wyjaśnić gdzie jest błąd potrzebne jest złożenie wniosku "potwierdzenie posiadania obywatelstwa polskiego" co oczywiście zrobił natychmiastowo tak jak mu poradził Konsul w Konsulacie w Atenach. 

*Ale zacznijmy od początku, kim jest Rafał, jakiej jest narodowości, gdzie mieszka, jest poza granicą, ile lat tam jest, to jakie ma w końcu obywatelstwo, o co chodzi, czy jemu jest źle? 

-Lecimy od początku w skrócie żeby zrozumieć kto zawinił w tej całej sprawie z papierami i dlaczego jest ważne żebyśmy my ludzie obcy o tym się dowiedzieli, jest to na tyle ważne że nasz oddźwięk może przyspieszyć całą tą sprawę, bo ją rozpatruje nasz Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a jak dobrze wiemy poważne sprawy są rozpatrywane gdy o nich szumi na ulicy, bo gdyby Rafał został poinformowany przed 18 rokiem życia swojego że nie posiadał nigdy obywatelstwa Polskiego to jego rodzice w ciągu niedługiego czasu załatwili by prawnie w urzędzie obywatelstwo polskie, i nie musiał by się męczyć ostatnie 6 lat potwierdzając dla niego i dla nas oczywistą prawdę to że jest Polakiem i zawsze nim był!! 

-Rafał Brudnowski urodził się na Ukrainie w styczniu 1994 roku, po czym po dwóch miesiącach wyjechał z swoją mamą Ukrainką i Ojcem Polakiem do Polski, przebywał tam około 1.5 roku, rodzice w trakcie narodzin oraz w następnym okresie podjęli kroki w papierach takie jakie były potrzebne żeby wpisać go do ksiąg wieczystych, wyrobić polski akt urodzenia oraz kilka innych które w tych latach w 1994-1996 było potrzebne i każdy jak wiemy dowiadywał się od pani w urzędzie. Po półtora roku wyjechał z rodzicami na chwilę na Ukrainę do Babci po czym wyjechali pociągiem do Grecji ponieważ jego tato miał tam znajomych i pracę. 

-Jego mama posiada tylko obywatelstwo Ukraińskie, lecz korzenie ma w pewnej części Polskie, ponieważ jej Babcia była z domu Grabowskich, gdzie jej kuzyni oraz dalsza rodzina do tej pory mieszka w Warszawie. 

-Jego tato posiada tylko obywatelstwo Polskie, i cała jego rodzina od dawnych lat mieszka w Polsce na dawnych terenach zamojskich a teraz Tomaszów Lubelski-Zamość, gdzie również Rafał ma swój dom oraz Stałe Zameldowanie od roku 1995. 

Przybywając do Grecji nie myśleli że zostaną na tak długo, tak jak każdy chciał dorobić i zjechać po pewnym okresie do swojego ojczystego kraju. Lata mijały, życie mijało w 1999 Rafałowi urodziła się siostra w Atenach która koniec końców ukończyła polską podstawówkę oraz gimnazjum a następnie greckie liceum i nie dawno studia na wydziale ekonomicznym. Jego siostra chociaż urodziła się w Grecji i ma tą samą mamę z obywatelstwem Ukraińskim nie miała żadnego problemu, żeby wyrobić Polskie dokumenty, paszport, dowód osobisty, Polskie obywatelstwo miała już nadane po złożeniu przez rodziców tych pierwszych papierów co sie składa gdy dziecko się rodzi, zaś u Rafała wychodzi że było tak samo bo chłopak normalnie Polskie paszporty ma wydane w 2006 roku i 2007 roku przez  Konsula w Atenach które są wydawane w Warszawie przecież. 

-Rafał chodził do Polskiej podstawówki oraz gimnazjum oraz skończył liceum zawodowe o profilu informatycznym, nie zaczął studiów ponieważ rozpoczął pracę i wyprowadził się na swoje mieszkanie w wieku 20lat, z myślą że za jakiś czas uda mu się zapisać na studia lub wyższa szkole niż tą co miał ale cała sprawa z papierami mu zablokowała nawet myśl o tym co dla wielu było by nie do pomyślenia ( że jak nie mam praw człowieka, obywatela? No właśnie czytajcie dalej….) 

-Rozwijając się w wieku 20-23 realizował swoje pasje, cele, uczył się życia, pracował jako Barman, sprzątał klatki, rozwoził jedzenie, robił kawy na wynos, pracował w fabryce na produkcji a z czasem musiał zacząć pracę na budowie przy remontach bo tam jedynie jest praca gdy nie masz papierów oraz stałego pobytu poza granicą dla obywatela Ukrainy chociaż do tej pory żyjąc te 23lata żył w przeświadczeniu że jest Polakiem i zawsze nim byl bo posiada Polski Paszport od 2007 roku, od zawsze w domu mówiono było po Polsku i praktycznie tylko po Polsku chociaż mieszkają w Grecji.

-W 2017 roku czyli jak mial 23 lata i trochę nabrał doświadczenia w życiu, i zaczął widzieć że jest dobry w zawodzie związanym z ekonomią, złapał robotę w dobrej firmie, pracował tam pewien okres czasu, po czym akurat jego Polski Paszport stracił ważność 30lipca, jako że zaczynały się wakacje to po nich pojechał we wrześniu do Konsulatu w Atenach wyrobić nowy po czym co się dowiaduje? 

!! Jest jakiś błąd w systemie i potrzebny jest czas żeby sie dowiedzieć co się stało i dlaczego nasz obywatel któremu wydaliśmy polskie Paszporty nie możemy mu wydać znowu i dlaczego pisze że ma obywatelstwo Ukraińskie, potrzebne było około kilka miesięcy zeby dowiedzieć się że:

-Pan Rafał Brudnowski nigdy nie posiadał obywatelstwa Polskiego ponieważ jego rodzice nie złożyli stosownego oświadczenia w urzędzie w ciągu kilku miesięcy od jego narodzin a co za tym idzie z mocy prawa które wtedy obowiązywało nabył tylko obywatelstwo ukraińskie z powodu że się urodził na Ukrainie, a Paszporty Polskie które zostały wydane przez Konsulat nie powinny zostać wydane 

(śmiech na sali, co tu sie stało? Przecież Paszporty idą z Warszawy i tam też ktoś je musi zatwierdzać, takie spostrzeżenie. 

Tego wszystkiego dowiaduje się pisząc wnioski przez Konsulat do Polski do różnych urzędów odpowiedzialnych za obywatelstwo Polskie, po czym się dowiaduje że posiada obywatelstwo Ukraińskie od dnia narodzin o którym nie został w żaden sposób powiadomiony z czasem, ani jego rodzice, ale za to byli powiadomieni w 

  • 2006 roku w Konsulacie w Atenach gdy wyrabiali mu pierwszy paszport Polski roczny 

  • 2007 roku w Konsulacie w Atenach gdy odbierali paszport 10-letni Polski, wtedy nawet nie było żadnego błędu w obywatelstwie Polskim bo składając papiery pani potwierdziła że posiada obywatelstwo Polskie i dostaje Polski Paszport, jak widać ktoś był w błędzie. 

W okresie od września 2017 do lutego 2019 został bez żadnego dokumentu tożsamości, Polski stracił ważność, zaś żeby wyrobić Ukraiński Paszport, ambasada Ukrainska potrzebowała około roku żeby go miał w ręku, ale to sie na nic zdało, bo przez ten okres w tej dobrej firmie nie mogli go dalej trzymać bo nie miał papierów Polskich żeby przedłużyc umowę. W lutym 2019 roku gdy dostaje ten Ukraiński Paszport szuka sposobu jak może  wszystkie papiery które ma w grecji potrzebne do pracy, ubezpieczenia, emerytury, rachunki przełożyć na obywatela Ukrainy która jest poza Unia Europejską, dowiaduje się że jest to czasochłonne i kosztowne ale próbuje po czym dowiaduje się że jako

  • Obywatel z obywatelstwem Ukraińskim która jest poza Unia Europejską jako że za młodości miał wyrok w zawieszeniu wyższy niz rok (posiadanie ziola) nie przysługuje mu wyrobienie stałego pobytu w Grecji ( od to taki wymóg) 

zaś jako 

  • Obywatel z Obywatelstwem Polskim gdyby miał jak do tej pory i miał Paszport Polski, stały pobyt dostaje w jeden dzień, czyli zostałby mu przedłużony bo posiada stały pobyt jako Polak ( Obywatel Uni europejskiej) od roku 1996 gdy jego tata wyrabiał pierwsze papiery, po czym co ileś lat zostaja odnowione(ostatnia karte pobytu jako Polak ma z 2009 roku która jest bezterminowa czyli prostymi słowami jako Polak ma legalny pobyt w Grecji! ) 

Czyli prostymi słowami gdy coś odwaliłeś i miałeś sąd i wyrok powyżej 1 roku jako obywatel spoza unii nie przysługuje ci stały pobyt bo jesteś nie bezpieczny, ale za to jako obywatel Unii Europejskiej nie ma takiego problemu, słyszycie to, tu sie wszystko rozchodzi, ponieważ mając Ukraiński Paszport od 2019 roku az do teraz nie może nic z nim zrobić, czyli bite 4 lata, a minimum 6 lat jest na poziomie że nie ma prawa do 

-legalnej pracy 

-wynajęcia mieszkania

-rachunków na siebie 

-pójścia zapisania się do szkoły na studia 

-podróżowania 

-legalnego pobytu (tłumaczenia się dlaczego Polski Paszport nie ważny, dlaczego nie ma nie go, dlaczego Ukraiński nie posiada legalnego pobytu lub Visy) 

A co najważniejsze i Rafał nie może legalnie jak człowiek wyjechać do swojego ojczystego kraju, czy to słyszycie?!! Kurde nie do pomyślenia!! 

Ma chłopak 29 lat już, pracuje, dorabia na budowie na czarno bo nawet żeby chcieli papierów i umowy mu nie zrobią bo jest w pętli prawnej, gdy mial 19 lat popalał czasami sobie trawke, złapali go i mu wrzucili karę, która akurat była wyższa niż wymagany wymóg na wyrobienie legalnego stałego pobytu i papierów na obywatela Ukrainy w Grecji, nosz kurde każdemu się może powinąć noga, każdy może gdzieś złapać wyrok nawet jadąc samochodem, popalając te ziółka to jedynie sobie mógł na robić szkód a chodzi to za nim przez prawie 10lat, bo za niedlugo trzydziestka mu strzeli. Każdy może zrobić błąd, nauczył się, zapłacił karę, ale kary nie może płacić wiecznie!! Nauczył sie języka Greckiego na dobrym poziomie, językiem Polskim włada na bardzo dobrym poziomie no bo jak inaczej jak to jego ojczysty język, jego całe myślenie, pojmowanie świata, prawa, jest w języku Polskim! 

Przeżył swoje życie w Grecji które ma juz 29 lat, chciałby w końcu pojechać do Polski, zacząć tam pracę w tym czym jest dobry czyli dział ekonomia - sprzedaż - zarządzanie, ale należy mu się żeby dostał Polskie papiery, polskie obywatelstwo, polski paszport a po przyjeździe do Polski, dowód osobisty, należy mu się, czeka już chłopak 6 lat na potwierdzenie i zauważenie przez ludzi, przez urzędy przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na potwierdzenie oczywistego faktu że był, jest i zawsze będzie Polakiem, zawsze będzie w większej części Polakiem bo tak został wychowany od małego, języka Ukraińskiego nie zna praktycznie w ogóle, nie zna kultury Ukraińskiej.

W żyłach płynie Polska krew 🇵🇱, nie można komuś powiedzieć bądź teraz obywatelem tego drugiego kraju co masz obywatelstwo, tak się nie da przystosować do tego, pomyślcie jaki żal i smutek istnieje mając świadomość że jest się Polakiem a nie ma sie potwierdzenia w postaci papierów…. 

Cel jest jeden  wniosek który już składa 2 raz do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie obywatelstwa polskiego, za pierwszym razem został gdzieś wyrzucony na sam dół wniosków, może w roku 2020 było za dużo wniosków, a może po prostu nie został usłyszany i nie dostał pomocy od nas!!! 

Cel :

-dowiedzieć się jak najwięcej nas o tym że naszemu rodakowi zabrali obywatelstwo Polskie lub jak oni to nazywaja nigdy go nie miał ale wydali mu Polskie dokumenty ala "nielegalnie" 

-żeby nas usłyszał nasz Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej że istnieje taka sprawa i jest poważna i czeka na pozytywną odpowiedź 

-kazdy obywatel naszego kraju jest ważny, nawet jak jest poza granica, i nie można zabrać komuś praw obywatela, człowieka i powiedzieć że jest błąd w systemie. 

Ważne fakty 

-jako polak w Grecji Rafał posiada stały pobyt bo ma karte Europejczyka (stałego pobytu) bez terminu ważności a co za tym idzie jako polak może legalnie przebywać w Grecji, pracować i podróżować ale w 2019 roku dopiero dostał Ukraiński Paszport który jest bezużyteczny w jego sytuacji w Grecji. 

Udostępnij a na pewno się znajdzie ktoś kto może pomóc. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
30 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafal Brudnowski - awatar

Rafal Brudnowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Marzena Knott - awatar
Marzena Knott
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij