Zbiórka Utracone Obywatelstwo Polskie - miniaturka zdjęcia

Utracone Obywatelstwo Polskie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Utracone Obywatelstwo Polskie - zdjęcie główne

Utracone Obywatelstwo Polskie

30 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafal Brudnowski - awatar

Rafal Brudnowski

Organizator zbiórki


*Nie chodzi mi o wsparcie finansowe a przede wszystkim może umiesz pomoc w sprawie sądowej żeby wyjaśnić kto zawinił ?*

Cześć, nazywam się Rafał Brudnowski i potrzebuje pomocy w nietypowej sprawie i wyjątkowej w swoim rodzaju. Będąc 23lata Polakiem , Obywatelem Polski , osoba z Obywatelstwem Polskim bo tak do tej pory myślałem mając polski Paszport w 2017 roku we wrześniu dowiaduje się że nie może mi być wyrobiony nowy paszport Polski!

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2017 roku gdy poszedłem do Polskiego Konsulatu RP w Atenach w Grecji w celu wyrobienia nowego Polskiego paszportu ponieważ ów stracił ważność w sierpniu 2017 roku.

Wypełniłem wniosek , dałem papiery do sprawdzenia i po pół godziny jakie było moje zdziwienie gdy pani w okienku mi mówi że 

" Nie możemy wyrobić Panu paszportu bo jest jakiś błąd w danych i nie posiada Pan Obywatelstwa Polskiego w systemie a widnieje tylko obywatelstwo Ukrainskie ,i jedynym sposobem żeby to wyjaśnić potrzebne jest złożenie wniosku o "potwierdzenie obywatelstwa polskiego".

W czasie gdy składałem wniosek o potwierdzenie mi obywatelstwa nie wiedziałem jeszcze że będzie to trwać pełne bite 4 lata , żeby w jakimś stopniu dowiedzieć się o co chodzi po czym w październiku 2021 roku dowiedzieć się że :

-Nigdy nie miałem obywatelstwa Polskiego !

-od urodzenia posiadam tylko obywatelstwo Ukraińskie przez to że się urodziłem na Ukrainie i moi rodzice w okresie 3 miesięcy od mojego urodzenia nie wybrali dla mnie obywatelstwa Polskiego składając stosowny wniosek!

-Paszport Polski roczny oraz 10letni który dostałem w 2007 roku od Konsulatu w Atenach dla Obywatela Polskiego został wyrobiony "nielegalnie " poprzez ów urząd wprowadzając tym mnie w błąd oraz narobieniem mi ogromnych problemów teraz w urzędach w Grecji (Zdjęcia paszportów zamieszcze na dole tekstu oraz dane który widnieją na e-obywatel.gov.pl)

- składając wniosek do Prezydenta RP w celu nadania mi obywatelstwa Polskiego dostałem odmowę po 1.5 roku czekania po nadaniu wniosku , zostałem potraktowany jak zwykły cudzoziemiec , zapewne nawet nikt nie spojrzał na moją sprawę że urzędnik w 2007 popełnił błąd i wprowadził mnie w szkody materialne oraz zdrowotne.(Wniosek z odmowa zamieszczone na dole tekstu.)

Jaka jest moja historia życia , zapytacie bo to też jest ważne w tej sytuacji jakiej mnie postawił Polski Rząd nie zajmując się tą sprawą i jedynym sposobem żeby to wyjaśnić jest złożyć sprawę w sądzie o popełnieniu przestępstwa poprzez urzędnika państwowego oraz wprowadzenie w błąd obywatela Polskiego/Ukraińskiego przy czym wyrządzając mu szkody materialne i zdrowotne ale żeby to wyjaśnić muszę wyrobić papiery w Grecji w której żyję całe swoje życie i zjechać do Polski jako obywatel Ukrainy!

Nazywam się Rafał Brudnowski urodziłem się 2 stycznia 1994 na Ukrainie , moi rodzice 

Mama- obywatelstwo Ukrianskie

Tata - obywatelstwo Polskie 

Siostra - obywatelstwo Polskie 

Ja - obywatelstwo Ukraińskie tak mi mówi Polski Rząd , lata 2007-2017 Polski Paszport czyli Polskie Obywatelstwo?

Przyjechałem do Grecji w wieku 2 lat i żyje tu do teraz. Skończyłem Polską szkołę potem liceum greckie, przez te wszystkie lata posługiwałem się polskim paszportem czy to rejestrując się w urzędzie greckim, urzędzie ubezpieczeniowym, banku czy występując o kartę Europejczyka na policji zawsze miałem wpis że mam obywatelstwo Polskie.

Tak więc sobie żyłem mój pierwszy Polski paszport dostałem w wieku 13lat w lipcu 2007 roku, też wtedy gdy moi rodzice wyrabiali mi paszport polski w Konsulacie Polskim w Atenach dopytywali się urzędniczki czy na pewno nie ma kłopotów w papierach z moim obywatelstwem ale dostali odpowiedź od pani że wszystko jest w porządku, że mam normalnie nadany nr PESEL oraz że można normalnie przystąpić do wyrobienia mi paszportu tymczasowego a następnie 10-letniego.

-na początku 2007 roku dostałem paszport roczny tymczasowy 

- w drugiej połowie 2007 dostałem 10-letni polski Paszport

Przez ten okres gdy miałem paszport normalnie podróżowałem do Polski na Ukrainę samolotem, kłopoty zaczęły się w roku 2017, a dokładnie w sierpniu 2017 roku gdy pojechałem wyrobić nowy paszport Polski ponieważ ów stracił już ważność a nowy był mi potrzebny żeby przedłużyć umowę w firmie , zaś zostałem poinformowany przez Konsula że jest błąd w systemie i ja jako Rafał Brudnowski widnieje jako obywatel Ukrainy z obywatelstwem Ukraińskim a nie z obywatelstwem Polskim.

Spytałem się jak to jest możliwe jak do tej pory przez 10 lat miałem Polski Paszport, nigdy nie miałem problemu z papierami, nigdy nikt mnie nie poinformował w urzędzie konsularnym że jest jakiś błąd, dostałem odpowiedź że jedyny sposób to rozwiązać to wysłać wniosek o potwierdzenie obywatelstwa polskiego a wtedy dostaniemy odpowiedź gdzie leży błąd.

Otóż po całej batalii, konwersacji z Polskim urzędem w Polsce w sprawie potwierdzenia obywatelstwa polskiego dostaje w marcu 2018 roku odpowiedź że " nie potwierdzają mi obywatelstwa Polskiego Ponieważ moi rodzice w ciągu 3 miesięcy od moich narodzin nie złożyli stosownego oświadczenia przed polskim urzędem a co za tym idzie z mocy prawa który obowiązywało wtedy dostałem tylko ukraińskie obywatelstwo ponieważ urodziłem się na Ukrainie".(wszystko jak najbardziej rozumiem, tylko dlaczego nikt mi nie powiedział o takim błędzie w 2007 roku! ) 

Tak więc nie wiedząc o co zbytnio chodzi jak to możliwe że ktoś teraz dostrzegł taki błąd a gdy moi rodzice w 2007 roku robili paszport to tego błędu nie było, albo gdy moi rodzice w 1994 roku wpisywali mnie do ksiąg wieczystych i tłumaczyli ukraiński akt urodzenia z ukraińskiego na Polski to nie zostali poinformowani? A może jednak taka kartka została napisana ale się gdzieś zgubiła, bo szczerze to nie byłoby żadnego problemu żeby wybrać mi tylko Polskie obywatelstwo wtedy.

Tak więc zostałem poinformowany że jestem obywatelem Ukrainy i że muszę wyrobić sobie Ukraiński paszport i wtedy mogę przystąpić do złożenia wniosku o obywatelstwo Polskie jak każdy obcokrajowiec.

Tak więc zacząłem od marca 2018 roku zbierać papiery żeby wyrobić ukraiński paszport, przy czym strona ukraińska czyli ambasada była bardzo zdziwiona bo nie mieli mnie w bazie ogólnej. Po około 6 miesiącach potwierdzania mi obywatelstwa Ukraińskiego dostałem informacje że mogą mi wyrobić ukraiński paszport.

-W kwietniu 2019 roku dostałem Ukraiński paszport do ręki, odebrałem go z ambasady Ukraińskiej w Atenach.

-W lipcu 2019 roku udało mi się złożyć wniosek o nadanie mi obywatelstwa polskiego przez Prezydenta w konsulacie w Atenach. 

Przez te lata, udało mi się normalnie zarejestrować w grecji, dostać nr rozliczeniowy, ubezpieczeniowy, kartę Europejczyka, konto bankowe  i miec stały pobyt na czas bezterminowy jako obywatel Polski .

Udało mi się normalnie wynająć mieszkanie, wziasc rachunki na siebie za prąd, wodę, internet, telefon ale problem się właśnie zaczął w sierpniu 2017 roku , wtedy skończyła mi się ważność paszportu, pod koniec roku 2017 musiałem się wyprowadzić z mieszkania bo nie mogłem przedłużyć umowy o mieszkanie z powodu braku ważności dokumentów.

Musiałem się wyprowadzić zostawiając wszystkie rachunki tak jak były aktywne ponieważ idąc do każdego urzędu byłem odsyłany ponieważ nie mogłem nic zrobić z nie ważnym polskim paszportem a co za tym idzie nikt z właścicieli mieszkania nie kwapił się zamknąć tych rachunkow ,każda firma poinformowała mnie że przy jakiejś kwocie sami je zamkna ale jak zauważyłem były aktywne przez dłuższy okres robiąc tym duże kwoty…nic tłumaczenia że Polski paszport stracił ważność i oczekuje na Ukraiński nic nie mogą zrobić.

Co ciekawe Do tej pory normalnie jak każdy człowiek chwytalem się każdej pracy,  zawsze miałem jakąś pracę ponieważ miałem papiery i mogli mnie normalnie zatrudnić z ubezpieczeniem zaś teraz nie mam takiej możliwości ponieważ " nie posiadam obywatelstwa polskiego a co za tym idzie nie posiadam też paszportu Polskiego także każde papiery zarejestrowane w Grecji na Polaka nie mogą być używane , i dowiadując się że Prezydent nie nadaje mi obywatelstwa Polskiego muszę wyrobić Stały pobyt w Grecji  na Obywatela Ukrainy.

Najciekawsze są dane z rejestru PESEL na eobywatel : obywatelstwo ukraińskie ale jest wpis paszport obywatela Polski wydany w 2007.

Jeżeli widzisz sens w tym co napisałem oraz magię naszego systemu  że  przez jakiś cholerny błąd urzędnika/systemu , Polak musi potwierdzać ze jest Polakiem przy czym nie dostaje obywatelstwa Polskiego od Prezydenta i musi sam się domagać wyjaśnienia sprawy w sądzie!A do tego został pozostawiony sam sobie w Grecji i musi wyjaśnić dlaczego przez 23lata papiery które miał są dla obywatela Polski a teraz nie mogą być , oraz wyjaśnić kto zawinił przy czym brak jakiejkolwiek pomocy od polskiej placówki konsularnej w Atenach , powód : nie jestem Polakiem...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
30 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafal Brudnowski - awatar

Rafal Brudnowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Marzena Knott - awatar
Marzena Knott
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij