DRAMAT FIDŻI - wesprzyj cud

2 465 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Ten pies jest wyjątkowy! Pomimo dramatu jaki ją spotkał jest dzielna, silna, przekochana! Walczymy o nią przez ostatnie dni z całych sił, bo chcielibyśmy pokazać jej jeszcze inny, lepszy, radosny świat!

Nazwaliśmy ją Fidżi. Jest ok. 12 letnią sunią w typie amstaffa. Znalezioną. Przekazaną nam przez schronisko z uwagi na tragiczny stan...

Dramat tego psa trwa na pewno tygodnie, jak nie miesiące. Jest skutkiem zaniedbania i braku sterylizacji. Tak! Wierzcie nam, że akurat w tym przypadku brak przeprowadzonego wcześniej zabiegu odbiera temu psu życie. Sekunda po sekundzie. A my nie możemy jej pomóc i to jest dla nas niezwykle trudne.

Właściciel Fidzi zaniedbał ją całą. Miała pchły, ma kilkanaście guzów, które ważą łącznie kilka kg. Guzy są ranami otwartymi, z sutków wyciekają ogromne ilości ropy.

Ale co jest najgorsze...

Fidżi jak tylko do nas trafiła, została kompleksowo przebadana. Po badaniach wiemy już, że w tym przypadku pomoc przyszła być może zbyt późno. Daliśmy sobie kilka dni na podjęcie rękawicy ratowania suni. Jeśli się uda, będziemy mówić naprawdę o CUDZIE. Modlimy się każdego dnia, patrząc na każdą spadającą krople z kroplówki aby dodała jej i nam sił.

Stan Fidzi jest na tyle tragiczny, że nie można jej poddać operacji. Wyniki krwi są bardzo kiepskie, jest rozwinięta zaawansowanaanemia. Wyniki krwi spadają pomimo leków, kroplówek, podawanej erytropoetyny, substancji odżywczych. W 3 dni poziom erytrocytów spadł o 1mln. Na chłopski rozum - to bardzo dużo, rokowania są złe w takim przypadku. Gdzieś w organizmie tego psiaka ucieka krew, najprawdopodobniej właśnie z uwagi na estrogeny z uwagi na brak sterylki.

Dodatkowo najgorsze w stanie ogólnym Fidżi jest serduszko. To ma rozwiniętą kardiomiopatię rozstrzeniową, wymagającą leczenia od wielu miesięcy, jak nie lat. Częstotliwość akcji serca wynosi 8%. Takie minimum to 30%...

Wprost mówimy, że pomoc dla Fidżi przyszła zbyt późno... liczymy na cud. Codziennie jeżdżąc do Warszawy do wetów boimy się każdej nadchodzącej godziny. Fidżi jest słabiutka, bladziutka. Ale zarazem jest psem, który jest nad wyraz dzielny... merda do nas ogonem, wodzi wzrokiem, zlizuje pokarm z rąk.

Czekamy obecnie na mail z wynikami kontrolnymi krwi. Boimy się ich bardzo. Zarazem gdzieś w nas tli się iskierka nadziei, że uda nam się! Mamy takie szczęście w życiu. Tak wspaniałego psa nie chcemy stracić zbyt wcześnie.

Po południu jesteśmy znów w klinice...

Kochani, pies trafiający do nas jest naszym wspólnym bo tworzymy familię. Razem za niego trzymamy kciuki, razem ratujemy, walczymy. Błagamy Was o wsparcie dla Fidżi. Dorzućcie plis choć 5zł do jej leczenia. Żebyśmy nie musieli się martwić chociaż o fundusze.

I bądźcie z nami... myślami, dobrymi fluidami.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Magda i Hipcia - awatar

  Magda i Hipcia

  13.03.2021
  13.03.2021

  Trzymamy kciuki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.03.2021
  13.03.2021

  Trzymam kciuki piesku!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.03.2021
  12.03.2021

  Wygląda jak siostra bliźniaczka mojego syneczka. Też walczymy.. Choć jednego pięknego, szczęśliwego dnia bez bólu Fidżi <3

 • Beata, Bela, Maciej - awatar

  Beata, Bela, Maciej

  12.03.2021
  12.03.2021

  Trzymamy kciuki!

2 465 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 71 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 71

gra cha - awatar
gra cha
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Jola - awatar
Jola
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Martyna - awatar
Martyna
20
Agata - awatar
Agata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij